JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.CEĻOJUMU KONSULTANTS


Kods: 3414 01


Darba saturs:
Ceļojumu konsultants konsultē individuālos ceļotājus vai tūristu grupas par ceļojumu maršrutu, naktsmītņu un ekskursiju izvēli, transportu, apdrošināšanu un citiem jautājumiem, kas saistīti ar tūrisma braucienu. Ceļojumu konsultants pārzina tūrisma pakalpojumu piedāvājumu, ko sniedz viņa firma, orientējas transporta sistēmā, viesnīcu rezervēšanā, tūrisma piedāvājumos ārvalstīs, vīzu un apdrošināšanas jautājumos. Ceļojumu konsultants palīdz izvēlēties piemērotākos risinājumus atbilstoši tūristu vēlmēm un finansiālajām iespējām – iesaka labāko transportu, piedāvā dažādus naktsmītņu variantus, ekskursijas un izklaides pasākumus. Darba pienākumos var ietilpt nokomplektētu tūrisma piedāvājumu (tādu, kurā, piemēram, jau noteikts maršruts, naktsmītnes, iekļautas konkrētas ekskursijas) izstrādāšana un reklāmas stratēģijas izveide – piemēram, piedāvājumi ģimenēm, jaunlaulātajiem, individuālajiem ceļotājiem un ceļotāju grupām. Ceļojumu konsultants strādā gan ar individuālajiem ceļotājiem, gan tūristu grupām, attiecīgi orientējot savu piedāvājumu. Ceļojumu konsultanta darbs saistīts ar cilvēku vēlmju izpratni – kādi piedāvājumi varētu būt interesanti konkrētajam klientam, ko viņš sagaida no ceļojuma, kādas ir viņa personīgās intereses, cik daudz vēlētos maksāt par tūrisma pakalpojumiem. Ceļojumu konsultants apkalpo gan klientus, kas pirmo reizi brauc uz ārzemēm, tāpēc ir pilnīgi nezinoši šajā jomā un paļaujas uz konsultanta teikto, gan arī pieredzējušus ceļotājus, kuriem ir īpašas prasības ceļojumu organizācijā un kuri vēlas ļoti komplicētu vai netradicionālu ceļojuma plānu. Lielākos tūrisma uzņēmumos ceļojumu konsultanti var specializēties kādā noteiktā ceļojumu veidā – darījumu ceļojumos, izklaides un atpūtas ceļojumos, aktīvās atpūtas piedāvājumos. Lai labāk orientētos tūrisma piedāvājumā, ceļojumu konsultanti nereti paši ceļo, uzņēmuma uzdevumā pārbaudot konkrētus tūrisma maršrutus, transporta pakalpojumus vai viesnīcas.


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Ceļojumu konsultants darbā lieto internetu, kartes, ceļojumu literatūru, datoru un dažādu biroja tehniku, piemēram, faksu, kopēšanas iekārtu, skeneri, kā arī tālruni.


Darba apstākļi:
Ceļojumu konsultants strādā biroja tipa telpās, astoņu stundu darba dienu. Nereti viņš dodas darba komandējumos.


Darba iespējas:
Ceļojumu konsultanti var strādāt dažādos tūrisma uzņēmumos, birojos, atpūtas organizēšanas centros.


Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama profesionālā vidējā izglītība (mācību ilgums 4 gadi), 1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība tūrisma pakalpojumos, tūrisma un atpūtas organizēšanā, tūrisma vadībā, ko var apgūt 2 gadu laikā vai augstākā izglītība tūrismā, kultūras menedžmentā (mācību ilgums 4 gadi).


Iespējamais atalgojums:
120 līdz 500 LVL.
Atalgojuma apmērs atkarīgs no ceļojumu konsultanta darba slodzes, pieredzes, profesionalitātes un konkrētā uzņēmuma.


Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai tev patīk ceļot, satikties ar dažādu kultūru pārstāvjiem, meklēt un apskatīt interesantus objektus? Vai patīk plānot un organizēt dažādus darbus un pasākumus? Vai tev ir augsta atbildības izjūta un māka strādāt ar lielu informācijas apjomu – vai viegli atceries informāciju? Lai spētu rast labu kontaktu ar klientiem un gūt viņu uzticību, kas ir būtiski, lai klients arī atkārtoti atgrieztos konkrētajā kompānijā, svarīgi attīstīt labas saskarsmes prasmes, ko var veicināt aktīvi sadarbojoties ar skolas biedriem un draugiem dažādu pasākumu organizēšanā un realizēšanā. Nozīmīgas ir labas svešvalodu zināšanas, kuras var pilnveidot, skatoties ārzemju TV pārraides un filmas, klausoties radio, lasot literatūru, presi un citus informatīvos materiālus valodā, kuru vēlies apgūt. Ceļojumu konsultantam būtiskās iemaņas var trenēt, piemēram, plānojot un saskaņojot ģimenes ceļojumu - kopīgi vienojaties par vēlamo mērķi, tad izstrādājot maršrutu, tajā iekļaujot interesantas apskates vietas, noskaidrojot aizraujošākos faktus un stāstus par konkrēto apvidu, pilsētu vai valsti. Kā arī pašam, vai kopā ar citiem ceļojuma biedriem pasūtot brauciena, lidojuma biļetes, rezervējot naktsmītni. Īpašu uzmanību pievērs tādiem mācību priekšmetiem kā ģeogrāfija, kultūras vēsture, biznesa ekonomiskie pamati, latviešu valoda un svešvalodas.


Interešu joma(s): Tūrisms, atpūta, viesmīlība


Radniecīgās profesijas:

CEĻOJUMU ORGANIZATORS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

tuvas un tālas zemes apceļoto zemju suvenīru kolekcionēšana
citu tautu kultūra, paražas, kultūrvēstures mantojums dalīšanās ar ceļojumos gūtiem iespaidiem un pieredzi
dažādas tūrisma koncepcijas – ekoloģiskā, ekstrēmā, urbānā, sakrālā u.c. individuālie ceļojumi
netradicionāli ceļojumu maršruti svešvalodas

Man raksturīgas šādas īpašības:

uzņēmība apzinīgums neatlaidība
izlēmība savaldība stabilitāte
spēja koordinēt ekstraversija * rūpīgums
enerģiskums atbildīgums patstāvība
iniciatīva optimisms apķērība
draudzīgums praktiskums izpalīdzīgums

*ekstraversija apzīmē uz ārējo pasauli vērstu personības tipu, kuram raksturīga atklātība, sabiedriskums, laba saskarsme, spēja ātri iejusties jaunās situācijās un kuram patīk veidot plašu paziņu loku

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

sadarboties ar cilvēkiem, strādāt komandā izstrādāt dažādas sarežģītības ceļojumu maršrutus
iedrošināt un iedvesmot cilvēkus doties ceļojumos internetā rezervēt viesnīcas un/vai aviobiļetes
konstruktīvi risināt konfliktus apzināt iespējamos ceļojumā riskus
pārzināt ceļojumu specifiku dažādās pasaules vietās sarunvalodas līmenī pārvaldīt dažādas valodas

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv