Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Siguldas
filiāle

 

2018-08-13

 

Novada tīmekļa vietne:

www.saulkrasti.lv

Informācija par novadu

Saulkrastu novads ir pašvaldība Vidzemē, Rīgas jūras līča krastā. Novads apvieno Saulkrastu pilsētu un Saulkrastu pagastu. Attālums no Saulkrastu centra līdz Rīgai ir 45 km, bet līdz Siguldai - 40 km. Saulkrastu pilsētas teritorija stiepjas 17 km garumā starp jūru, autoceļu A – 1 “Via Baltica” un dzelzceļa līniju no Inčupes līdz Ķīšupei.

 

Iedzīvotāju skaits: 6 285
Iedzīvotāji darbaspējas vecumā: 3 827
Bezdarbnieku skaits / Bezdarba līmenis: 110/ 2.9

 

 

Avots:PMLP

 

Nodarbinātība un darba iespējas novadā

Ar Saulkrastu novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā.

 

2018. gada 1. ceturksnī NVA Siguldas filiālē tika reģistrētas 290 brīvas darba vietas. No tām vairums – 172 – vienkāršajās profesijās; iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri - 8 pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 26; kvalificēti amatnieki un strādnieki – 69; speciālisti – 5 vecākie speciālisti – 8 vakances.


Ekonomika un uzņēmējdarbības vide

Saulkrastu novada teritorijas lielāko daļu 63% aizņem meži, 5% lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Ņemot vērā teritorijas kūrort loģiskos, rekreatīvos, ainaviskos potenciālus, mežs pilda galvenokārt ekoloģiskās un sociālās funkcijas. Finansiāli ieņēmumi no meža resursu ieguves ir salīdzinoši nelieli.
 
Uzņēmējdarbības attīstība Saulkrastos pamatā saistīta ar pakalpojumu sfēru. To veido tirdzniecības un tūrisma infrastruktūras uzņēmumi. Lielākais uzņēmumu īpatsvars ir nelieli (līdz 10 darbiniekiem), orientēti pamatā uz vietējo tirgu, attīstību balstot uz ienākumiem vasaras sezonā. Nozīmīgs darba devējs ir Skultes osta, kura pēdējo gadu laikā kļuvusi par līderi starp Latvijas mazajām ostām, pārkrauto kravu apjoma ziņā apsteidzot Salacgrīvu, un plāno arī turpmāk palielināt pārkraušanas apjomus un veikt ostas hidrotehnisko būvju rekonstrukcijas darbus.
 
Saulkrastu novada uzņēmumu darbības veids pārsvarā ir - vairumtirdzniecība, mazumtirdzniecība un darījumi ar nekustamo īpašumu. Saulkrastu pašvaldībā lielākais uzņēmējs ir ceļu būves firma “Binders”. Tālāk seko SIA “Sodra Latvia”, SIA “LIETAS MD”, Pilnsabiedrība “CBF SIA “BINDERS” SIA “TVA CONSTRUCTION” UN SIA “M.A.-TAKA”“; SIA “INKRI”, SIA“SKULTES KOKOSTA”, Pilnsabiedrība “BINDERS UN ARČERS”, SIA “MARSVET”, SIA “ARIKONS”, SIA “Saulkrastu komunālserviss”, SIA “Industryprof”, SIA “SAULKRASTU APTIEKA R.B.”, SIA “SAULKRASTU MEŽI”, SIA “HOLTER SERVISS”, SIA “Sodra mežs”, SIA “VARITA”, SIA “PIESPĒLE”, SIA “AVEmont”, SIA “VARMAA”, SIA “ZĪTARS” u.c.

 

Lielākie novada uzņēmumi:

SIA “SCA Mežs Latvija”, SIA “SKULTES KOKOSTA”, SIA “JM TRADE”, SIA “VARITA”, SIA “SHABLOVS”, SIA “MARSVET”, SIA “EIGERS VERTEX”, SIA “Resort Investments”, SIA “GP Holding”, SIA “RABELS”, SIA “DANTES INVEST”, Saulkrastu komunālserviss, Sabiedrība ar ierobežotu atbildību, SIA “SAULKRASTU MEŽI”, SIA “BEMBERI MAIZNĪCA”, SIA “SAULKRASTU APTIEKA R.B.”, SIA “VARMAA”, SIA “A.I. UN KO”, Saulkrastu slimnīca, Pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību SIA “Cardo OBE”, SIA “KILBE”.


Vidējā bruto alga Saulkrastu novadā:

  •  EUR 985 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  •  EUR 819( Sabiedriskajā sektorā)
  •  EUR 779 (Vispārējās valdības sektorā)
  •  EUR 779 (Pašvaldību struktūrās)

Avots: CSP


Sadzīves apstākļi

Saulkrastos darbojas Saulkrastu vidusskola, Zvejniekciema vidusskola, pirmsskolas izglītības iestāde „Rūķītis” un Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skola. Saulkrastu novada kultūras dzīvi veido aktīva māksliniecisko kolektīvu darbība un tradicionālie un no jauna ieviestie kultūras sarīkojumi. Tos organizē un vada pašvaldības aģentūra „Saulkrastu kultūras un sporta centrs”. Tajā darbojas 17 dažādi kolektīvi, kas ļauj ikvienam novada iedzīvotājam atrast tieši sev piemērotu veidu, kā pavadīt brīvo laiku un tādējādi veicināt kultūrizglītību.

 

Saulkrastos darbojas sporta halle, kurā notiek Saulkrastu vidusskolas skolēnu sporta stundas un pašvaldības iedzīvotājiem ir iespēja darboties dažādos sporta veidos. Populārākie un tradīcijām bagātākie sporta veidi ir basketbols, volejbols, futbols un orientēšanās sports.

 

Saulkrastu pilsēta iedzīvotāju veselības aprūpi nodrošina SIA ’’Saulkrastu slimnīca’’, kura piedāvā diennakts sociālās un medicīniskās palīdzības pakalpojumus. Poliklīnikā pieņem ģimenes ārsti un ārsti speciālisti, veic USG, RTG, laboratoriskos izmeklējumus. Slimnīcas telpās ir zobārstniecības un zobu protezēšanas kabineti, aptieka.


 

Papildu informācija

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju uzņēmējiem, iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t.sk arī par biznesa attīstības iespējam novadā un atbalsta programmām. Pašvaldība sniedz informāciju par pieejamām zemēm uzņēmējdarbībai, mazstāvu apbūves zemēm, pieejamajiem dzīvokļiem un telpām birojiem un ražošanai.

 

Pašvaldība savā mājas lapā ievieto aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējām novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.

 


 

 

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv