JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.APDROŠINĀŠANAS BROKERA PALĪGS1

1 PROFESIJU GRUPA “APDROŠINĀŠANAS PĀRSTĀVJI” 3321.

Darba saturs:
Apdrošināšanas brokera palīgs strādā tiešā apdrošināšanas brokera pakļautībā, kurš ir starpnieks starp klientu un apdrošināšanas kompānijām. Viņš sadarbojas ar vairākām apdrošināšanas kompānijām, lai varētu izvēlēties savam klientam labāko piedāvājumu no pieejamā apdrošināšanas pakalpojumu klāsta. Apdrošināšanas brokeris noskaidro klienta vēlmes un prasības un pēc tām sagatavo piedāvājumu. Ja klients piedāvājumu akceptē, tad tiek slēgts līgums un aizpildīta polise. Tā kā apdrošināšanas brokeris strādā ar lielu skaitu klientu, tad daļu darba uzdevumu viņš var uzticēt savam palīgam.
Palīgs, pamatojoties uz apdrošināšanas brokera sniegto informāciju par klienta vēlmēm, vispusīgi izanalizē apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus, ar kurām tiek veikta sadarbība. Kad ir atradis labāko piedāvājumu, viņš to sagatavo tā, lai apdrošināšanas brokeris varētu piedāvājumu saskaņot ar klientu. Kad klienta apstiprinājums ir saņemts, apdrošināšanas brokera palīgs noformē apdrošināšanas polisi, tās šablonā norādot nepieciešamo informāciju, vai, ja šablona nav, pats noformē polisi. Polisi parakstīt ir tiesīgs tikai apdrošināšanas brokeris. Apdrošināšanas brokera un viņa palīga darbība un atbildība ir noteikta Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā.
Apdrošināšanas brokeris savam palīgam var uzticēt arī citus pienākumus, piemēram, informēt klientus, ka apdrošināšanas polises derīguma termiņš tuvojās beigām, lai klientam nerastos neērtas situācijas vai lai nejauši netiktu pārkāpts obligātās apdrošināšanas likums. Brokeris var uzticēt savam palīgam arī saziņu ar klientiem un jaunu klientu piesaisti. Dažkārt apdrošināšanas brokera palīgam jāsniedz konsultācijas par apdrošināšanas jautājumiem, tomēr šo pienākumu vairāk pilda apdrošināšanas konsultants.


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Apdrošināšanas brokera palīga darbā ļoti svarīgs ir dators ar interneta pieslēgumu, jo to lieto, lai izvērtētu un sagatavotu piedāvājumus un polises. Tāpat palīgs lieto tālruni, printeri un citu biroja tehniku.


Darba apstākļi:
Apdrošināšanas brokera palīga darbs norit biroja telpās parasti astoņas stundas dienā, taču nereti nākas strādāt arī virsstundas vai brīvdienās, jo viņam ir jāpielāgojas klientu iespējām. Apdrošināšanas brokera palīgs var strādāt arī mājās un doties pie klientiem viņu darba vietās.


Darba iespējas:
Apdrošināšanas brokera palīgs var strādāt apdrošināšanas brokeru kompānijās vai kopā ar pašnodarbināto apdrošināšanas brokeri.


Nepieciešamā izglītība:
Lai strādātu par apdrošināšanas brokera palīgu, ir nepieciešama vidējā izglītība, un šim darbam vajadzīgās prasmes būs jāapgūst apdrošināšanas brokera vadībā.Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai tev padodas atrast vislabāko preci plašā piedāvājumu klāstā? Vai tev patīk meklēt informāciju un salīdzināt interesējošās preces kvalitāti un cenu dažādos veikalos vai internetā? Vai tev ir labas saskarsmes prasmes un patīk sadarboties ar cilvēkiem, strādāt ar dokumentiem?
Apdrošināšanas brokera palīgam jābūt neatlaidīgam, atbildīgam un apķērīgam, jāspēj strādāt ātri.
Ja esi skolnieks, tad kopā ar vecākiem dodies risināt kādu apdrošināšanas jautājumu un vēro apdrošināšanas brokera un viņa palīga darbu. Uzzini vairāk par apdrošināšanas jautājumiem internetā. Skolā pievērs pastiprinātu uzmanību matemātikai un ekonomikai, kā arī svešvalodām. Ja nākotni vēlies saistīt ar darbu apdrošināšanas jomā, tad apdrošināšanas brokera palīga darbs var būt sākuma punkts un pirmā prakses iegūšanas vieta.
Ja vēlies pārkvalificēties, tad uzzini vairāk par apdrošināšanas jomu to regulējošos tiesību aktos – Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības likumā, Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā u.c. Mācies lietvedības kursos. Esi gatavs pārējās darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes apgūt darba vietā.
Ja vēlies padziļināt savas zināšanas un kļūt par apdrošināšanas brokeri, tad iegūsti augstāko izglītību vadībā, ekonomikā, finansēs, tiesībās (jurisprudence). Ja tev jau ir augstākā izglītība kādā citā nozarē un pēc programmas esi apguvis vismaz vienu kursu ekonomikā, finansēs vai tiesībās, arī tad varēsi pretendēt uz apdrošināšanas brokera sertifikāta iegūšanu. Bet jāņem vērā, ka tiek vērtēta arī praktiskā darba pieredze, tādēļ sīkāk par prasībām uzzini Latvijas Apdrošināšanas brokeru asociācijas izstrādātajās Latvijas apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku profesionālās kvalifikācijas prasībās, kuras vari izlasīt asociācijas mājaslapā www.brokers.lv. Turpat noskaidro kvalifikācijas eksāmena prasības un sagatavojies tam.


Interešu joma(s): Ekonomika, finanses un apdrošināšana


Radniecīgās profesijas:

CEĻOJUMU KONSULTANTS

BROKERIS

APDROŠINĀTĀJS

MUITAS BROKERIS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

finanses informācijas meklēšanas iespējas
tirdzniecība, apdrošināšana psiholoģija, labas sadarbības veidi
tiesību akti apdrošināšanas jomā matemātika, ekonomika
apdrošināšanas dokumenti, to noformēšana, pārbaude un kārtošana apdrošināšanas pakalpojumu veidi un piedāvājums

Man raksturīgas šādas īpašības:

uzņēmība enerģiskums apzinīgums
uzstājība materiālisms** apķērība
sabiedriskums disciplinētība pārliecinātība
ambiciozitāte neatlaidība pacietība
ekstraversija* precizitāte elastība
optimisms atbildīgums saimnieciskums

*ekstraversija apzīmē uz ārējo pasauli vērstu personības tipu, kuram raksturīga atklātība, sabiedriskums, laba saskarsme, spēja ātri iejusties jaunās situācijās un kuram patīk veidot plašu paziņu loku

**materiālisms – orientācija uz izdevīgumu, labumu, praktiskumu

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

strādāt ar datoru izstrādāt apdrošināšanas piedāvājumus
meklēt un salīdzināt informāciju noformēt apdrošināšanas polises
apkalpot klientus risināt problemātiskas situācijas
piedāvāt apdrošināšanas pakalpojumus un piesaistīt jaunus klientus sadarboties komandā

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv