Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Aktualizēta ES valstu nodarbinātības dienestu tīkla (PES) Stratēģija 2020

 
2014.gadā ar Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumu par Eiropas valstu nodarbinātības dienestu ciešāku sadarbību tika izveidots Eiropas Savienības (ES) valstu nodarbinātības dienestu tīkls (PES). Tīklā darbojas visu ES dalībvalstu nodarbinātības dienestu vadītāji un Eiropas Komisijas pārstāvji.


Vienu reizi pusgadā katra ES Padomē prezidējošā valsts organizē PES valdes sanāksmi, lai apspriestu, kas ir paveikts iepriekšējā pusgadā un pieņemtu lēmumus par turpmāko darbību. Šī gada jūnijā PES valdes sanāksmi rīkoja Malta. Eiropas Komisijas pārstāvji un nodarbinātības dienestu vadītāji Maltā apsprieda PES Stratēģiju 2020, sadarbību ar darba devējiem, informāciju un komunikācijas tehnoloģiju ietekmi uz darba tirgu, nodarbinātības dienestu salīdzinošās mācīšanās rezultātus, kā arī ar bēgļu iekļaušanu Eiropas valstu darba tirgū saistītos jautājumus. Latviju sanāksmē Maltā pārstāvēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone un NVA direktora vietniece Aiga Balode.


Tīkla PES priekšsēdētāja vietnieks Klaids Karuana (Klayd Karuana) savā uzrunā uzsvēra, ka 7. PES valdes sanāksme norisinājās pozitīvā gaisotnē, jo ES darba tirgū tiek novērotas pozitīvas pārmaiņas – nodarbinātības līmenis ir augsts, un bezdarbs būtiski samazinās. Straujās mainības ārējā vidē nodarbinātības dienestiem liek operatīvi reaģēt uz mainīgajām darba tirgus prasībām, tāpēc bija svarīgi apspriest un aktualizēt PES pamatdokumentu – Stratēģiju 2020. Klaids Karuana uzsvēra, ka Eiropas nodarbinātības dienestu savstarpējā mācīšanās sekmē pakalpojumu pilnveidošanu un turpmāko attīstību saskaņā ar kopīgi izstrādāto PES Stratēģiju.


Aktualizētā PES Stratēģija 2020 visiem interesentiem tagad ir pieejama interneta vidē - PES 2020 Strategy. Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta mājaslapā interesenti var iepazīties arī ar PES darbības pārskatu, ziņojumu un citiem dokumentiem, kuros atrodama informācija par PES struktūru, darbību, inovatīvajām metodēm, savstarpējo mācīšanos un tās rezultātiem, labās prakses piemēriem un citiem Eiropas nodarbinātības dienestiem aktuālajiem jautājumiem - http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1163&langId=lv.

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv