Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

ES valstu nodarbinātības dienestu tīkla (PES) valdes sanāksmē spriež par finanšu pratības nozīmi

 

Maltas pilsētā Sent Džuliāna turpina darbu 7. Eiropas Savienības valstu (ES) nodarbinātības dienestu tīkla (PES) valdes sanāksme, kurā Latviju pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone un NVA direktora vietniece Aiga Balode. Šodien valdes sanāksmē Eiropas Komisijas pārstāvji un visu ES valstu nodarbinātības dienestu vadītāji apsprieda digitalizācijas ietekmi uz darba tirgu, kā arī mūsdienu darba tirgū pieprasīto prasmju attīstības jautājumus, uzsverot savlaicīgas darba devēju vajadzību prognozēšanas un apzināšanās nozīmi. Vairāku nodarbinātības dienestu vadītāji norādīja, ka jāattīsta horizontālā sadarbība gan nacionālajā, gan ES līmenī.

 

   

 

NVA direktore E.Simsone PES valdi informēja par trīs ministru Nodarbinātības padomes darbību Latvijā, tās uzdevumiem un lomu NVA mērķu sasniegšanā, īpaši saistībā ar pieaugušo apmācību. Apspriežot digitālās pratības nozīmi, E.Simsone uzsvēra arī finanšu pratības svarīgumu, informējot sanāksmes dalībniekus par Latvijas Republikas labklājības ministra Jāņa Reira un NVA iniciatīvu finanšu pratību jau šogad pasniegt visiem bezdarbniekiem. Šo mūsu valsts labklājības ministra iniciatīvu augsti novērtēja citu Eiropas Savienības valstu nodarbinātības dienestu vadītāji. Vācijas un Islandes delegācijas pārstāvji norādīja, ka finanšu pratības apguves jautājums ir cieši saistīts ar nodarbinātības dienestu klientu aktivizēšanas pasākumiem, savukārt Francijas delegācija uzsvēra, ka jāaktualizē jautājums par pieaugušo domāšanas veida maiņu, kas sekmētu mērķtiecīgāku mūsdienu dinamiskajā darba tirgū nepieciešamo jauno iemaņu apguvi un resursu lietderīgāku izmantošanu.

 

 

< Atpakaļ

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv