Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Valkas
filiāle

Uzņēmēju brokastīs Valgā apsprieda pārrobežu teritorijas attīstības jautājumus

2018-10-03

2018. gada 2. oktobrī vēsturiskās Valgas dzelzceļa stacijas ēkā norisinājās Igaunijas un Latvijas uzņēmēju brokastis, lai kopā ar pašvaldību vadītājiem apspriestu reģionālās attīstības un darba spēka mobilitātes jautājumus Valkas un Valgas pārrobežu teritorijā. Pasākumā piedalījās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāvji – NVA Valkas filiāles vadītāja Erna Pormeistere, NVA Valmieras filiāles vadītāja Agra Spurdziņa un NVA Klientu apkalpošanas vadības un attīstības nodaļas projektu vadītāja Liliana Garkalne. Uzņēmēju brokastis organizēja Valgas pilsētas valde sadarbības programmas INTERREG V-A – Igaunija – Latvija projekta “Pārrobežu darba tirgus integrācijas un nodarbinātības veicināšana” ietvaros.

 

 

 

 

Igaunijas uzņēmuma “Geomedia” konsultants Rivo Noorkoiv sniedza ieskatu izaicinājumos uzņēmējdarbībā Valkas un Valgas pārrobežu teritorijā un tās attīstības iespējām. Kā izaicinājumus, kas ietekmē uzņēmējdarbības attīstību, R. Noorkoiv minēja sabiedrības novecošanos, globalizācijas ietekmi un daudzkultūru vidi. Konsultants ieskicēja vairākas iespējas, kā, ņemot vērā šos izaicinājumus, varētu turpmāk attīstīt pārrobežu teritoriju.  

 

 

 

Pirmkārt, laikā, kad strauji palielinās sabiedrības vidējais vecums, īpaši aktuāli kļūst jautājumi par dzīves kvalitātes līmeņa paaugstināšanu. Svarīgi ir savlaicīgi sākt veidot privātos ieguldījumus pensiju fondā. Pie esošām tendencēm var prognozēt, ka palielināsies demogrāfiskā slodze attiecībā pret strādājošo skaitu uz nestrādājošām personām.

 

Otrkārt, uzsvēra R. Noorkoiv, jebkuru ģeogrāfisku vietu var attīstīt, izmantojot tajā esošās vērtības. Tāpēc būtu jāpievērš uzmanība sabiedrības vērtībām un to attīstības iespējām, dinamikai. Diskusija par vērtībām nav iespējama bez pašu iedzīvotāju līdzdalības, tāpēc tika pasvītrots arī pilsoniskās sabiedrības nozīmīgums.

 

Treškārt, Valkas un Valgas pārrobežu teritorijā 95% no visiem uzņēmējiem vidēji nodarbina mazāk kā 10 darbiniekus. Tas parāda, ka lielas uzņēmējdarbības šajā reģionā pietrūkst. Konsultants ierosināja jau skolas gados ieviest programmu, kas būtu orientēta uz skolēnu zināšanu attīstīšanu uzņēmējdarbības jomā.

 

Igaunijas darba tirgus šobrīd izjūt darbaspēka trūkumu. Lai mazinātu šīs problēmas negatīvo ietekmi uz tautsaimniecību, arī Igaunijā darba devēji tiek aicināti nodarbināt gados vecākas paaudzes pārstāvjus, kuriem ir liela darba pieredze, kā arī personas ar invaliditāti. Attīstoties jaunām darba formām, palielinās nepieciešamība sniegt iespēju darbiniekiem strādāt attālināti.

 

Pasākuma noslēgumā NVA Klientu apkalpošanas vadības un attīstības nodaļas projektu vadītāja Liliana Garkalne informēja par projekta “Pārrobežu darba tirgus integrācijas un nodarbinātības veicināšana” norisi un pakalpojumiem darba devējiem, kā arī aicināja uzņēmējus pieteikt biznesa attīstīšanas idejas sadarbības programmas INTERREG V-A – Igaunija – Latvija 4. projektu pieteikumu konkursam.


 

 


Notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde

2018-09-19
http://www.nva.gov.lv/fil/public/docs/20_5787281cac6055.16568940.jpg
 
 

 

NVA Valkas filiālē, Raiņa ielā 16, Valkā, 2018.gada 21. septembrī plkst. 15:00 notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde. Sēdē tiks izvērtēti pretendentu pieteikumi:
  • no ESF projekta ”Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” finansētā aktīvā nodarbinātības pasākuma "Apmācība pie darba devēja", kuri tika iesniegti līdz 2018.gada 10. septembrim.


20.septembrī Valkā norisināsies „Livonijas darba tirgus Valka – Valga 2018”

2018-09-17

 

 

 

2018. gada 20.septembrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 Valkas Kultūras namā (E.Dārziņa iela 8, Valka) norisināsies „Livonijas darba tirgus Valka – Valga 2018”, kuru rīko Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fondu, Valgas pilsētas valdi un Valkas novada domi programmas INTERREG V-A – Igaunija – Latvija projekta “Pārrobežu darba tirgus integrācijas un nodarbinātības veicināšana” ietvaros.


Latvijas uzņēmumi piedāvās darbu aprūpētājiem, autoatslēdzniekiem, autobusa vadītājiem, elektronisko iekārtu komplektētājiem, kasieriem, metālapstrādes strādniekiem, metinātājiem, montāžas speciālistiem, pakošanas palīgstrādniekiem, pavāriem, pārdevējiem, pārdošanas konsultantiem, piegriezējiem, virtuves darbiniekiem un citu profesiju pārstāvjiem, savukārt Igaunijas darba devēji meklēs montētājus, noliktavas darbiniekus, operatorus, starpslīpētājus, šoferus un citus darbiniekus.


NVA stendā darba meklētājiem tiks piedāvāta arī informācija par aktuālajām vakancēm, kuras darba devēji ir reģistrējuši NVA datu bāzē. Šobrīd NVA Valkas filiāles uzskaitē ir 63 aktuālās brīvās darba vietas, darba devējiem nepieciešami kokzāģētavas operatori, kūdras ieguves palīgstrādnieki, lentzāģa operatori, palīgstrādnieki, veikala kasieri, konditora palīgi u.c.


Pulksten 12.30 Valkas Kultūras nama 1.stāva zālē notiks finanšu ekspertes un NVA informatīvās kampaņas “Bezdarbs nav bezdarbība” vēstneses Ilzes Kristīnes Jurkānes motivējošā meistarklase darba meklētājiem. „Livonijas darba tirgū Valka - Valga 2018” būs arī SIA “Hansavest Latvija” uzņēmuma prezentācija, Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fonda seminārs par darba iespējām Igaunijā un citas aktivitātes.

 

 Notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde.

2018-08-10

 

http://www.nva.gov.lv/fil/public/docs/20_5787281cac6055.16568940.jpg

 

NVA Valkas filiālē, Raiņa ielā 16, Valkā, 2018.gada 14.augustā plkst. 10:00 notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde.

 

Sēdē tiks izvērtēti pretendentu pieteikumi:

  • no ESF projekta ”Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” finansētā aktīvā nodarbinātības pasākuma "Apmācība pie darba devēja", kuri tika iesniegti līdz 2018.gada 13. augustam.

Darba meklētāju tikšanās ar darba devēju un informatīvā diena bezdarbniekiem NVA Valkas filiālē

2018-07-26
2.augustā plkst. 10.30 NVA Valkas filiāles 2.stāva zālē (Raiņa ielā 16), notiks bezdarbnieku un darba meklētāju tikšanās ar Igaunijas uzņēmuma "Finesta" pārstāvjiem, kuri piedāvās darba iespējas. Darba meklētājiem tiks sniegta informācija par uzņēmumu, tā specifiku un darba apstākļiem, kā arī būs iespēja noslēgt darba līgumu.

Bezdarbniekus, kuri nesen ir reģistrējušies, NVA Valkas filiāles vadītāja E.Pormeistere informēs par aktuālajām brīvajām vietām un NVA atbalstu bezdarbniekiem - pakalpojumiem, projektiem un pasākumiem.


Noslēgusies darba devēju pieteikumu pieņemšana subsidēto darba vietu izveidei

2018-06-12

 

 

Nodarbinātība valsts aģentūras (NVA) Valkas filiālē 2018.gadā ir noslēgusies darba devēju pieteikumu pieņemšana aktīvā nodarbinātības pasākuma "Pasākums noteiktām personu grupām" (turpmāk – pasākums), īstenošanai. 2018.gadā izveidotas 8 subsidētās darba vietas NVA reģistrētiem bezdarbniekiem, tai skaitā 2 darba vietas bezdarbniekiem ar invaliditāti. Pasākums īstenots ESF projekta "Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem" (Nr.9.1.1.1/15/I/001) ietvaros.


26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv