Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Rīgas reģionālā
filiāle

 

2018-08-08

 

Novada tīmekļa vietne:    

www.salaspils.lv

Salaspils novads ir pašvaldība Latvijas centrālajā daļā, Vidzemes dienvidrietumos, robežojas ar galvaspilsētu Rīgu rietumos, Stopiņu novadu un Ropažu novadu ziemeļos, Ikšķiles novadu un Ķeguma novadu austrumos un Ķekavas novadu dienvidos. Lielākā daļa teritorijas atrodas Daugavas labajā krastā, bet novadā ietilpst arī Doles sala un tajā esošais dabas parks. Novadu veido divas teritoriālas vienības — Salaspils pilsēta un Salaspils pagasts. Novada administratīvais centrs atrodas Salaspils pilsētā. Lauku teritorijā ir vairākas lielas apdzīvotas vietas, no kurām kā lielākās jāmin Saulkalne un Acone. Salaspils atrodas 18 km attālumā no Rīgas.

  Datu avots: Nodarbinātības valsts aģentūra un Centrālā statistikas pārvalde

 

Darba iespējas novadā
Ar Salaspils novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties NVA CV un vakanču portālā .

2018. gada 1.pusgadā NVA Rīgas reģionālajā filiālē reģistrētas 22678 brīvās darba vietas. No tām vairums: kvalificēti strādnieki un amatnieki – 7451, pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 3780, vienkāršās profesijas – 3294, vecākie speciālisti – 2430, iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri – 2289, speciālisti – 1622, kalpotāji – 1383, vadītāji – 385, kvalificēti lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības darbinieki – 44. Papildus informācija pieejama NVA tīmekļa vietnē.


Ekonomika un uzņēmējdarbības vide
Galvenās uzņēmējdarbības jomas Salaspils novadā ir būvniecība, apstrādes rūpniecība, derīgo izrakteņu ieguve, tirdzniecība.

Lielākie uzņēmumi:
Būvmateriālu un būvkonstrukciju ražošana: SIA “TMB Elements”, SIA “SKONTO PREFAB”, SIA “Bauroc”;
Transports, loģistika: SIA “Kuehne+Nagel” (kravu pārvadājumi), SIA “Vollers-Rīga” (noliktavu pakalpojumi);
Būvniecība: SIA “Beltes Būve”, AS “DHB”;
Vairumtirdzniecība: SIA “Reaktīvs” (serviss, remonts, pārdošana, iekārtas, mašīnas būvkonstrukciju darbiem, elektroinstrumenti, būvmateriālu tirdzniecība, fasāžu siltināšanas iekārtu noma);
Pārtikas ražošana: AS “Roga-Agro” (maizes un miltu izstrādājumu ražošana);
Lauksaimniecība: KS “Baltijas Dārzeņi” (dārzeņi, garšaugi).

Zinātnisko darbību botānikā, augu fizioloģijā un biotehnoloģijā, dendroloģijā un apstādījumu ekoloģijā veic Nacionālais Botāniskais dārzs.


Vidējā bruto darba alga Salaspils novadā 2018. gada 1.ceturksnī:

  • EUR 1200 (Pavisam, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50);
  • EUR 910 (Sabiedriskajā sektorā);
  • EUR 858 (Pašvaldību struktūrās);
  • EUR 1444 (Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu >=50).

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde


Sadzīves apstākļi
Salaspils novadā pirmsskolas izglītības iegūšanu nodrošina pirmsskolas izglītības iestādes: “Atvasīte”, “Daugaviņa”, “Jāņtārpiņš”, “Ritenītis”, “Saime”, “Saulīte”. Vispārējās izglītības iegūšanu nodrošina Salaspils 1. un Salaspils 2. vidusskola. Profesionālās ievirzes programmas ir iespējas apgūt Salaspils Mūzikas un mākslas skolā un Salaspils Sporta skolā.

Veselības aprūpes pakalpojumus novadā sniedz SIA “Salaspils veselības centrs” un vairākas ģimenes ārstu prakses.

Sociālos pakalpojumus novadā organizē un iedzīvotājiem sniedz Salaspils novada Sociālais dienests, kura struktūrvienība ir Dienas centrs, kas nodrošina pakalpojumus Salaspils novada iedzīvotājiem ar intelektuālās attīstības un funkcionāliem traucējumiem un viņu piederīgajiem. Sociālā dienesta struktūrvienība - Salaspils Sociālais centrs ar filiālēm Aconē un Saulkalnē nodrošina iespēju iedzīvotājiem bagātināt savu sociālo dzīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku.


Papildu informācija
Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju iedzīvotājiem un novada viesiem, ir pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t.sk. par biznesa attīstības iespējām novadā un atbalsta programmām.
Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju par izglītības iespējām novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālu informāciju.

 


26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv