JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.MASIERIS


Kods: 3226 03


Darba saturs:
Masieris ar rokām vai speciāliem aparātiem iedarbojas uz cilvēka ķermeni, lai veicinātu labsajūtu un palīdzētu muskuļiem atslābināties, kā arī palīdzētu atlabt pēc fiziskas traumas vai slimības. Masieris darbā izmanto dažādus masāžas paņēmienus, iedarbojoties gan uz klienta muskuļiem, gan ādu, gan kaulu sistēmu.

Vispirms masieris izvērtē klienta veselības stāvokli, izjautā klientu par viņa medicīnisko vēsturi. Pārrunājis ar klientu viņa problēmas, masieris noskaidro, vai ar masāžu tās iespējams atrisināt. Tad masieris izlemj, kādu masāžas metodi lietot, izvēlas un sagatavo situācijai atbilstošu masāžas eļļu, vasku un citus piederumus. Ieziedis ādu ar masāžas līdzekli, masieris mīca, spaida, berzē un masē ādu, muskuļus, ja nepieciešams, izdara spiedienu uz kauliem, iekustina mugurkaulu, sprandu vai citus kaulu savienojumus. Procesa laikā masieris apjautājas klientam par izjūtām, ko rada masāža. Pēc klienta atbildes vai reakcijas masieris secina, kur ķermenī atrodas problēmzonas un kāds ir to stāvoklis. Masieris iesaka klientam noderīgus vingrinājumus, atslābināšanās un stiepšanās vingrinājumus, paskaidro, kāds dzīvesveids būtu vispiemērotākais, lai izvairītos no veselības problēmām. Ja klienta veselībai masāža nevar palīdzēt, masieris iesaka ārstu vai citu terapeitu.

Masieri var specializēties bērnu, zīdaiņu masāžā, kā arī dažādās masāžas tehnikās: klasiskajā masāžā (tiek masēts viss ķermenis), šiacu masāžā (tiek pievērsta uzmanību specifiskiem ķermeņa punktiem), čampi masāžā (tiek masēta galva un pleci ar īpašām smaržeļļām), jumeiho masāžā (ķermenis tiek ne tikai masēts, bet arī izkustināts), kosmētiskajā masāžā (ādas stāvokļa uzlabošanai un rētu sadziedēšanai tiek izmantotas specifiskas eļļas), kā arī ājurvēdas, segmentārajā, viscerālajā, maori masāžā.


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Masiera darbam vajadzīgs masāžas galds, paklājs vai kušete, masāžas eļļas vai vaski, palagi, spilveni, dvieļi. Masieri izmanto arī nomierinošu mūziku fonam vai aromātiskas sveces, smaržeļļas, vīraka kociņus atmosfēras radīšanai. Atkarībā no masāžas veida papildus iespējams izmantot dažādus citus priekšmetus, piemēram, masāžas rullīšus, masāžas sukas, akmeņus.


Darba apstākļi:
Masieri strādā pieņemšanas kabinetos, reizēm apmeklē klientus mājās, pansionātos vai slimnīcās. Telpām jābūt aizslēdzamām, labi vēdināmām, bet temperatūrai telpā robežās no 20 līdz 25 grādiem. Taču masieriem reizēm nākas darbu veikt īpašos apstākļos, piemēram, pirtīs. Masieri strādā vai nu pēc sava grafika, pieņemot klientus noteiktās stundās, vai arī astoņas darba stundas dienā kādā sporta, veselības centrā vai slimnīcā. Klientu ērtības labad masieri bieži strādā arī nedēļas nogalēs, vakaros un brīvdienās.


Darba iespējas:
Masieri strādā veselības, sporta un fitnesa centros, slimnīcās, poliklīnikās, pirtīs, kosmētiskajos kabinetos vai arī ir pašnodarbinātie.


Nepieciešamā izglītība:
Masierim nepieciešama vidējā medicīniskā izglītība. Mācību ilgums ir 4 gadi. Pēc izglītības iegūšanas masieris var darboties neatkarīgi kā pašnodarbinātais, ja ir saņēmis sertifikātu par savu specializāciju kādā no masāžas paņēmieniem. Masiera kvalifikāciju iespējams paaugstināt dažādos specializētos apmācības kursos. Darbā atļauts izmantot tikai masāžas paņēmienus, par kuru apgūšanu masieris ir saņēmis sertifikātu kādā no oficiāli atzītajām medicīniskajām asociācijām.


Iespējamais atalgojums:
200 līdz 800 LVL.
Darba atalgojums atkarīgs no masiera profesionalitātes un darba pieredzes.


Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai tu spēj ilgstoši darīt fiziski nogurdinošus darbus ar rokām? Īpaši svarīgs šajā darbā ir roku spēks, jutīgums un izturība. Šo spēju iespējams attīstīt, piedaloties mājas un dārza uzkopšanā, apmeklējot sporta treniņus un nodarbības, īpaši volejbolu, tenisu, boulingu, kas attīstīs tavu roku muskulatūru. Interesants un noderīgs treniņš ir veļas mazgāšana un izgriešana ar rokām.

Masierim jāievēro klienta konfidencialitāte, jāizturas smalkjūtīgi. Centies iejūtīgi izturēties pret cilvēkiem ar fiziskiem defektiem. Ļoti svarīgi masierim ir spēt uzklausīt klientu un izprast viņa vēlmes, vajadzības un izjūtas. Mācies ieklausīties cilvēkos, pamēģini nojaust viņu nodomus un izjūtas pēc ķermeņa kustībām.

Īpašu uzmanību pievērs tādiem mācību priekšmetiem kā bioloģija, ķīmija, latviešu valoda un literatūra un svešvalodas.


Interešu joma(s): Veselības aprūpe un rehabilitācija


Radniecīgās profesijas:

FIZIOTERAPEITS

ERGOTERAPEITS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

medicīna veselīgs dzīvesveids
sabalansēts uzturs, diētas ārstnieciskā masāža
cilvēka ķermeņa fizioloģiskie procesi fiziskā forma, pašsajūta
netradicionālās dziedniecības metodes praktiska palīdzība cilvēkiem

Man raksturīgas šādas īpašības:

atbildīgums laipnība rūpīgums
līdzjūtība pārliecinātība kārtīgums
sirsnība neatlaidība atbrīvotība
sabiedriskums apķērība praktiskums
izpalīdzīgums draudzīgums izturība
taktiskums pielāgošanās spēja stabilitāte

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

saprasties ar dažāda vecuma un sociālā slāņa cilvēkiem vienkāršā valodā izskaidrot sarežģītus medicīniskus jautājumus
pārzināt cilvēku anatomiju uzmundrināt cilvēkus
veikt klasisko masāžu papildināt masāžu ar aromterapijas elementiem
izprast ķermeņa valodu saglabāt savu darba vidi kārtīgu un tīru

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv