JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA SPECIĀLISTS - MĀKLERIS


Kods: 3413 02


Darba saturs:
Nekustamā īpašuma speciālists – mākleris nodarbojas ar nekustamo īpašumu (zemes, ēku) pirkšanu un pārdošanu, kā arī ar dažādu īpašumu iznomāšanu.

Klientus nekustamā īpašuma speciālists – mākleris bieži meklē ar laikrakstu starpniecību, ievietojot sludinājumus par māklera pakalpojumu sniegšanu vai arī atsaucoties uz ievietotajiem sludinājumiem un piedāvājot nekustamā īpašuma īpašniekiem pārstāvēt viņu intereses īpašumu pirkšanas vai pārdošanas procesā. Tādējādi nekustamā īpašuma speciālista – māklera klientu sarakstā ir daudz dažādu pirkšanas/pārdošanas variantu, kas palīdz operatīvāk veikt darījumus.

Nekustamā īpašuma speciālists – mākleris satiekas ar klientu, noskaidro viņa vēlmes un iespējas, piemēram, kādu īpašumu klients vēlas iegādāties vai pārdot, par kādu summu, kādi ir apmaksas nosacījumi. Apskatot īpašumu uz vietas, nekustamā īpašuma speciālists – mākleris palīdz klientam novērtēt, par kādu cenu īpašums varētu tikt pārdots, – kāda varētu būt tā tirgus vērtība un vai klienta noteiktā summa atbilst reālajai tirgus vērtībai.

Ņemot vērā to, ka nekustamā īpašuma speciālistam – māklerim ir plašs klientu loks, viņš var ātri atrast pircēju klienta īpašumam vai arī pārdevēju īpašumam, kas atbilst pircēja vēlmēm. Gadījumos, ja viņa rīcībā nav klienta vēlmēm atbilstoša piedāvājuma vai arī klienta, kas vēlētos iegādāties piedāvāto preci jeb īpašumu, viņš izmanto visus savā rīcībā esošos avotus (laikrakstus, sludinājumus internetā vai vienkārši savu paziņu loku), lai atrastu klienta vēlmēm atbilstošu īpašumu.

Nekustamā īpašuma speciālists – mākleris saskaņā ar klienta vēlmēm vai viņa uzdevumā var palīdzēt nokārtot visus pirkšanas/pārdošanas darījumā nepieciešamos dokumentus – organizē līguma parakstīšanu, noformē īpašuma tiesību dokumentus, apdrošināšanu. Nekustamā īpašuma speciālists – mākleris arī pārzina pirkuma darījumu finansēšanas iespējas un orientējas likumdošanā, lai varētu sniegt klientam pietiekamu informāciju par dažādiem ar īpašumu pirkšanu/pārdošanu saistītiem jautājumiem. Saņemot šādu apkopotu informāciju, klientam ir vieglāk pieņemt lēmumu par darījuma veikšanu.

Bieži nekustamā īpašuma speciālisti – mākleri nodarbojas arī ar īpašumu iznomāšanu. Viņi klienta uzdevumā piedāvā nomāt vai īrēt īpašumus.


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Nekustamā īpašuma speciālists – mākleris darbā lieto dažādu veidu biroja tehniku: datoru, printeri, faksu, kopēšanas aparātu. Viņš lieto arī rakstāmpiederumus, kalkulatoru, tālruni, papīru. Lai iegūtu jaunus klientus vai arī lai atrastu klienta vēlmēm atbilstošu pārdošanā esošu īpašumu, nekustamā īpašuma speciālists – mākleris izmanto laikrakstu sludinājumus, kā arī iegūst informāciju internetā.


Darba apstākļi:
Nekustamā īpašuma speciālists – mākleris strādā biroja tipa telpās, kā arī izbrauc uz pērkamajiem vai pārdodamajiem objektiem. Viņš strādā astoņas darba stundas dienā, bet bieži darba specifikas dēļ jāstrādā pēc pamata darba dienas beigām vai arī brīvdienās, kad klientu aktivitāte ir lielāka.


Darba iespējas:
Mākleri var strādāt privātos uzņēmumos un kā pašnodarbinātie.


Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama 1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība nekustamā īpašuma uzņēmējdarbības vadībā. Mācību ilgums 2 gadi. Vēlama augstākā izglītība ekonomikas zinātnēs, ko var apgūt 4 gadu laikā. Katrs uzņēmums, kas nodrošina nekustamā īpašuma pirkšanas/pārdošanas pakalpojumus, apmāca savus darbiniekus nepieciešamajās prasmēs. Lai gan likumdošana šobrīd neparedz obligātu licenču iegūšanu šādu operāciju veikšanai, strādājot kā pašnodarbinātajam, būtu vēlams iegūt licenci darījumiem ar nekustamo īpašumu.


Iespējamais atalgojums:
150 līdz 250 LVL.
Alga nekustamā īpašuma speciālista – māklera profesijā atkarīga no noslēgto darījumu apjoma. Parasti viņš saņem pamatalgu 150 – 250 latu apmērā un noteiktus procentus no katra darījuma summas. Šos procentus katra nekustamā īpašuma kompānija nosaka pati, jo tas atkarīgs no projekta kopējā apjoma un tā, cik kompānija nopelnīs no šī darījuma izpildes.


Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai tevi interesē darbs ar cilvēkiem, kam ir dažāds skatījums uz dažādām lietām? Vai tu esi pacietīgs, un vai tev piemīt spēja pārliecināt cilvēkus? Vai tev patīk darbs, kurā nepārtraukti mainās darba vide?

Nekustamā īpašuma speciālista – māklera darbā būtiska ir spēja saglabāt emocionālu līdzsvaru, strādājot ar dažādiem cilvēkiem, tāpēc noteikti noderēs labas saskarsmes spējas un zināšanas psiholoģijā. Mēģini izkopt arī savas svešvalodu prasmes! Svarīgi ir izprast esošo ekonomisko situāciju valstī, lai spētu novērtēt projektu iespējamos labumus un potenciālo nekustamā īpašuma pircēju/pārdevēju iespējas. Centies jau tagad interesēties par šo jomu, lai paplašinātu savus priekšstatus ar ekonomiku saistītajos jautājumos!

Īpašu uzmanību pievērs tādiem mācību priekšmetiem kā matemātika, biznesa ekonomiskie pamati, psiholoģija, informātika un svešvalodas


Interešu joma(s): Ekonomika, finanses un apdrošināšana


Radniecīgās profesijas:

FINANSISTS

EKONOMISTS

BROKERIS

NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA VĒRTĒTĀJS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

uzņēmējdarbība, ekonomika ekonomikas un finanšu ziņas
praktiskā psiholoģija, pārliecināšanas tehnikas, NLP iepirkšanās process, cenu pazeminājuma un atlaižu sarunāšana
mājokļu, ēku, zemes gabalu priekšrocību un trūkumu izpēte un analīze reklāmas ietekme uz cilvēku psiholoģiju, pirktspēju
svārstības nekustamo īpašumu cenu tirgū lielu darījumu iespēja, operācijas ar apjomīgām naudas summām

Man raksturīgas šādas īpašības:

uzņēmība neatkarība patstāvība
izlēmība ekstraversija** prasmīgums
enerģiskums valdonība apķērība
iniciatīva neatlaidība lietišķums
stabilitāte disciplinētība spēja pielāgoties
materiālisms* pārliecinātība optimisms

*materiālisms – orientācija uz izdevīgumu, labumu, praktiskumu

**ekstraversija apzīmē uz ārējo pasauli vērstu personības tipu, kuram raksturīga atklātība, sabiedriskums, laba saskarsme, spēja ātri iejusties jaunās situācijās un kuram patīk veidot plašu paziņu loku

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

saprasties ar cilvēkiem orientēties lielā informācijas daudzumā, atrast tajā būtiskāko
konstruktīvi risināt konfliktus ātri veikt matemātiskus aprēķinus
pārliecināt cilvēkus vadīt automašīnu
noformēt lietišķo dokumentāciju strādāt ar biroja tehniku

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv