JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.MĀJASLAPAS ADMINISTRATORS


Kods: 3514 03


Darba saturs:
Mājaslapas administrators veido mājaslapas struktūru, nosaka, kādas nodaļas un apakšnodaļas būs tajā atrodamas, seko līdzi visiem procesiem mājaslapā un rūpējas, lai tās lietotāji varētu viegli atrast vēlamo informāciju. Lai būtu saprotams, kurš un kādas pārmaiņas mājaslapā drīkst veikt, tās administrators administrē lapas lietotājus – veido viņu kontus, nosaka, ar kuriem apgabaliem konkrētais lietotājs var strādāt, vai viņš ir tiesīgs informāciju tikai ievadīt vai arī to publicēt.
Tā kā pārmaiņas mājaslapā var notikt jebkurā brīdī, tad tās administrators katru dienu pārbauda un izlasa no jauna ievadīto informāciju, lai pārliecinātos, vai tā būtu jāpievieno mājaslapas saturam. Ja nepieciešams, noskaidro, kurai sadaļai to pievienot, sašķiro to un pēc tam publicē. Viņš veic arī nepieciešamās korekcijas citu lietotāju ievietotajā informācijā. Lai atjaunoto informāciju būtu iespējams atrast kādā no meklētājiem, piemēram, www.google.lv, mājaslapas administrators katram rakstam pievieno tā meklēšanas vārdus.
Atkarībā no darba uzdevumiem mājaslapas administrators vai nu atbild uz tur iesūtītajiem lietotāju jautājumiem, vai tos nosūta cilvēkiem, kuri ir kompetenti uz tiem atbildēt.
Administrators rūpējas, lai mājaslapa darbotos bez aizķeršanās, novērš tās darbības pārrāvumus un gādā par tās drošību. Viņš regulāri apzina un vāc informāciju par mājaslapu drošības problēmām un laikus veic uzlabojumus programmā, lai pasargātu to no ielaušanās mēģinājumiem, datu nozagšanas vai mainīšanas. Administrators veido arī lapu rezerves kopijas, uzkrāj un uzglabā tajā izvietoto informāciju, lai vajadzības gadījumā varētu vajadzīgo atjaunot.


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Mājaslapas administrators darbā izmanto datoru ar specializētu programmatūru, tālruni un printeri.


Darba apstākļi:
Savus darba apstākļus mājaslapas administrators var noteikt pats, jo var strādāt visur, kur iespējams izmantot elektroniskās saziņas līdzekļus – mājās, birojā, kafejnīcā. Ja strādā institūcijā, kurā ir noteikti drošības ierobežojumi – paaugstināts drošības līmenis, tad mājaslapas administrators strādā tikai savā darba vietā. Ilgstoši darbojoties pie datora, administratoram jārēķinās ar redzes piepūli, sēdošu pozu un ķermeņa saspringumu. Mājaslapu remonti vai tehniskie uzlabojumi galvenokārt tiek veikti naktī, lai pa dienu netraucētu tās lietotājiem piekļūt nepieciešamajai informācijai.


Darba iespējas:
Mājaslapas administrators var strādāt gan valsts un pašvaldību institūcijās, gan privātos uzņēmumos un specializētos datu centros. Var strādāt arī kā darbinieks uzņēmumā, kas specializējies IT pakalpojumu sniegšanā un mājaslapas administrēšanu sniedz kā ārējo pakalpojumu. Administrators var arī vienlaikus apkalpot vairākas mājaslapas, jo visās pārmaiņas nav nepieciešams veikt katru dienu.


Nepieciešamā izglītība:
Šai darbā vēlama jebkura izglītība informācijas tehnoloģiju jomā, jo prasmi uzturēt vienkāršu mājaslapu var apgūt pašmācībā. Akadēmiskajai izglītībai IT jomā nozīme ir gadījumos, kad uzņēmums nolēmis piedalīties kādā valsts un pašvaldību institūciju organizētā konkursā. Augstāko izglītību var iegūt divu (pirmā līmeņa profesionālā augstākā) vai četru (bakalaura, profesionālā bakalaura izglītība) gadu laikā.Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai tev patīk darboties ar datoru un tu spēj pastāvīgi sekot līdzi jaunākajai informācijai? Vai tev patīk brīvs darba grafiks un tu spēj vajadzības gadījumā strādāt ļoti operatīvi? Mājaslapas administratoram jābūt radošam, atvērtam ieteikumiem, kā arī pacietīgam un savaldīgam, jo reizēm viena un tā pati problēma atkārtojas vairākas reizes vai arī nelielas problēmas atrisināšana prasa ilgāku laiku. Tāpat viņam jābūt uzmanīgam un precīzam, jo administrators atbild par lapas darbību un visas viņa pieļautās kļūdas ir redzamas daudziem cilvēkiem.
Ja es skolnieks un tavi vecāki, draugi vai paziņas ikdienā strādā ar datoru un mēģina izveidot mājaslapas saviem nolūkiem, tad esi uzmanīgs vērotājs un iegūtās zināšanas izmanto savas lapas izveidē un uzturēšanā. Tā kā lielu daļu šim darbam nepieciešamo zināšanu un prasmju var apgūt pašmācībā, tad meklē vajadzīgo informāciju internetā un dažādās konkrētai programmatūrai domātās grāmatās. Skolā īpaši cītīgi mācies informātiku, programmēšanas pamatus un angļu valodu.
Ja esi students, vari meklēt individuālus pasūtījumus mājaslapu uzturēšanai vai darba vietu kādā uzņēmumā. Vari arī trenēties, veidojot šādas lapas draugiem un radiem. Papildini zināšanas, padziļināti apgūstot mājaslapas administratoram nepieciešamo programmatūru, seko jaunumiem lapas dizaina jomā.
Ja vēlies pārkvalificēties, tad vari to darīt pašmācībā vai arī mācīties kursos, kur tiek apgūtas šim darbam nepieciešamās prasmes.
Ja vēlies padziļināt zināšanas, tad iegūsti kādu IT jomā piedāvāto augstāko izglītību, mācies kursos, meklē atbildes uz interesējošiem jautājumiem internetā. Apgūsti arī mājaslapu veidošanu un kāp pa karjeras kāpnēm, piedāvājot klientiem plašāku pakalpojumu klāstu.


Interešu joma(s): Informācijas tehnoloģijas


Radniecīgās profesijas:

DATORA OPERATORS

DATORSISTĒMU UN DATORTĪKLU ADMINISTRATORS

DATORGRAFIĶIS

MULTIMEDIJU DIZAINA SPECIĀLISTS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

informācijas tehnoloģijas informātika, programmēšana
datora grafiskās programmas mājaslapu administrēšana
mājaslapu dizains, to uzbūves principi datu bāzu tehnoloģijas
mājaslapu drošības aizsardzība mājaslapu lietojumprogrammu veidi

Man raksturīgas šādas īpašības:

uzcītība emocionālā stabilitāte analītiskums
vērīgums apņēmība zinātkāre
precizitāte radošums darbīgums
disciplinētība optimisms lietišķums
apzinīgums komplicētība* piesardzība
neatlaidība sistemātiskums** pielāgošanās spēja

*komplicētība – spēja uztvert pasauli daudzveidīgāk un sarežģītāk

**sistemātiskums - spēja atkārtoti veikt kādas darbības plānā noteiktā secībā

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

programmēt un pārvaldīt informācijas tehnoloģijas strādāt ar grafiskajām programmām
vākt un apstrādāt informāciju gatavot lietotājiem saprotamas pamācības
operatīvi risināt sarežģījumus programmatūrā regulāri atjaunot informāciju un saites mājaslapā
pārvaldīt mājaslapas procesus plānot un organizēt savu laiku

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv