JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.TRANSPORTA GRAFIKA ANALĪTIĶIS


Kods: 4133 16


Darba saturs:
Transporta grafika analītiķis sastāda transporta līdzekļu braukšanas maršrutus, nosaka, ar kādu transporta līdzekli tiks pārvadāta konkrētā krava, un dod darba uzdevumus šoferiem.

Viņš pēc pilsētas vai rajonu kartes raugās, lai maršruts būtu pēc iespējas ātrāk un loģiskāk izbraucams un lai šoferis varētu izvadāt pēc iespējas vairāk kravu. Transporta grafika analītiķis nodrošina, lai transporta līdzekļu maršruti nepārklātos un šoferiem nebūtu jābrauc lieki kilometri. Viņš arī plāno un uzrauga visu šo maršrutu organizāciju tā, lai preces tiktu piegādātas klientiem vajadzīgajā laikā un vajadzīgajā vietā un viņa pārstāvētajam uzņēmumam tas būtu pēc iespējas finansiāli izdevīgāk.

Transporta grafika analītiķis strādā kopā ar uzņēmuma klientu apkalpošanas nodaļu un šoferiem. No klientu apkalpošanas nodaļas viņš saņem informāciju par preču daudzumu, kas jāpiegādā konkrētiem klientiem uz noteiktām adresēm precīzā laikā. Sastādot maršrutus, transporta grafika analītiķis izmanto dažādu informāciju: noslēgtos līgumus ar konkrētiem klientiem, kuros atrunāti kravas piegādes laiki, informāciju par piegādes adrešu īpatnībām, piemēram, ceļa posmu, kur jābrauc caur 3 metrus augstu arku – tātad ne visi transporta līdzekļi var piegādāt preces uz šo adresi, jo jāņem vērā kravas apjoms un iepakojumu dimensijas (garums, platums, augstums). Transporta grafika analītiķa uzdevums ir, izanalizējot viņam pieejamo informāciju, izlemt, cik daudz un kādi transporta līdzekļi brauks noteiktos maršrutos, kādā secībā kravas tika piegādātas: uz kurām adresēm brauks vispirms, uz kurām pēc tam. Viņš sastāda maršrutus un nodod šoferiem kravu sarakstu ar adresēm, uz kurām jāveic piegādes, kā arī sniedz viņiem citus norādījumus, piemēram, par to, ka jāzvana klientam īsi pirms ierašanās.


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Transporta grafika analītiķis savā darbā lieto datoru, kartes, kopēšanas iekārtu, faksu un tālruni. Bieži viņš strādā arī ar speciālām plānošanas un informācijas apmaiņas datorprogrammām.


Darba apstākļi:
Transporta grafika analītiķis pārsvarā strādā biroja tipa telpās, astoņu stundu darba dienu.


Darba iespējas:
Transporta grafika analītiķis var strādāt ražošanas un tirdzniecības uzņēmumos, sadzīves pakalpojumu uzņēmumos, firmās, kuru darbība ir saistīta ar preču vai izejvielu transportēšanu, iepakošanu, šķirošanu, komplektēšanu vai uzglabāšanu.


Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama profesionālā vidējā izglītība loģistikas jomā. Mācību ilgums 3 – 4 gadi.


Iespējamais atalgojums:
300 līdz 700 LVL.
Atalgojuma apmērs atkarīgs no darba apjoma un uzņēmuma veida (lielā uzņēmumā atalgojums var būt augstāks).


Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai esi kādreiz mēģinājis atrast konkrētu preci savas pilsētas tirdzniecības vietās, piemēram, elektrotehnikas veikalos? Vai esi kartē atradis vairākus šādus veikalus un izdomājis maršrutu, pa kuru ejot, tu varētu apmeklēt visus šos veikalus, secīgi ejot no viena veikala uz otru un neveicot liekus attālumus? Vai viegli orientējies un izproti dažādas kartes? Vai loģiskā domāšana ir tava stiprā puse?

Transporta grafika analītiķa profesijā būtiska ir spēja strādāt ar lielu daudzumu informācijas, salikt to „pa plauktiņiem”, risināt problēmas. Darbs prasa pastāvīgu uzmanību un koncentrēšanos, sava darba laika plānošanu, spēju ātri pieņemt lēmumus. Lai veicinātu šo īpašību attīstību, var, piemēram, risināt dažādus atjautības uzdevumus, minēt krustvārdu mīklas, piedalīties prāta spēlēs (arī kā skatītājam). Savukārt māku risināt problēmsituācijas, noteikt darbību prioritātes (to, ko būtu svarīgāk darīt vispirms), attīstīs, piemēram, dažādu pasākumu organizēšana, lemšana ko un kur rīkot (varbūt jāizīrē telpas?), kādus cilvēkus aicināt, jāizveido programma vai jāpiesaista savus draugus un jādeleģē (jāpiešķir) kādu no pienākumiem viņiem, jānoorganizē visus nepieciešamos materiālus.

Īpašu uzmanību pievērs tādiem mācību priekšmetiem kā matemātika, fizika, ģeogrāfija un biznesa ekonomiskie pamati.


Interešu joma(s): Transports, loģistika


Radniecīgās profesijas:

LOĢISTIKAS SPECIĀLISTS

EKSPEDITORS

TRANSPORTA DISPEČERS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

transporta līdzekļu satiksmes organizēšanas principi optimālāko ceļu meklēšana kartē nokļūšanai vajadzīgajā vietā
ceļojumu maršrutu izstrāde organizatorisks darbs
kravu veidi, to transportēšanas nosacījumi kravas transportlīdzekļu veidi
analītisks darbs matemātika, ģeogrāfija

Man raksturīgas šādas īpašības:

disciplinētība neatlaidība uzņēmība
apzinīgums enerģiskums sistemātiskums *
piesardzība stabilitāte racionalitāte**
prasmīgums izlēmība kritiskums
kārtīgums analītiskums zinātkāre
precizitāte lietišķums komplicētība ***

*sistemātiskums – spēja atkārtoti veikt kādas darbības plānā noteiktā secībā

** racionalitāte – spēja būt lietišķam un saprātīgam, attieksmē pret dzīvi dominē prāts un intelekts

*** komplicētība – spēja uztvert pasauli daudzveidīgāk un sarežģītāk

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

saprasties ar cilvēkiem kārtot lietišķo dokumentāciju
koordinēt cilvēku darbu ātri orientēties kartēs
konstruktīvi risināt konfliktsituācijas strādāt ar biroja tehniku
izvēlēties kravai atbilstīgu transporta līdzekli sastādīt kravas transportēšanas maršrutu un grafiku

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv