Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Valmieras
filiāle

Rūjienas novads

2019-02-28

 Novada tīmekļa vietne:    www.rujiena.lv

 

Informācija par novadu

Informācija par novadu: Rūjienas novads ir pašvaldība Vidzemes ziemeļu daļā. Attālums no Rūjienas līdz Rīgai - 150 km, Valmierai - 46 km, Valkai - 50 km, Mazsalacai - 20 km, robežpilsētai Moisakilai (Mõisaküla) Igaunijā - 26 km.

 

Novada pašvaldības teritorijai ir šāds iedalījums:

 • Rūjienas pilsēta,
 • Ipiķu pagasts,
 • Jeru pagasts,
 • Lodes pagasts,
 • Vilpulkas pagasts.


Darba iespējas novadā

 • ar Rūjienas novada teritoriālajā struktūrvienībā (pilsētā/novadā) reģistrētajām vakancēm varat iepazīties Nodarbinātības valsts aģentūras CV un vakanču portālā;
 • dati par brīvo darba vietu skaitu pa nozarēm pieejami NVA tīmekļa vietnē sadaļā “Dokumenti un statistika” – “Brīvo darba vietu skaits” - “Izvērstā statistika par brīvajām darba vietām”.

 

 

Ekonomika un uzņēmējdarbības vide

Novada nozīmīgākās tautsaimniecības nozares: amatniecība un mājražošana; pārtikas rūpniecība; pakalpojumi; lauksaimniecība; mežsaimniecība. Novads nav bagāts ar derīgiem izrakteņiem. Sastopama kūdra, smilts, grants un saldūdens kaļķis. Valsts nozīmes derīgais izraktenis ir pazemes ūdens.

 

Novada lauku teritorijā uzņēmējdarbībā dominē zemnieku saimniecības. Ir saimniecības, kuras nodarbojas ar tradicionālo lauksaimniecību (piem. ar piena lopkopību ZS „Ceriņi”; graudkopību, dārzeņu audzēšanu ZS „Rozas”), gan ZS "Lejasvagaļi" audzē vairāk kā 30 šķirnes ķirbju, ZS „Rūjienas šinšillas” nodarbojas ar augstvērtīga šinšillu vaislas materiāla audzēšanu, pārraudzību, vērtēšanu, pārdošanu un ievešanu no ārzemēm profesionālai audzēšanai. Novadā ir spēcīgas kooperatīvās sabiedrības: LKS „Laikmets”, LKS „Sprīdītis”. LPKS "Daiva" nodarbojas ar graudu pirmapstrādi un realizāciju, piedāvā lopbarības graudus – kviešus, miežus un auzas, veic dzirnavu pakalpojumus - maļ lopbarības miltus. Novadā ir vairākas bioloģiskās zemnieku saimniecības.

 

Vilpulkas pagastā attīstīta graudkopība (ZS „Šķesteri”, „Kalnalambikas”), piena lopkopība un gaļas lopkopība, mežsaimniecība. Virķēnos darbojas R.Kužuma individuālais uzņēmums „Galdniecība”, kokapstrādes uzņēmumi: ZS „Lejasklāvi” un SIA „V.B.PROF” .

 

Jeru pagastā ir attīstīta tradicionālā lauksaimniecība - graudkopība, kartupeļu audzēšana, aitkopība, piena - gaļas lopkopība, cūkkopība, gan izveidoti un sekmīgi darbojas kokapstrādes uzņēmumi.
Galvenās uzņēmējdarbības nozares Ipiķos ir lauksaimniecība, lauksaimniecības produkcijas pirmapstrāde, mežizstrāde. Attīstās arī alternatīvā lauksaimniecība – dārzeņu, augļkoku, nelielās platībās arī zemeņu audzēšana, biškopība. Atsevišķas zemnieku saimniecības specializējušās piena un gaļas ražošanā.

 

Lodes pagastā vairāk ir attīstīta tradicionālā lauksaimniecība - graudkopība, kartupeļu audzēšana, piena - gaļas lopkopība.

 

Rūjienas pilsētā nozīmīga ir pārtikas produktu ražošana - piena pārstrāde un maizes un konditorijas izstrādājumu ražošana. Pilsētā ir labi attīstīta pakalpojumu sfēra, aktīvi amatnieki.


 

Statistiskā informācija par novadu:

 

 

Sadzīves apstākļi

 

Izglītības pieejamība

 

Izglītības iespējas novadā:

 • Rūjienas pilsētas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde "Vārpiņa";
 • Rūjienas vidusskola;
 • Rūjienas mūzikas skola;
 • Rūjienas novada sporta skola;
 • Rūjienas mākslas skola.

Sociālā palīdzība

Sociālos pakalpojumus Rūjienas novadā sniedz pašvaldības Sociālais dienests.

 

 

Sociālās aprūpes centrs "Lode" darbojas uz Nolikuma pamata, ir Rūjienas novada iestāde, kas reģistrēta sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Rūjienas novada pašvaldība slēgusi līgumu ar Labklājības ministriju par valsts finansēta pakalpojuma sniegšanu personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī Centrs piedāvā pakalpojumus visu novadu pensijas vecuma personām un pilngadīgām personām ar fiziska rakstura traucējumiem. Novads iestādes darbībā piedalās kā līdzfinansētājs ar ēku un pamatlīdzekļu daļu.

 

Šeit ir radīta bāze dzīvot pēc iespējas patstāvīgāk un pilnveidot vai uzlabot sadzīviskās iemaņas, piemēram, ēst gatavošanu, savu personīgo apģērbu kopšanu un mazgāšanu, kā arī iesaistīties palīgdarbu veikšanā. Radošajā darbnīcā ir iespēja apgūt rokdarbu, ziedu dizaina, aplicēšanas, zīda apgleznošanas un citas pamatprasmes. Vasarā iespēja pilnveidot dārznieka darba iemaņas. Šīs darbnīcas ir pamats, lai integrācija sabiedrībā notiktu pēc iespējas veiksmīgāk.Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs

Rūjienas valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (Rūjienas VPVKAC). Adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Rūjienas novads, LV-4240

 

Datu avots: Novada tīmekļa vietne www.rujiena.lv

 

Novada aktualitātes

Novada tīmekļa vietnē www.rujiena.lv uzņēmēji, iedzīvotāji un novada viesi var iegūt aktuālo informāciju par dažādām novada norisēm un aktivitātēm.

 


25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv