Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Piedāvājot jauniešiem pirmās darba pieredzes iespējas, darba devēji iegūst perspektīvus darbiniekus

 

Jau četrus gadus Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta „Jauniešu garantijas” ietvaros uzņēmēji tiek aicināti pieteikties pasākumam „Pirmā darba pieredze jaunietim” un sniegt darbavietu jauniešiem bezdarbniekiem ar profesionālo vai augstāko izglītību. Kā liecina Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) iesniegtie pieteikumi, šajā gadā vērojama liela darba devēju aktivitāte. No visiem pieteikumiem, kas saņemti četru gadu laikā, gandrīz trešdaļa iesniegta šī gada pirmajā pusgadā.
NVA pilnveidos īstermiņa darba tirgus prognozēšanas metodoloģiju

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Biznesa konsultāciju uzņēmumu SIA “Corporate Consulting” Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” ietvaros īsteno pasākumu “Īstermiņa darba tirgus prognozēšanas metodoloģijas pilnveide, tai skaitā īstermiņa prognožu sagatavošana prasmju griezumā un vadlīniju izstrāde metodoloģijas lietotājiem”. Pasākuma mērķis - pilnveidot darba tirgus īstermiņa prognozēšanas metodoloģiju, lai uzlabotu prognožu precizitāti un iegūtu prognozes par aktuālajām profesiju grupām un pieprasītām prasmēm.
Reģistrētā bezdarba līmenis valstī jūnijā samazinājies līdz 7,2%

 

2017. gada jūnija sākumā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē bija 68 439 reģistrētie bezdarbnieki, bet jūnija beigās – 66 708. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā samazinājies par 1 731 cilvēku. Reģistrētā bezdarba līmenis valstī, salīdzinājumā ar 2017. gada maiju, samazinājies par 0,2% punktiem un jūnija beigās bija 7,2%.
Publicēts NVA 2016.gada darbības publiskais pārskats

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) interneta vietnes sadaļā “Dokumenti un statistika” ir publicēts NVA 2016.gada darbības publiskais pārskats.

NVA direktore Evita Simsone: “2016. gads NVA bija intensīva darba un izaicinājumu gads: mēs pilnveidojām jau esošos nodarbinātību veicinošus pakalpojumus darba devējiem, darba meklētājiem, bezdarbniekiem, jauniešiem, skolēniem, nodarbinātām personām un citiem klientiem, kā arī izstrādājām un ieviesām jaunus pakalpojumus.
NVA turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst 6 mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju, kuras apmērs ir līdz 50% no izmaksām, kas nepieciešamas jauna darbinieka apmācībai.

 

Baltijas valstu nodarbinātības dienestu pārstāvju savstarpējās mācīšanās seminārs Balvos

 

Baltijas valstu nodarbinātības dienestu sadarbības līguma ietvaros Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Balvu filiālē jūnijā norisinājās savstarpējās mācīšanās seminārs par ilgstošo bezdarbnieku iesaisti nodarbinātības pasākumos. Seminārā piedalījās Igaunijas bezdarba apdrošināšanas fonda pārstāvji no Tallinas un Tartu, Lietuvas darba biržas pārstāvji no Viļņas, Marijampoles un Alītas, kā arī NVA pārstāvji no Rīgas, Preiļiem, Rēzeknes un Balviem.
Dialogs ar darba devējiem par cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanu

 

28.jūnijā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Pakalpojumu departamenta direktore Eva Lossane un Darba meklēšanas atbalsta nodaļas eksperte Jeļena Šaitere piedalījās Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) pasākumā “Nodarbinātības un apmācību iespējas personām ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem,” kas norisinājās Kuldīgas Mākslas namā, pulcējot Kurzemes reģiona darba devējus, kā arī sociālos darbiniekus un izglītības iestāžu pārstāvjus.
Aktualizēta ES valstu nodarbinātības dienestu tīkla (PES) Stratēģija 2020

 

2014.gadā ar Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumu par Eiropas valstu nodarbinātības dienestu ciešāku sadarbību tika izveidots Eiropas Savienības (ES) valstu nodarbinātības dienestu tīkls (PES). Tīklā darbojas visu ES dalībvalstu nodarbinātības dienestu vadītāji un Eiropas Komisijas pārstāvji.
Aicinām darba devējus ar NVA finansiālu atbalstu apmācīt nepieciešamos darbiniekus

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina apmācīt darba devējiem vajadzīgos speciālistus un darbiniekus pasākumos “Apmācība pēc darba devēja pieprasījuma” un “Apmācība pie darba devēja” (Praktiskā apmācība), kas tiek īstenoti Eiropas Sociālā fonda(ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros.
NVA piedalās seminārā par nodarbinātības pakalpojumu sniedzēju lomu prasmju prognozēšanā un to atbilstību darba tirgus prasībām

 

Eiropas Izglītības fonds (ETF) kopā ar Eiropas Komisiju un Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Ekonomikas ministriju organizēja sesto tematisko mācību semināru par darbam nepieciešamo prasmju prognozēšanu un to atbilstību darba tirgus prasībām. Seminārā aplūkota Latvijas, Īrijas un Austrumu partnerības valstu pieredze. Semināra mērķis ir veicināt starpvalstu sadarbības pieredzi un apmaiņu, aplūkojot to Austrumu partnerības līmenī, prognozējot darba tirgus atbilstošu prasmju novērtējumu, attīstības iespējas, kā arī, nodarbinātības pakalpojumu sniedzēju lomu dažādu, ar nodarbinātību saistītu, politikas vadlīniju izstrādē. Valstu pārstāvji dalījās ar pieredzi nodarbinātības aktivitāšu īstenošanā, jaunākās tendences nodarbinātības veicināšanā izmantoto pieeju un metožu lietošanā, inovatīvu risinājumu izmantošanā.

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv