Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Valmieras
filiāle

Burtnieku novads

2019-02-28

Novada tīmekļa vietne:    www.burtniekunovads.lv

 

Informācija par novadu

Informācija par novadu: Burtnieku novads atrodas Ziemeļvidzemē, un tas ir septītais lielākais novads platības ziņā Vidzemes reģionā. Novada robežās ir valsts galvenais autoceļš A3 (E264) Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža (Valka), kas tiek izmantots kā tranzīta ceļš pasažieru un kravas pārvadājumiem starp Latviju un Igauniju.

Novada pašvaldības teritorijai ir šāds iedalījums:

 • Burtnieku pagasts,
 • Ēveles pagasts,
 • Matīšu pagasts,
 • Rencēnu pagasts,
 • Valmieras pagasts,
 • Vecates pagasts

Administratīvais centrs ir Burtnieki.


Darba iespējas novadā

 • ar Burtnieku novada teritoriālajā struktūrvienībā (pilsētā/novadā) reģistrētajām vakancēm varat iepazīties Nodarbinātības valsts aģentūras CV un vakanču portālā;
 • dati par brīvo darba vietu skaitu pa nozarēm pieejami NVA tīmekļa vietnē sadaļā “Dokumenti un statistika” – “Brīvo darba vietu skaits” - “Izvērstā statistika par brīvajām darba vietām”.

 

Ekonomika un uzņēmējdarbības vide

Novadā attīstītākās nozares ir lauksaimniecība, mežistrāde un dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība. Lielākā daļa lauku saimniecību darbojas tā sauktajā jauktajā lauksaimniecībā (augkopība + lopkopība). Lauksaimniecībā izmantojamā zeme aizņem 41% no kopējās novada teritorijas, kas ir gandrīz 4% no kopējās lauksaimniecībā izmantojamo zemju platības Vidzemes reģionā.

 

Populārākās uzņēmējdarbības nozares Burtnieku novadā:

 • Jauktā lauksaimniecība;
 • Mežizstrāde;
 • Dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecība;
 • Kravu pārvadājumi pa autoceļiem;
 • Citur neklasificēti individuālie pakalpojumi.

 

Kopumā pēdējo desmit gadu laikā Burtnieku novadā reģistrēti 300 jauni uzņēmumi, bet likvidēti 211, kas nozīmē, ka faktiski kopš 2008. gada uzņēmumu skaits novadā pieaudzis par 89 komersantiem. Šobrīd kopumā Burtnieku novadā reģistrēts 831 uzņēmums, no tiem 45,37% ir zemnieku saimniecības, bet 41,76% - sabiedrības ar ierobežotu atbildību.

 

Nozīmīga loma Burtnieku novada attīstībā, atpazīstamības un pievilcīgas telpas veidošanā ir tūrisma nozarei. Nozares attīstību sekmē ģeogrāfiskais novietojums un pieejamība, dažādu tūrisma veidu piedāvājums, kultūras un vēsturiskās tradīcijas, kā arī dabas resursi (Burtnieks, Gauja, Salaca). Teritorijas nozīmīgākais dabas resurss ir Burtnieka ezers, kas, kā lielākais ezers Ziemeļvidzemē un ceturtais lielākais Latvijā, nodrošina novada atpazīstamību un ir vietas zīmolvedības pamatā, kā arī kļuvis par vienu no iecienītākajiem makšķernieku galamērķiem un kuram apkārtnē pieejamas laivu bāzes ar iespējām nomāt laivas makšķerēšanai vai atpūtas izbraucieniem ezerā.


 

Statistiskā informācija par novadu:

 

 

 

Sadzīves apstākļi
Izglītības pieejamība
Burtnieku novadā darbojas astoņas izglītības iestādes. Pakāpeniski tiek modernizēts un attīstīts izglītības iestāžu darbs. Tiek veikta infrastruktūras uzlabošana, renovētas ēkas un veikti citi vides uzlabošanas pasākumi. Par tradīciju kļuvis „Burtnieku novada skolu laureāts”, kad pašvaldība ik gadu apkopo un sveic novada labākos skolēnus, novērtējot viņu sasniegumus ar balvām. Nodrošināts bezmaksas transports uz izglītības iestādēm, pieejama bezmaksas ēdināšana u.c. atbalsti ģimenēm.

 

Pamatizglītību novadā iegūst:

 • Burtnieku Ausekļa pamatskolā,
 • Ēveles pamatskolā,
 • Matīšu pamatskolā;
 • Rencēnu pamatskolā.
 • Savas izglītības iestādes nav Vecatē, kur bērni dodas izglītoties uz Matīšu pagastu vai tuvējo Mazsalacas novadu, bet Valmieras pagastā - lielākā daļa bērnu pamatizglītību iegūst Valmieras Viestura vidusskolā.

 

Bērnu piepildītas ir Burtnieku novada pirmsskolas izglītības iestādes (PII):

 • Valmieras pagasta PII “Burtiņš”,
 • Rencēnu pagasta PII “Zīļuks”,
 • Matīšu pagasta PII “Namiņš”,
 • Burtnieku pagasta PII “Sienāzītis”.
 • Ēveles pagastā paši mazākie iedzīvotāji apmeklē Ēveles pamatskolas pirmsskolas izglītības grupu.

 

Sociālā palīdzība

Burtnieku novada pašvaldības Sociālais dienests ir pašvaldības izveidota iestāde, kas nodrošina sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu novada iedzīvotājiem (Juridiskā adrese: Valkas iela 11, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku novads, LV-4232; E-pasts:

Aplūkot e-pastu
).

 

 

Veselības aprūpes pieejamība

Novada veselības aprūpes pakalpojumus sniedz Burtnieku pagasta doktorāts, Ēveles pagasta doktorāts, Matīšu pagasta doktorāts, Rencēnu pagasta doktorāts, Valmieras pagasta doktorāts un Vecates pagasta feldšerpunkts.

Datu avots: Novada tīmekļa vietne www.burtniekunovads.lv

 

Novada aktualitātes

Novada tīmekļa vietnē www.burtniekunovads.lv uzņēmēji, iedzīvotāji un novada viesi var iegūt aktuālo informāciju par dažādām novada norisēm un aktivitātēm.

 


25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv