APMEKLĒJUMA DATUMU PĀRCELŠANAS GRAFIKS
BEZDARBNIEKA STATUSA IEGŪŠANA
Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Atbalsts ilgākam darba mūžam

 

Darbinieku vecumā virs 50 gadiem nodarbinātība, ievērojot šīs vecuma grupas darbaspēka specifiku un vajadzības, ir mūslaiku darba tirgus prasība un nepieciešamība. Lai veicinātu gados vecāku cilvēku darbaspēju saglabāšanu un palīdzētu darba devējiem savos uzņēmumos noturēt darbiniekus virs 50 gadiem, kā arī lai stiprinātu izpratni sabiedrībā, ka ilgajos darba gados cilvēku uzkrātā pieredze un zināšanas ir ļoti vērtīgs resurss, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) īsteno Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu “Atbalsts ilgākam darba mūžam.”
Individualizētāks atbalsts un lielāka pašiesaistīšanās

 

2019.gada nogalē Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis sezonalitātes ietekmē ir nedaudz paaugstinājies, decembra sākumā sasniedzot 6.0%. Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ir reģistrētas 32 814 vakances, un darba devēji turpina aktīvu sadarbību ar NVA, lai atrastu sev nepieciešamo darbaspēku dažādos Latvijas reģionos. 2020.gadā vidējais bezdarba līmenis gada griezumā tiek prognozēts 5.8%, bet gada pirmajā ceturksnī tas varētu sasniegt 6.4% un tradicionāli samazināties otrajā ceturksnī. 2019.gadā vidējais bezdarba līmenis ir 6.1%.
Noskaidroti iedzīvotāju visatzinīgāk vērtētie klientu apkalpošanas speciālisti valsts pārvaldē

 

Piektdien, 13. decembrī, Valsts kancelejā norisinājās Klientu apkalpošanas goda balvas pasniegšanas ceremonija, kuras laikā tika sveikti tie valsts pārvaldes darbinieki, kas Laba servisa kustības laikā guvuši visaugstāko iedzīvotāju novērtējumu.
NVA piedalās brīvprātīgo akcijā „15 egļu stāsti”

 

16. decembrī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbinieki piedalās brīvprātīgo akcijā “15 egļu stāsti”. Sākot ar 5.decembri, Starptautisko brīvprātīgo dienu, akcija ik vakaru plkst.19.00 norisinās Vecrīgas “Trīs brāļu” pagalmā (ieeja no Pils ielas 20). Akcijas laikā mākslinieku un sabiedrībā pazīstamu cilvēku vadībā tiek izrotātas eglītes, kas dosies uz Latvijas sociālajiem namiem, pansionātiem un bērnu namiem, bet pēc svētkiem tās savās jaunajās mājvietās tiks iestādītas. Piedaloties akcijā, ir iespējams nosūtīt arī Ziemassvētku apsveikumu kartiņas cilvēkiem, kuri svētkus pavada sociālās aprūpes namos. “Trīs brāļu” pagalms atvērts no plkst.18.00 līdz 21.00.
NVA rīko klientu aptauju

 

Nodarbinātības valsts aģentūra līdz 20. decembrim aicina savus klientus piedalīties klientu apmierinātības aptaujā, aizpildot to elektroniski https://cvvp.nva.gov.lv . Klientu apmierinātības aptauja ir konfidenciāla un iegūtie rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā mūsu darba novērtēšanai un uzlabošanai. Paldies jau iepriekš par aptaujai veltīto laiku!
Helsinkos notiek ES nodarbinātības dienestu tīkla PES valdes sanāksme

 

12. un 13.decembrī Helsinkos norisinās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu nodarbinātības dienestu tīkla PES valdes 12.sanāksme, kurā ES valstu nodarbinātības dienestu vadītāji apspriež situāciju Eiropas darba tirgū, nodarbinātības dienestu tīkla uzdevumus, prioritātes un paveikto nodarbinātības veicināšanā. Latviju šajā forumā pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone un NVA direktora vietniece Aiga Balode.
Noskaidros 2019.gada Klientu apkalpošanas goda balvas saņēmējus valsts pārvaldē

 

Piektdien, 13. decembrī, plkst. 14:00 Valsts kancelejā norisināsies Klientu apkalpošanas goda balvas pasniegšanas ceremonija. Pasākuma laikā tiks sveikti tie valsts pārvaldes darbinieki, par kuriem Laba servisa kustības ietvaros iedzīvotāji iesnieguši visvairāk pozitīvo novērtējumu. Laba servisa kustība norisinās jau piekto gadu, un tās laikā iedzīvotāji tiek mudināti novērtēt valsts pārvaldē strādājošos klientu apkalpošanas speciālistus. Saņemot atsaucīgu, ieinteresētu un profesionālu attieksmi kādā no valsts pārvaldes iestādēm, iedzīvotāji aicināti pateikt “paldies” konkrētajam klientu apkalpošanas speciālistam ne tikai klātienē, bet arī balsojot par viņu vietnē www.sakipaldies.lv vai mobilajā lietotnē “Futbols”.                                
Par komersantu licencēšanu no 2019.gada 5.decembra

 

2019.gada 5.decembrī stājās spēkā grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 17.panta otrajā daļā. Saskaņā ar Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 17.panta otro daļu (redakcijā no 2019.gada 5.decembra) sniegt darbiekārtošanas pakalpojumus (izņemot kuģa apkalpes komplektēšanu un pakalpojumus darba devējiem potenciālo darbinieku atlasei darbam Latvijā) atļauts komersantiem, kuriem Nodarbinātības valsts aģentūra izsniegusi attiecīgu licenci.
NVA aicina piedalīties brīvprātīgo akcijā „15 egļu stāsti”

 

Sākot ar 5. decembri, Starptautisko brīvprātīgo dienu, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina ikvienu piedalīties brīvprātīgo akcijā “15 egļu stāsti”. Akcijas laikā “Trīs brāļu” pagalms Vecrīgā (ieeja no Pils ielas 20) pārtaps par egļu mežu, kurā katru vakaru plkst.19.00 mākslinieku un sabiedrībā pazīstamu cilvēku vadībā viena no eglēm iegūs savu īpašo rotu. “Trīs brāļu” pagalms būs atvērts no plkst.18.00 līdz 21.00. Jaunajā gadā egles dosies uz Latvijas sociālajiem namiem, pansionātiem un bērnu namiem, kur tās tiks iestādītas savā jaunajā mājvietā. Akcijas laikā būs iespējams nosūtīt Ziemassvētku apsveikumu kartiņas cilvēkiem, kas svētkus pavada sociālās aprūpes namos.
No 5.decembra e-pieteikums bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa iegūšanai NVA CV un vakanču portālā vairs nav jāapliecina ar elektronisko parakstu

 

Lai tiešsaistē iesniegtu Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) pieteikumu bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanai, elektroniskais paraksts, sākot ar šī gada 5.decembri, vairs nav nepieciešams. To paredz 2019.gada 7.novembrī Saeimā pieņemtie grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā. Tātad, no 5.decembra pieteikties bezdarbnieka vai darba meklētāja statusam tiešsaistē NVA CV un vakanču portālā var bez elektroniskā paraksta.

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils
ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 29.05.20178. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv