ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
19.09.2019


Apmācību laikā NVA nodrošinās 36 māmiņu bērnu pieskatīšanu

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sākot ar 23. jūliju īsteno no valsts budžeta finansētā pilotprojekta „Profesionālā apmācība ar bērnu pieskatīšanas nodrošināšanu personām sešu mēnešu laikā pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma”. 36 mātēm pēc bērna kopšanas atvaļinājuma NVA nodrošinās rotaļistabu pakalpojumus: mācību laikā māmiņas savus bērnus varēs atstāt audzinātāju gādībā speciāli iekārtotajās rotaļistabās mācību iestādēs.

Pilotprojekts domāts mātēm (vai arī bērnus kopjošiem tēviem), kam beidzas bērna kopšanas atvaļinājums, taču ir grūtības atgriezties darba tirgū, jo jāpieskata bērns, zaudētas profesionālās iemaņas, trūkst kvalifikācijas vai ir vēlme apgūt jaunu profesiju, lai būtu iespējams atrast sev piemērotu darbu. Projekta dalībniekiem tiek dota iespēja, neraizējoties par bērniem, apgūt profesionālās zināšanas un prasmes, kā arī iegūt profesionālo kvalifikāciju.

Nodrošinot bērnu pieskatīšanu mācību laikā, 23. jūlijā 6 māmiņām Liepājā sāksies izglītības programmas „Šūto izstrādājumu ražošanas tehnoloģija un iekārtas” apguve, savukārt 6 māmiņas Gulbenē uzsāks mācības programmā „Vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība”. No 25. jūlija Cēsīs 6 projekta dalībnieces mācīsies programmā „Ēdināšanas serviss”; 30. jūlijā Ventspilī 6 projekta dalībnieces uzsāks apgūt izglītības programmu „Sekretariāta un biroja darbs”, bet Liepājā, arī 6 projekta dalībnieces, - programmu „Vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība”. Šuvējas, pārdevējas, pavāres, viesmīles vai sekretāres profesiju kopumā varēs apgūt 36 pilotprojekta dalībnieces, jo viņu bērni mācību laikā tiks pieskatīti.


Papildinformācija pa tālr.: 67021774
Nodarbinātības valsts aģentūras
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67021812; 67021744
Mob.tālr.: 26110065; 26114728
Ilona.Jursevska@nva.gov.lv
Dainis.Jukonis@nva.gov.lv