ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
24.08.2019


Ārvalstīs dzīvojošie latviešu jaunieši tiekas ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti

Rīt, 1.augustā, pl.14:00 Ministru kabineta ēkā, Brīvības bulvārī 36, ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti tiekas septiņi latviešu izcelsmes jaunieši no ārvalstīm, kuri pieteicās Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajā pilotprojektā „Vēlies izaicinājumu? Piesakies vasaras nodarbinātības pilotprojektam Latvijā!”.

Savukārt pl.16:00 Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta (ĪUMSILS) telpās, Elizabetes ielā 20, plānota tikšanās ar Īpašu uzdevumu ministru sabiedrības integrācijas lietās Oskaru Kastēnu.

Sarunu laikā, uzklausot projekta dalībniekus, plānots pārrunāt konkrētās jauniešu nodarbinātības iniciatīvas aktualitāti un LM izstrādātās ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes jauniešu nodarbinātības programmas pilnveides un paplašināšanas iespējas.

Projekta mērķis ir nodrošināt iespēju ārvalstīs dzīvojošajiem latviešu izcelsmes jauniešiem praksē iepazīties ar Latvijas darba tirgus izaicinājumiem un iespējām. Projektā varēja pieteikties jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Šāda veida projekts Latvijā tiek realizēts pirmo reizi.

Līdz šī gada 1.jūnijam Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) tika saņemtas anketas no 8 pretendentiem, un tika meklēti jauniešu interesēm atbilstoši darba devēji. Viens pretendents atsauca savu iesniegumu un atteicās no piedāvāta darba sakarā ar nepieciešamību gatavoties studijām.

Jaunieši Latvijā ir ieradušies no četrām valstīm – ASV (2), Krievijas (3), Kanādas (1) un Zviedrijas (1). Pēc NVA direktora Ringolda Beinaroviča iniciatīvas jauniešiem tika piedāvātas prakses un darba vietas gan valsts pārvaldē, gan privātajā sektorā – ķīmijas, arhitektūras, sabiedrisko attiecību, tūrisma specialitātēs un valsts aizsardzības jomā. Jaunieši uzsāka darbu 16.jūlijā, un turpinās strādāt vienu mēnesi – līdz 15.augustam. Projekta noslēgumā plānota jauniešu aptauja, kas sniegs iespēju iepazīties ar jauniešu atsauksmēm par savu pieredzi Latvijas darba tirgū.

Lai veicinātu ārzemju latviešu jauniešu interesi par Latviju un Latvijas darba tirgus iespējām, jauniešiem ir nodrošināta iespēja ne tikai strādāt, bet plānotas arī kultūras aktivitātes – Brīvdabas muzeja un Siguldas ievērojamāko vietu apmeklējums.

Pilotprojekts ir ietverts LM izstrādātajā vasaras nodarbinātības pasākumu programmā un izstrādāts sadarbībā ar Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu (ĪUMSILS) un Izglītības un zinātnes ministriju.


Informāciju sagatavoja:
NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilona Jurševska
Tālr. 7021812; 6110065
Ilona.Jursevska@nva.gov.lv

NVA Starptautisko attiecību departamenta projektu vadītāja Ilze Haberlinga,
Tālr. 6 7333331
Ilze.haberlinga@nva.gov.lv