Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Skolēni var pieteikties darbam vasaras brīvlaikā

 

No ceturtdienas, 6. aprīļa, sākas skolēnu reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizētajam pusaudžu nodarbinātības pasākumam vasaras brīvlaikā. Skolēni varēs reģistrēties visu vasaru - tie, kuriem 15 gadi aprit jūnijā vai jūlijā, var reģistrēties sākot no savas dzimšanas dienas.

Skolēn,i vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs un kuriem ir vēlme kādā no vasaras mēnešiem strādāt, sākot no 6.aprīļa var pieteikties savas administratīvās teritorijas NVA filiālē. Līdzi jāņem pase vai dzimšanas apliecība, izziņa par deklarēto dzīvesvietu, skolas izsniegts dokuments par to, ka skolēns mācās šajā iestādē un medicīniskā izziņa. Pirmo reizi šajā nodarbinātības pasākumā ir iespēja piedalīties arī pusaudžiem ar speciālām vajadzībām, ja darbavietai nav nepieciešams speciāls pielāgojums.

NVA filiāles darbinieki, ņemot vērā darba devēja pieprasījumu, darba vietu skaitu, paredzamo darba stundu skaitu un darbības veidu, vienosies ar skolēnu par nodarbināšanu vasaras brīvlaikā, atbilstoši katra spējām, interesēm un prasmēm.

Darbs vasaras brīvlaikā tiek organizēts no 1. jūnija līdz 31.augustam; viens skolēns tiek nodarbināts vienu mēnesi. Atsevišķos gadījumos, ja ir pietiekams finansējums, ja pusaudzis un darba devējs ir piekrituši turpināt piedalīties pasākumā, pusaudža nodarbinātību var pagarināt vēl uz vienu mēnesi, bet maksimālais pusaudža darba laiks nedrīkst pārsniegt divus mēnešus.

Skolēnu vasaras nodarbinātības projekts tiek finansēts no valsts budžeta līdzekļiem un darba devēja finanšu līdzekļiem. Valsts maksā skolēna algu 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas, bet otra puse algas jāmaksā darba devējam. Šogad valsts šim pasākumam piešķīrusi 877 500 latu, un tas nozīmē, ka kopumā vasaras brīvlaikā varēs strādāt vairāk par 12 tūkstošiem pusaudžu, kas ir vismaz par trim tūkstošiem vairāk nekā pagājušajā gadā.

Papildu informācija NVA filiālēs, interneta mājas lapā www.nva.gov.lv sadaļā „Darba meklētājiem” --> „Skolēnu darbs vasarā” vai pa bezmaksas tālruni 8007700.Iveta Daine, NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 7021744; 9466755;
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv