Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Siguldas
filiāle

 

2018-08-13

 

 Novada tīmekļa vietne:

www.malpils.lv

Informācija par novadu

 

Mālpils novads ir pašvaldība Vidzemē ar novada centru Mālpilī, kas atrodas 60 km attālumā no Rīgas un 19 km attālumā no Siguldas. Mālpils ir raksturojama kā vieta, kur lauki satiekas ar pilsētu, taču ar izteiktu lauku dominanti. Šeit Mergupes un Sudas krastos ir ļoti skaista daba. Tā ir ideāla vieta, kur atbraukt un atpūsties. Labs sazarots ceļu tīkls, attīstīta infrastruktūra, ir daudzas izglītības un kultūras iestādes.

Iedzīvotāju skaits: 3 602
Iedzīvotāji darbaspējas vecumā: 2 323
Bezdarbnieku skaits / Bezdarba līmenis: 92/ 4 

 Avots: PMLP

 

Nodarbinātība un darba iespējas novadā

 

Ar Mālpils novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā.


2018. gada 1. ceturksnī NVA Siguldas filiālē tika reģistrētas 290 brīvas darba vietas. No tām vairums – 172 – vienkāršajās profesijās; iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri - 8 pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 26; kvalificēti amatnieki un strādnieki – 69; speciālisti – 5 vecākie speciālisti – 8 vakances.

 

Ekonomika un uzņēmējdarbība

 

50% novada teritorijas klāj meža zemes, 39% ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme. Novada ziemeļaustrumu daļā atrodas būvmateriālu rūpniecībā izmantojamas ģipšakmens iegulas. Ir vairākas kūdras atradnes, kuru iegulas ir pietiekami lielas, lai tās varētu izmantot dažādās saimniecības nozarēs. Novada austrumu daļā atrodas ievērojams smilts izplatības areāls. Ir jāveic šo krājumu izpēte, lai varētu uzsākt ekonomiski izdevīgu smilts un grants izmantošanu. 

 

Lielākie novada uzņēmumi:
SOA “KVIST”, SIA “WOODPRO”, SIA “EMU SKULTE”, SIA “Simantik Trade”, SIA “HB Textiles Latvia”, SIA “SIDGUNDA 2”, SIA “Sidgunda Bio”, SIA “SP FOODS”, SIA “EMU PRIM”, Pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību “NORMA K”, SIA “Bērzi Bio”, SIA “Konstrukciju Montāžas Serviss”, Z/S “PAMALES”, SIA “ML Investīcijas”, Mālpils pagasta zemnieka saimniecība “KALNA KASTAŅI”, SIA “ FIKKO”, SIA “AMN construction”, SIA “EXPRIM”, SIA “ZB GRUPA”, SIA “SIDEGUNDE”.


Galvenās uzņēmējdarbības jomas ir mazumtirdzniecība, lauksaimniecība, mežsaimniecība, kokapstrāde, pakalpojumu sniegšana.

 

Vidējā bruto alga Mālpils novadā:

  • EUR 999 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  • EUR 787( Sabiedriskajā sektorā)
  • EUR 776 (Vispārējās valdības sektorā)
  • EUR 776 (Pašvaldību struktūrās)

Avots: CSP

 

Sadzīves apstākļi

 

Mālpils novadu raksturo strukturizēta pārvaldība un daudzveidīgs publisko pakalpojumu klāsts. Vairums no pakalpojumiem pieejami Mālpilī un atsevišķi pakalpojumi Sidgundas ciemā. Ņemot vērā nelielo novada izmēru, ceļu tīklu un sabiedriskā transporta nodrošinājumu, pakalpojumi uzskatāmi par pieejamiem. Īpaši izceļama pašvaldības izglītības jomas struktūra – tiek nodrošināti vispārējās, profesionālās, profesionālās ievirzes un interešu izglītības, kā arī mūžizglītības pakalpojumi visām vecuma grupām. Novadā ir 5 pašvaldības izglītības iestādes - PII „Māllēpīte”, Mālpils novada vidusskola, Mālpils internātpamatskola, mūzikas un mākslas skola. Nevalstiskās organizācijas (Invalīdu un viņu atbalstītāju biedrība „Notici sev”. Ģimeņu atbalsta grupa, Mālpils pagasta politiski represēto nodaļa, Mālpils makšķernieku biedrība „Mālpils zivīm”, Mālpils Tautskola Jauniešu apvienība „MJA.U” u.c.), kuras ar novada pašvaldību īsteno kopīgus projektus.

 

Mālpils kultūras centrs ir viens no lielākajiem kultūras namiem lauku pašvaldībās Latvijā. Teritorijā atrodas divas bibliotēkas – Mālpilī un Sidgundā. Nozīmīgākie sporta infrastruktūras objekti ir Mālpils sporta komplekss ar peldbaseinu, labiekārtoti volejbola laukumi, kā arī slidotava.

 

Par novada iedzīvotāju sociālo aprūpi rūpējas pašvaldības aģentūra „Mālpils sociālais dienests”. Ambulatorā medicīniskā palīdzība novadā pieejama Mālpilī, kur darbojas 2 ģimenes ārstu prakses. Novada centrā pieejami arī zobārstniecības pakalpojumi 2 zobārstniecības praksēs. Tuvākais steidzamās medicīniskās palīdzības punkts un stacionārās medicīniskās palīdzības iestāde (Rīgas rajona slimnīca) ir Siguldā.

 

Papildu informācija

 

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju uzņēmējiem, iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija par uzņēmumiem. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējam novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.

 


25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv