JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.CEĻOJUMU ORGANIZATORS


Kods: 3414 02


Darba saturs:
Ceļojumu organizators nodarbojas ar ceļojumu organizēšanu – rezervē transporta biļetes un viesnīcas, organizē ekskursijas, meklē tūrisma gidus, rūpējas par apdrošināšanu un vīzu saņemšanu, kārto ar robežas šķērsošanu saistītos jautājumus, izvēlas un pasūta izklaides un atpūtas pakalpojumus vietās, kuras paredzēts apmeklēt.

Lai veiksmīgi varētu organizēt tūrisma braucienu no tā sākuma līdz beigām, ceļojumu organizators ļoti labi pārzina tūrisma brauciena maršrutu un visas potenciālās (iespējamās) problēmsituācijas, kas var rasties ceļojumu laikā. Ceļojumu organizatora pienākumos ietilpst jau gatavu ceļojumu pakešu izstrādāšana un piedāvāšana individuālajiem ceļotājiem vai grupām. Līdz ar to viņš labi orientējas gan transporta un naktsmītņu, gan interesantāko kultūras un apskates objektu piedāvājumu klāstā, kā arī organizē gidus un ekskursijas. Lai varētu sniegt sīkus paskaidrojumus potenciālajiem ceļotājiem, ceļojumu organizators labi pārzina aktuālo situāciju valstī.

Ceļojumu organizatori strādā gan ar individuāliem ceļotājiem, gan tūristu grupām. Individuālu ceļojumu gadījumā ceļojumu organizators rezervē biļetes un naktsmītnes, kā arī kārto dažādus dokumentus ceļotāja vajadzībām. Savukārt grupu ceļojumos nereti ceļojuma organizators pavada grupu visā braucienā, nepārtraukti rūpējoties par ceļojuma norisi. Šādos gadījumos ceļojumu organizators dažreiz strādā arī kā gids. Ceļojuma laikā viņam jāprot atbildēt uz visiem jautājumiem, jārisina dažādas problēmas (piemēram, ja ārzemju ceļojuma laikā tiek nozaudēta pase vai kāds smagi savainojas) un konfliktsituācijas, jāinformē ceļotāji par katras valsts īpatnībām, jāsazinās ar vietējiem pakalpojumu sniedzējiem.

Lielākās tūrisma firmās ceļojumu organizatori var specializēties kādā noteiktā ceļojumu veidā – piemēram, grupu ekskursijās, braucienos uz aktīvās atpūtas centriem, darījumu ceļojumos.


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Ceļojumu organizators darbā lieto datoru, internetu, kartes, ceļojumu literatūru un dažādu biroja tehniku, piemēram, faksu, kopēšanas iekārtu, skeneri, kā arī tālruni.


Darba apstākļi:
Ceļojumu organizatora darbs tiek veikts biroja tipa telpās, kā arī, dodoties līdzi ekskursiju grupām jebkur, kur noris ekskursija (gan iekštelpās, gan ārtelpās). Ceļojumu organizators strādā astoņu stundu darba dienu, reizumis klientu ērtībai arī vakaros un brīvdienās saskaņā ar iepriekš noteiktu darba grafiku, taču viņa darba laiks var būt arī nenormēts, ja jāvada ekskursijas.


Darba iespējas:
Ceļojumu organizatori var strādāt dažādās tūrisma firmās.


Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama profesionālā vidējā izglītība (mācību ilgums 4 gadi), 1. līmeņa profesionālā augstākā izglītība tūrisma pakalpojumos, tūrisma un atpūtas organizēšanā, tūrisma vadībā, ko var apgūt 2 gadu laikā vai augstākā izglītība tūrismā, kultūras menedžmentā (mācību ilgums 4 gadi).


Iespējamais atalgojums:
150 līdz 600 LVL.
Atalgojums atkarīgs no ceļojumu organizatora darba slodzes, pieredzes un darba kvalitātes.


Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai tev patīk ceļot, satikties ar dažādu kultūru pārstāvjiem, meklēt un apskatīt interesantus objektus? Vai tev patīk plānot un organizēt dažādus darbus un pasākumus? Vai tev ir augsta atbildības izjūta?

Ceļojumu organizatoram būtiskās iemaņas var trenēt, piemēram, plānojot un saskaņojot ģimenes ceļojumu - kopīgi vienojaties par vēlamo mērķi, tad izstrādājot maršrutu, tajā iekļaujot interesantas apskates vietas, noskaidrojot aizraujošākos faktus un stāstus par konkrēto apvidu, pilsētu vai valsti. Kā arī pašam, vai kopā ar citiem ceļojuma biedriem pasūtot brauciena, lidojuma biļetes, rezervējot naktsmītni.

Nozīmīgas ir labas svešvalodu zināšanas, kuras var pilnveidot, skatoties ārzemju TV pārraides un filmas, klausoties radio, lasot literatūru, presi un citus informatīvos materiālus valodā, kuru vēlies apgūt.

Ja ceļo tūrisma grupas sastāvā, pavēro, kā šo darbu dara profesionāļi, kā tiek galā ar problēmsituācijām, kādām vēsturiskām vai apskates niansēm pievērš uzmanību, kāds ir viņu komunikācijas veids. Lai panāktu veiksmīgas vienošanās, būtiskas ir labas komunikācijas prasmes, ko var attīstīt arī jebkurā sadzīviskā situācijā, piemēram, veicot pirkumus, organizējot draugu tikšanos, pasākumus skolā.

Skatoties pārraides par citu tautu kultūru, dažādām pasaules valstīm, norisēm tajās, izzināsi daudz interesanta, kas būs vērtīgi, ja izvēlēsies strādāt šajā profesijā.

Īpašu uzmanību pievērs tādiem mācību priekšmetiem kā ģeogrāfija, kultūras vēsture, svešvalodas, biznesa ekonomiskie pamati un latviešu valoda.


Interešu joma(s): Tūrisms, atpūta, viesmīlība


Radniecīgās profesijas:

CEĻOJUMU KONSULTANTS

TŪRISMA INFORMĀCIJAS KONSULTANTS

TŪRISMA ORGANIZATORS

EKSKURSIJU ORGANIZATORS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

tuvas un tālas zemes apceļoto zemju suvenīru kolekcionēšana
citu tautu kultūra, paražas, kultūrvēstures mantojums individuālo ceļojumu organizēšana
dažādas tūrisma koncepcijas – ekoloģiskā, ekstrēmā, urbānā, sakrālā u.c. dalīšanās ar savos ceļojumos uzkrāto pieredzi
aktīvās atpūtas pasākumi svešvalodas

Man raksturīgas šādas īpašības:

uzņēmība vēlme dominēt neatlaidība
izlēmība ekstraversija * pacietība
spēja koordinēt disciplinētība rūpīgums
enerģiskums atbildīgums patstāvība
iniciatīva optimisms apķērība
sabiedriskums praktiskums izpalīdzīgums

*ekstraversija apzīmē uz ārējo pasauli vērstu personības tipu, kuram raksturīga atklātība, sabiedriskums, laba saskarsme, spēja ātri iejusties jaunās situācijās un kuram patīk veidot plašu paziņu loku

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

sadarboties, strādāt komandā izstrādāt dažādas sarežģītības ceļojumu maršrutus
iedrošināt cilvēkus doties ceļojumos internetā rezervēt viesnīcas un/vai aviobiļetes
konstruktīvi risināt konfliktus vadīt ceļojumu grupas
ātri reaģēt kritiskās situācijās sarunvalodas līmenī pārvaldīt dažādas valodas

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv