JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 

Profesiju aprakstu katalogu izstrādi līdzfinansējis Eiropas Sociālais fonds.KREDĪTPROJEKTU VADĪTĀJS


Kods: 3411 14


Darba saturs:
Kredītprojektu vadītājs organizē kredītu izsniegšanas procesu bankas klientiem – privātām vai juridiskām (uzņēmumiem) personām. Kredītrojektu vadītājs tiekas ar klientiem, izzina viņu vēlmes attiecībā uz bankas piedāvātajiem pakalpojumiem, kā arī sagatavo vajadzīgo dokumentāciju, lai klientu projekti tiktu apstiprināti kredītkomitejās (speciālās komitejās bankās, kas lemj, vai konkrētajam klientam piešķirt kredītu vai ne). Tāpat kredītrojektu vadītājs regulāri kontaktējas ar klientu arī pēc kredīta izsniegšanas, lai sekotu līdzi kreditējamā projekta virzībai, kā arī noskaidrotu klienta turpmākās vēlmes attiecībā uz bankas pakalpojumiem.

Kredītprojektu vadītāju darba specifika var būt atkarīga no klientiem, ar kādiem viņi strādā. Vieni nodarbojas ar privātpersonu apkalpošanu (palīdz cilvēkiem saņemt kredītus nekustamo īpašumu iegādei, uzņēmējdarbības sākšanai), citu darbība saistīta ar juridisko personu (uzņēmumu) apkalpošanu. Lielākajās bankās ir gan kredītprojektu vadītāji, kas strādā ar mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, gan arī tādi, kas sadarbojas ar lielajiem uzņēmumiem.

Strādājot ar klientiem, kredītprojektu vadītājs lielu uzmanība pievērš kredītu projektu dzīvotspējai, t.i., tam, vai privātpersona/uzņēmums, īstenojot attiecīgo projektu, varēs atmaksāt bankas izsniegto kredītu, kā arī regulāri nomaksāt kredītprocentus. Tāpat kredītprojektu vadītājs pievērš uzmanību arī juridiskajiem jautājumiem, piemēram, vai konkrētā persona ir tiesīga parakstīt dokumentus uzņēmuma vārdā. Lielu projektu izvērtēšanā un sagatavošanā bankas kredītkomitejai kredītu projektu vadītājs strādā kopā ar kredītrisku analītiķi, juristiem, arī vērtētājiem, kuri sniedz savu atzinumu par projekta dažādajiem riskiem, kas būtu jāņem vērā, piešķirot kredītu.

Kredītprojektu vadītājs savā amatā darbojas kā koordinators, virzot klienta iesniegtā projekta izvērtēšanas procesu. Pēc kredīta dokumentācijas sagatavošanas un izvērtēšanas kredītu projektu vadītājs šo projektu aizstāv bankas kredītkomitejā, pamatojot tās locekļiem, kāpēc konkrētais projekts būtu kreditējams un pie kādiem finansēšanas nosacījumiem (kredītprocentu likme, kredīta termiņš, nodrošinājums) tas būtu darāms. Ja kredītkomiteja kredītu apstiprina, kredītu projektu vadītājs dod uzdevumu juristiem sagatavot nepieciešamos dokumentus, ko pēc tam kopā ar klientu paraksta, piemēram, aizdevuma līgumu, ķīlas līgumus.

Kredītprojektu vadītājs pēc kredīta izsniegšanas paliek klienta galvenā kontaktpersona bankā, jo viņš gan uzrauga kreditētā projekta norisi (dodas vizītēs pie klienta vai uz kreditēto objektu), gan seko līdzi klienta finansiālā stāvokļa izmaiņām, lai laicīgi reaģētu nepieciešamības gadījumā (piemēram, tad, ja klientam radušās nopietnas naudas grūtības).


Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Kredītprojektu vadītājs darbā lieto dažādu veidu biroja tehniku – datoru, printeri, tālruni, faksu, kopēšanas aparātu. Tāpat viņš izmanto arī automašīnu, lai dotos vizītēs pie klientiem.


Darba apstākļi:
Darbs parasti tiek veikts biroja tipa telpās, tomēr vismaz 2 – 4 reizes mēnesī kredītprojektu vadītājs tiekas ar klientiem ārpus bankas. Kredītprojektu vadītājs strādā astoņu stundu darba dienu.


Darba iespējas:
Kredītprojektu vadītājs var strādāt dažādās kredītiestādēs (lielākoties bankās). Ar iegūto darba pieredzi viņš var strādāt arī līzinga kompānijās.


Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama augstākā ekonomiskā izglītība, ko var apgūt 4 gadu laikā, kā arī vismaz 2 gadu darba pieredze banku sektorā, vēlams, kreditēšanas jomā.


Iespējamais atalgojums:
500 līdz 4000 LVL.
Atalgojums atkarīgs no strādājošā darba pieredzes, kā arī profesionalitātes.


Ko tu vari darīt jau šodien?:
Vai tev šķistu interesanti vērot, kā tevis noorganizēts kredīts ļauj uzņēmumam strauji izaugt un kļūt par labi pelnošu kompāniju? Vai tu spēj uzņemties vairāku darbu organizēšanu īsā laika periodā? Vai proti pieņemt pārdomātus lēmumus stresa situācijās? Vai labi orientējies ekonomiskajos procesos?

Daudzi kredītprojektu vadītāji savā amatā ir nonākuši caur vairākiem karjeras pakāpieniem, tāpēc būtiskas ir tādas īpašības kā pacietība, mērķtiecība, spēja un vēlme mācīties procesā. Noderēs arī organizatora prasme. Šīs spējas vari izkopt jau tagad, piemēram, uzņemoties dažādu pasākumu organizēšanu. Centies arī paplašināt savu izpratni par banku darbību un vēlāk – studiju laikā – izmanto jebkuru prakses iespēju bankās.

Īpašu uzmanību pievērs tādiem mācību priekšmetiem kā matemātika, biznesa ekonomiskie pamati, informātika, svešvalodas un psiholoģija.


Interešu joma(s): Ekonomika, finanses un apdrošināšana


Radniecīgās profesijas:

EKONOMISTS

KREDĪTRISKU ANALĪTIĶIS

Prasmju noteikšanas lapa

Profesijas piemērotību vari noteikt, ja izvērtē savu interešu, personības īpašību un prasmju atbilstību konkrētajai profesijai. Kvadrātiņos atzīmē savas intereses, raksturīgās īpašības un prasmes, ko esi apguvis vai vēlies apgūt.

Mani interesē:

uzņēmējdarbība, ekonomika uzņēmumu attīstība, biznesa panākumi un neveiksmes
matemātika, statistika sava un ģimenes budžeta plānošana
finanšu ziņas speciālajos izdevumos, masu medijos savu ienākumu un izdevumu uzskaite, to analīze
banku kreditēšanas pakalpojumi analītisks darbs

Man raksturīgas šādas īpašības:

draudzīgums apzinīgums drosme
pārliecinātība uzņēmība savaldība
pacietība materiālisms* sabiedriskums
neatlaidība enerģiskums taktiskums
apķērība patstāvība pielāgošanās spēja
izpalīdzīgums kārtīgums praktiskums

*materiālisms – orientācija uz izdevīgumu, labumu, praktiskumu

Esmu apguvis vai vēlos apgūt šādas prasmes:

ievērot biznesa etiķeti, lietišķo saskarsmi izstrādāt projektus
konstruktīvi argumentēt savu viedokli strādāt ar biroja tehniku
ātri veikt matemātiskus aprēķinus orientēties lielā informācijas daudzumā, atrast tajā būtiskāko
mobilizēt sevi apjomīgam darbam ierobežotā laikā kārtot lietišķo dokumentāciju, uzskaiti specializētās datorprogrammās

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv