JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.DATU BĀZES INŽENIERIS


Kods: 3121 03


Darba saturs:

Datu bāzu inženieris nodarbojas ar datu bāzu izveidi un uzturēšanu. Viņš lasa un saprot datu bāzes projektējuma aprakstu - dokumentu, kur tiek, aprakstītas datu bāzes funkcijas. Raksta programmas kodu saskaņā ar datu bāzes projektējuma aprakstu.


Datu bāzu inženieris ir atbildīgs par datu bāzes izveidošanu, uzturēšanu un attīstību. Viņam jāpārzina datu bāzes tehniskās nianses, jāsniedz atbalsts pārējiem projekta komandas dalībniekiem jautājumos, kas saistīti ar datu bāzes pareizu uzbūvi un optimālu izmantošanu. Datu bāzu inženieris ir arī programmētājs, kas programmē datu bāzes procedūras un funkcijas, kuras citi programmētāji izmanto, lai darbotos ar sistēmas datiem.


Datu bāzu inženieris kontrolē informācijas ievadi datu bāzē. Pēc citu IT speciālistu rakstītas programmas satura (koda), kurā datu bāzu inženieris labi orientējas, viņš meklē un novērš sistēmā atklātās kļūdas.
Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Datu bāzu inženieris darbā lieto datoru un biroja tehnika, piemēram, kopēšanas iekārtas, skeneri, printeri.


Darba apstākļi:
Datu bāzu inženieris parasti strādā birojos. Viņš strādā astoņu stundu darba dienu. Tomēr lielos projektos termiņu ievērošanai var nākties strādāt virsstundas.


Darba iespējas:
Datu bāzu inženieri var strādāt ražošanas uzņēmumos, valsts institūcijās, bankās, apdrošināšanas kompānijās un specializētos datu apstrādes pakalpojumu uzņēmumos.


Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama augstākā izglītība datorzinātnēs un/vai informāciju tehnoloģijās. Mācību ilgums 3 – 5 gadi.


Iespējamais atalgojums:
500 līdz 1300 LVL.
Algas apmērs atkarīgs no uzņēmuma un izstrādājamās datu bāzes lieluma un sarežģītības, no datu bāzu inženiera darba pieredzes un profesionalitātes.


Ko tu vari darīt jau šodien?:

Vai tev patīk ne tikai spēlēt datorspēles, bet arī interesē, kā programmas darbojasω Lai kļūtu par datu bāzu inženieri, ļoti būtiska ir izteikta interese par datoru programmatūru, to izveidošanu un uzbūvi.


Datu bāzu inženierim būtiska ir izteikta loģiskā domāšana, matemātiskā domāšana. Lai to attīstītu, ieteicams piedalīties eksakto zinātņu priekšmetu olimpiādēs, dažādos, citos pasākumos, kur nepieciešams parādīt savas matemātiskās, loģiskās domāšanas prasmes. Svarīga precizitāte.


Īpašu uzmanību pievērs tādiem priekšmetiem kā informātika, matemātika, fizika, loģika un svešvalodas.

Radniecīgās profesijas:

DATORTEHNIKAS INŽENIERIS

PROGRAMMĒTĀJS

OPERĀCIJU SISTĒMU INŽENIERIS

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv