JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 
Darba intervija

 

Darba intervijas mērķis ir gūt pārliecību, ka Jūsu pieteikuma dokumentos aprakstītās zināšanas, īpašības un motivācija atbilst patiesībai. Darba devējs grib iegūt priekšstatu par Jums kā par personību, lai izvērtētu, kā Jūs varētu iekļauties kolektīvā, kādas ir Jūsu saskarsmes, komunikācijas prasmes, kā Jūs uzvedaties stresa apstākļos, kā mākat sevi prezentēt.

 

Atcerieties: ja Jūs esat uzaicināts uz Darba interviju, tas nozīmē, ka darba devējs ir pamanījis un novērtējis Jūsu CV un Motivācijas vēstuli, un pēc savas izglītības un uzrādītās kvalifikācijas vai darba pieredzes, Jūs jau esat piemērots kandidāts.

 

Darba intervijā esiet gatavi demonstrēt savu izpratni par iespējamajiem darba pienākumiem konkrētajā uzņēmumā, jo darba devējam svarīgi pārliecināties, ka Jūsu priekšstati par potenciālo darbu, pienākumiem, uzņēmumu darbību ir atbilstoši reālajai situācijai. Jūs varat tikt aicināts pastāstīt par iepriekšējo darba pieredzi, kā arī iemesliem, kāpēc šobrīd meklējiet darbu.

 

Rēķinieties, ka Jūsu kandidatūras vērtēšana sāksies no brīža, kad ieiesiet intervijas telpā, tāpēc rūpīgi pārdomājiet par pirmo iespaidu, ko radīsiet, - izvēlieties piemērotu, lietišķu apģērbu, nekavējiet. Nepārspīlējiet ar entuziasmu vai laipnību, cenšoties iepatikties darba devējam. Pirms intervijas svarīgi pārdomāt iespējamo pārrunu gaitu un savas atbildes uz darba devēju interesējošajiem jautājumiem. Tas palīdzēs Jums intervijas laikā izteikties raiti un pārliecinoši, kā arī būsiet pasargāts no pēkšņiem jautājumiem.

 

Sagatavoties intervijai var palīdzēt mēģinājums iedomāties sevi darba devēja “ādā”: ko Jūs gribētu zināt par cilvēku, kuram uzticētu attiecīgos darba pienākumus?

 

Dodoties uz darba interviju, atcerieties, ka ne tikai Jūs tiksiet vērtēts, - tas ir divpusējs process, kurā abas puses vērtē, vai tās labi saprotas, vai pirmais priekšstats ir pareizais, vai jūs gribat sadarboties.

 

Ja esat pārliecināts, ka šī darba vieta Jūs patiešām interesē, un Jūs gribat tur strādāt, cenšaties savu pārliecību par atbilstību šai darba vietai parādīt darba devējam. Jo pārliecinošāk Jūs uzvedīsieties un sevi izteiksiet, jo vairāk ir izredžu, ka darba devēja izvēle būs par labu Jums.

 

Darba intervijas norise

Atkarībā no Jūsu izvēlētās darba vietas un vakances, darba intervijai var būt dažādi pavērsieni un specifiski jautājumi. Lai labāk iepazītu noteiktas Jūsu personības īpašības vai prasmes, dažkārt intervijas laikā Jūs varat tikt aicināts izpildīt noteiktus testus vai aptaujas, Jūs varat tikt iesaistīts kādos grupu darbos, Jums var lūgt veikt kādus noteiktus uzdevumus, nereti intervijas gaitā Jūs varat tikt uzaicināts turpināt sarunu kādā no Jūsu CV minētajām svešvalodām. Nav iespējams 100% prognozēt darba intervijas gaitu nedz arī tās iznākumu. Tomēr katrā intervijā ir zināms jautājumu un pārrunājamo tēmu standarts.

 

Sekmīgai darba intervijai ir svarīgi, lai Jums būtu skaidri formulēts viedoklis par darba devēju interesējošiem jautājumiem un Jūs spētu raiti un pārliecinoši izteikties.

 

Iepazīstieties ar darba intervijās biežāk pārrunātajiem jautājumiem un pārdomājiet, kādas varētu būt Jūsu atbildes.

 

Darba intervijas laikā visbiežāk tiek pārrunātas sekojošās tēmas:

 • Kāpēc Jūs izvēlējāties kandidēt uz šo vakanci?
 • Kāda ir Jūsu līdzšinējā darba pieredze?
 • Kāpēc pametāt (gribat pamest) savu iepriekšējo darba vietu?
 • Kādas ir Jūsu iemaņas līdzīgu uzdevumu veikšanā?
 • Kādas ir Jūsu pozitīvās un negatīvās puses?
 • Kā vērtējat savas līdera/organizatora/vadītāja/komandas dalībnieka spējas (atbilstoši tam, uz ko Jūs pretendējat)?
 • Kas varētu būt Jums grūtākais uzdevums, stājoties pie jaunajiem darba pienākumiem?
 • Kāpēc, Jūsuprāt, Jūs esat piemērotākais kandidāts šai darba vietai?
 • Kā Jūs pavadāt savu brīvo laiku?
 • Kad Jūs varētu uzsākt darbu?
 • Vai Jums ir kādi jautājumi?
 • Kādu atalgojumu Jūs vēlaties?

< Atpakaļ

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv