APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Akcijas „Noroc stereotipus!” rīkotāji izplata pārprastu informāciju par NVA veiktu aptauju

 

Akcijas „Noroc stereotipus!” rīkotāji – biedrība „Jauniešu konsultācijas” ar SIA „Consensus PR” starpniecību medijiem izplatījuši pārprastu informāciju par Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) veiktu aptauju, līdz ar to kļūdaini informējot sabiedrību, it kā katrs ceturtais bezdarbnieks Latvijā pašreiz būtu ar augstāko izglītību.
Patiesībā NVA veica aptauju pētījumu projekta ietvaros, aptaujājot 800 bezdarbniekus, kas 2003./2004. mācību gadā bija beiguši mācības kādā no izglītības iestādēm un uz 2004. gada 1. oktobri atradās bezdarbnieku uzskaitē kādā no NVA filiālēm.
2004. gada 1. oktobrī bezdarbnieku uzskaitē kopumā bija 92 478 cilvēku. No tiem 1127 bija 2003./2004. gada absolventi, kas bija ieguvuši pamatizglītību, vidējo, profesionālo vai augstāko izglītību kādā no mācību iestādēm vai pārtraukuši mācības. Un 287 no šiem 1127 bija bezdarbnieki, kas tajā gadā absolvējuši kādu no augstākajām mācību iestādēm, bet līdz 2004. gada 1. oktobrim nebija atraduši sev piemērotu darbu un stājušies bezdarbnieku uzskaitē.
Līdz ar to tikai aptuveni 0,3% no kopējā bezdarbnieku skaita bija cilvēki, kas 2003./2004. gadā bija absolvējuši kādu no augstākajām mācību iestādēm. Un nevis katrs ceturtais, kā kļūdaini minēts „Consensus PR” izplatītajā preses relīzē un tai sekojošajās publikācijās medijos.
NVA mājas lapā www.nva.gov.lv sadaļā „Aktualitātes” ir arī atrodama publikācija „Absolventu – bezdarbnieku aptauja”, kas tika ievietota 2005. gada 26. augustā. Tajā ir sekojoša informācija:
„No visiem 2003./2004.gadā izglītības iestādi pabeigušajiem absolventiem – bezdarbniekiem 16,8% ir ieguvuši pamatizglītību, 28,5% - vispārējo vidējo izglītību, 18,4% - profesionālo izglītību pēc pamatizglītības iegūšanas, 11,5% - profesionālo izglītību pēc vidējās izglītības iegūšanas, 24,8% - augstāko izglītību.”
4. oktobrī Vērmanes dārzā rīkotās simboliskās akcijas „Noroc stereotipus!” rīkotāji vēlējās norādīt, ka jaunieši bieži izvēlas studiju programmas, nevis izvērtējot objektīvo informāciju, bet balstoties uz vienaudžu vidū valdošajiem mītiem un stereotipiem par dažādām profesijām. Akcijas rīkotāji mudināja jauniešus pirms studiju programmu izvēles augstskolā ieklausīties profesionāļu viedokļos.

NVA direktors Ringolds Beinarovičs, komentējot radušos situāciju, teica:

No savas puses es atbalstu jauniešu aktivitātes un saprotu viņu rūpes un ieinteresētību, lai visi augstskolu absolventi atrastu darbu. Tas jau kopumā ir arī mūsu un visas sabiedrības mērķis. Tāpēc no savas puses vēlos šos aktīvos cilvēkus aicināt jebkurā gadījumā uzmanīgi un precīzi interpretēt skaitļus un to kopsakarības. Pretējā gadījumā labi iecerēta akcija sasniedz pavisam citu mērķi, radot sabiedrībā jaunu stereotipu par to, ka augstskolu absolventi nevar atrast darbu – akcijas rīkotāju sniegtajā informācijā reālā situācija pēc būtības skaitliski tika simtkārt sabiezināta. Turklāt medijiem sniegtajā informācija bija teikts, ka tā ir esošā brīža situācija, nevis situācija uz 2004. gada 1. oktobri. Mans vēlējums var būt tikai viens – pirms paziņot it kā šokējošus faktus, ir jāpārliecinās, vai tie patiešām tādi ir.
Radušās situācijas sakarā biedrības „Jauniešu konsultācijas” priekšsēdētājs Jānis Logins piebilda, ka ir pamatots iemesls precizēt akcijas „Noroc stereotipus!” gaitā izskanējušo pārprasto informāciju par NVA veikto aptauju:
Mūsu presei sagatavotajā informācijā NVA veiktās aptaujas dati tika aprakstīti vienkāršotā veidā. Mūsu nodoms nekādā gadījumā nebija izplatīt maldinošu vai kļūdainu informāciju.


Informāciju sagatavoja Ilma Rugāja

NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas p.i.
7021812, 6316636

Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv