Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Rīgas reģionālā
filiāle

 

2018-08-08


Novada tīmekļa vietne:    

www.stopini.lv


Stopiņu novads ir pašvaldība Vidzemes rietumos, Rīgas austrumu pievārtē. Robežojas ar Garkalnes, Ropažu un Salaspils novadiem, kā arī Rīgas pilsētu. Stopiņu novada administratīvais centrs ir Ulbroka. Attālums no novada administratīvā centra līdz Rīgai 5 km.

Datu avots: Nodarbinātības valsts aģentūra un Centrālā statistikas pārvalde

 

Darba iespējas novadā

Ar Stopiņu novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā.

2018. gada 1. pusgadā NVA Rīgas reģionālajā filiālē reģistrētas 22678 brīvās darba vietas. No tām vairums: kvalificēti strādnieki un amatnieki – 7451, pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 3780, vienkāršās profesijas – 3294, vecākie speciālisti – 2430, iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri – 2289, speciālisti – 1622, kalpotāji – 1383, vadītāji – 385, kvalificēti lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības darbinieki – 44. Papildus informācija pieejama NVA tīmekļa vietnē.


Ekonomika un uzņēmējdarbības vide
Stopiņu novada atrašanās blakus Rīgai, valsts nozīmes autoceļu un dzelzceļa tuvums, iedzīvotāju augstā ekonomiskā aktivitāte ir priekšnosacījumi labvēlīgas uzņēmējdarbības attīstībai (aktīvi darbojas 1313 uzņēmumi), ierindojot Stopiņu novadu ceturtajā vietā starp novadiem pēc teritorijas attīstības indeksa. Dominējošās uzņēmējdarbības formas ir komercsabiedrības un pašnodarbinātas personas.
Nozīmīgākās tautsaimniecības nozares novadā ir mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība, un sadzīves atkritumu apsaimniekošana.
 

Lielākie uzņēmumi:

Tirdzniecība: SIA “AMBER DISTRIBUTION LATVIA” (alkohola vairumtirdzniecība), SIA “Baltā bura” (pārtikas un saimniecības preču vairumtirdzniecība), SIA “Knauf” (būvmateriālu ražošana, tirdzniecība), SIA “Depo DIY” (būvmateriālu, būvkonstrukciju tirdzniecība), SIA “Antalis” (papīra un tā izstrādājumu vairumtirdzniecība, poligrāfijas pakalpojumi, reklāmas izejmateriāli un iekārtas);
Sadzīves atkritumu apsaimniekošana: SIA “Getliņi EKO”, SIA “EKO Baltia Vide”;
Ražošana: SIA “SAKRET” (būvmateriāli).


Vidējā bruto darba alga Stopiņu novadā 2018. gada 1.ceturksnī:

  •  EUR 1177 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  •  EUR 1039 (Sabiedriskajā sektorā);
  •  EUR 870 (Pašvaldību struktūrās);
  •  EUR 1203 (Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50).

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde


Sadzīves apstākļi
Pirmsskolas izglītību Stopiņu novadā nodrošina: Pirmsskolas izglītības iestāde „Pienenīte”, pirmsskolas izglītības grupas Upesleju internātpamatskolā-rehabilitācijas centrā, pirmsskolas izglītības grupas Stopiņu pamatskolā un divas privātās pirmsskolas izglītības iestādes – “Draugi” un “Karlson”. Vispārējo izglītību Stopiņu novadā nodrošina Ulbrokas vidusskola un Stopiņu pamatskola. Profesionālās izglītības ievirzi īsteno Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola. Speciālās izglītības iegūšanu īsteno: Upesleju internātpamatskolā-rehabilitācijas centrā īsteno 5 izglītības programmas - speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar somatiskām saslimšanām, speciālās pamatizglītības mazākumtautību programma izglītojamajiem ar somatiskām saslimšanām, speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem, speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar fiziskās attīstības traucējumiem, pamatizglītības pedagoģiskās korekcijas programma, pirmsskolas izglītības programma, speciālās pirmsskolas izglītības programma izglītojamajiem ar jauktiem attīstības traucējumiem, pamatizglītības programma, speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar valodas traucējumiem. Skolā izglītību iegūst bērni no visas valsts. Gaismas internātpamatskola īsteno speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem, speciālās pamatizglītības programma izglītojamiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, un profesionālās pamatizglītības programmas - Ēdināšanas pakalpojumi, Komerczinības. Skolā izglītību iegūst bērni no visas valsts.

Stopiņu novadā ģimenes ārstu pakalpojumus nodrošina: PA “Stopiņu ambulance” (ar pacientu pieņemšanu ambulancēs Ulbrokā un Upeslejās), I.Vīksnes ģimenes ārsta prakse Sauriešos. Stopiņu novada Upeslejās atrodas Tuberkulozes un plaušu slimību centrs, kas ir vadošā klīnika Latvijā savā nozarē. Novadā darbojas trīs aptiekas, un divi aptiekas punkti.

Sociālos pakalpojumus iedzīvotājiem organizē un nodrošina Stopiņu novada domes Sociālais dienests.


Papildu informācija

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem , t.sk. par biznesa attīstības iespējām novadā un atbalsta programmām.
Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējām novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālu informāciju.

 

 

 


 

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv