JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.VIZUĀLĀ TĒLA STILISTS


Kods: 5141 12


Darba saturs:
Vizuālā tēla stilists ir skaistumkopšanas speciālists, kurš veido klienta individuālo vizuālo tēlu un koptēlu, piemēram, reklāmas klipiem, preses izdevumiem, modes kolekciju izrādēm.

Vizuālā tēla stilists veido (vai palīdz izcelt) klienta personīgo stilu, ievērojot viņa vecumu, temperamentu un sociālo stāvokli. Viņš nosaka klienta krāsu paleti ( saskaņo grimu ar matu, ādas un acu krāsu, iesaka tērpu krāsas). Novērtējot sejas un galvas formu, arī auguma proporcijas, vizuālā tēla stilists iesaka klientam frizūru un tērpa siluetu, matu un ādas tipam atbilstošus kosmētikas līdzekļus. Viņš zīmē konkrēto piedāvājumu skices.

Vizuālā tēla stilists sadarbībā ar citu profesiju speciālistiem, piemēram, scenogrāfu, konkrētai izrādei gan modelē žanram, saturam, attiecīgam vēsturiskam laikmetam atbilstošu vizuālo koptēlu, gan izstrādā atsevišķus tēlus (tērpu skices, grimu, frizūras). Vizuālā tēla stilists zīmē vai kolāžas tehnikā veido ideju skiču komplektus atbilstoši konkrētā tēla raksturam, nacionalitātei un uzdevumam konkrētajā izrādē, modes kolekcijā, frizieru konkursā vai preses izdevuma fotosesijā.

Vizuālā tēla stilists veido matu sakārtojumu (matus arī mazgā, griež), uzliek dekoratīvo kosmētiku (uz sejas vai visa ķermeņa), ar speciālām ķermeņa krāsām atbilstoši veidojamam tēlam apzīmē seju un ķermeņi dažādās grima tehnikās (body art). Viņš arī piemeklē tērpus un aksesuārus.

Līdztekus darbam ar klientiem vizuālā tēla stilists izvēlas un sagatavo kopjošos un dekoratīvos kosmētikas līdzekļus, iekārto telpu klientu apkalpošanai, rūpējas par darba vietas un darbarīku tīrību. Viņš plāno tikšanos ar klientiem.


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Vizuālā tēla stilists darbā lieto: friziera darba piederumus, piemēram, šampūnus, balzamu, želejas, vaskus, matu krāsas, balinātājus, krāsas noņēmējus, ķīmisko ilgviļņu šķīdumus, instrumentus matu griezuma un frizūras veidošanai; kosmētiķa darba piederumus, piemēram, krēmus, losjonus, grimu, dekoratīvo kosmētiku, speciālas ķermeņa apgleznošanas krāsas, otas. Zīmējot skices, vizuālā tēla stilists lieto zīmēšanas piederumus, piemēram, papīru, akvareļkrāsas, guašu, otas, krāsainos zīmuļus. Veidojot kolāžas, viņš izmanto visdažādākos materiālus, piemēram, auduma gabaliņus, pogas, akmentiņus, plastilīnu, kartonu, šķēres. Vizuālā tēla stilists izmanto arī datoru – gan speciālas datorprogrammas klienta krāsu paletes izveidošanai, gan gatavojot piedāvājumu tēla izstrādei, gan arī plānojot klientu apkalpošanas grafiku.


Darba apstākļi:
Vizuālā tēla stilists var strādāt dažādā vidē, piemēram, fotosesiju laikā - ārā vai kādās tēmai atbilstošās telpās, teiksim, noliktavā, gleznu galerijā. Jebkurā darba vietā vizuālā tēla stilistam nepieciešams piemērots apgaismojums un temperatūra grimēšanai, ķermeņa apgleznošanai vai friziera darbam. Vizuālā tēla stilists strādā astoņu stundu darba dienu, darba laiku pakārtojot klientu interesēm, līdz ar to dažreiz jāstrādā darba dienu vakaros un brīvdienās. Saskarsme ar atsevišķiem matu apstrādes līdzekļiem, krāsām vai lakām var izraisīt alerģiju.


Darba iespējas:
Vizuālā tēla stilists var strādāt preses izdevumu redakcijās, reklāmas aģentūrās, skaistumkopšanas salonos, modes salonos, televīzijā un teātros, arī kā pašnodarbināta persona.


Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama profesionālā vidējā izglītība vizuālā tēla stilista profesijā. Mācību ilgums - 4 gadi pēc pamatizglītības iegūšanas. Tā kā modes tendences, kā arī kosmetoloģijā lietojamie līdzekļi mainās, vizuālā tēla stilists pastāvīgi izglītojas.


Iespējamais atalgojums:
200 līdz 400 LVL.
Atalgojums ir atkarīgs no uzņēmuma veida un lieluma, kā arī no vizuālā tēla stilista pieredzes un reputācijas (klientiem radītā priekšstata par sevi). Strādājot kā pašnodarbinātai personai, vizuālā tēla stilista atalgojums atkarīgs no reputācijas un padarītā darba apjoma – noslēgto līgumu skaita.


Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai tev patīk strādāt ar cilvēkiem? Vai tev ir interese par ģērbšanās stilu? Vai pamani un ievēro cilvēkus, kuri nav konkrētai situācijai piemēroti ģērbušies? Vai tu saskaņo savu frizūru, apģērbu, apavus, aksesuārus?

Piedāvā izvēlēties un saskaņot savu draugu vai tuvinieku apģērbu, frizūras un aksesuārus, kad gatavojaties kopīgi apmeklēt kādu pasākumu. Lasot literārus darbus vai skatoties kino, pievērs uzmanību attiecīgā laikmeta ģērbšanās stilam.

Zīmējot vari vingrināt krāsu, kā arī gaumes izjūtu, savukārt, darbojoties aktiermeistarības pulciņā – artistiskumu un pārliecināšanas spējas.

Vizuālā tēla stilists darbā satiekas ar dažādiem cilvēkiem, no viņa veikuma lielā mērā ir atkarīgs klienta noskaņojums un pat turpmākie panākumi. Patīkama sarunu biedra un pārliecināta speciālista īpašības vari attīstīt, daudzpusīgi pilnveidojot savu personību – lasot daiļliteratūru, interesējoties par kultūras norisēm, kā arī par jaunākajiem notikumiem pasaulē.

Īpaši pievērs uzmanību tādiem mācību priekšmetiem kā psiholoģija, vizuālā māksla, kultūras vēsture, mākslas vēsture un ētika.


Interešu joma(s): Pakalpojumu sfēra


Radniecīgās profesijas:

SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTS (KOSMETOLOĢIJA – MANIKĪRS, PEDIKĪRS)

FRIZIERIS

GRIMĒTĀJS

VIZĀŽISTS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

skaistumkopšanas industrija modes vēsture
jaunākās modes tendences apģērbā un dekoratīvajā kosmētikā radošs darbs
dažādi vizuālā tēla stili, to veidošana darbs, kas iepriecina cilvēkus, padarot viņus skaistākus, sakoptākus
dažāda stila apģērbs, apavi, audumi, matu sakārtojumi, aksesuāri skaistumkopšanas industrijas pasākumi, izstādes, konkursi un to atspoguļojums masu medijos

Man raksturīgas šādas īpašības:

radošums neatkarība atraktivitāte
emocionalitāte uzņēmīgums neatlaidība
izteiksmīgums enerģiskums draudzīgums
bagāta iztēle ambiciozitāte disciplinētība
izpalīdzīgums ekstraversija * laipnība
optimisms taktiskums materiālā orientācija

*ekstraversija apzīmē uz ārējo pasauli vērstu personības tipu, kuram raksturīga atklātība, sabiedriskums, laba saskarsme, spēja ātri iejusties jaunās situācijās un kuram patīk veidot plašu paziņu loku

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

zīmēt skices rūpēties par cilvēku psiholoģisko komfortu
izveidot pamanāmu un vienlaikus saskaņotu tēlu novērtēt cilvēka ķermeņa uzbūvi un izvēlēties tai atbilstošu tērpu modeļus
mobilizēt sevi apjomīgam un sarežģītam darbam īsā termiņā piesaistīt klientus, pielietojot savas saskarsmes spējas
prasmīgi lietot dekoratīvo kosmētiku iedvesmot un iedrošināt cilvēkus stila pārmaiņām, mainot frizūru vai ģērbšanās ieradumus

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv