Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
Noderīgas saites
Jaunumi e-pastā
Biežāk uzdotie jautājumi
Privātuma atruna
Sīkdatnes
Darba tirgus īstermiņa prognozes

 

ESF projekts „Nodarbinātības valsts aģentūras darba tirgus prognozēšanas un uzraudzības sistēmas attīstība”

 

Projekta ietvaros tiek izstrādāta darba tirgus īstermiņa prognozēšanas metodika. Projekta gaitā tiek testēts IT risinājums – makroekonomisks modelis, kura izmantošanas, pārbaudes un attīstības gaitā tiek pilnveidota prognozēšanas metodika un projektā sagatavota tehniskā specifikācija pastāvīgam darba tirgus īstermiņa prognozēšanas modelim. Izmantojot makroekonomisko modeli ik pusgadu, sākot no 2012.gada 2.pusgada un beidzot ar 2014.gada 1.pusgadam, projektā tiek izstrādāta īstermiņa darba tirgus prognoze vienam gadam, kas parāda no jauna radīto darba vietu pieprasījuma pieauguma vai darba vietu samazinājuma tendences profesiju griezumā.

 

Prognožu gatavošana

 

Katrai nozarei ir izveidots ekonometriskais modelis balstoties uz pagātnes nodarbinātības un pievienotās vērtības datiem. Izmantojot Ekonomikas ministrijas pievienotās vērtības prognozes pa nozarēm, tiek prognozēta kopējā nodarbinātība nozarē. Iegūtos rezultātus izmanto, lai prognozēto nodarbinātību sadalītu pa profesiju grupām izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma datus. Tiek iegūtas darbaspēka pieprasījuma prognozes viena gada periodam (ceturkšņu dalījumā). Ar darba devēju aptauju palīdzību tiek koriģēti iegūtie rezultāti. Svari noteikti atbilstoši CSP darbaspēka apsekojuma un darba devēju aptauju izlašu lielumiem. Metodika paredz, par tām profesiju grupām, kurām iegūti krasi atšķirīgi rezultāti ar modeļa un darba devēju aptauju palīdzību, noskaidrot atbilstošās nozares ekspertu viedokli un nepieciešamības gadījumā koriģēt svarus atbilstošai profesiju grupai.

 

Darba tirgus īstermiņa prognozēšanas metodika

 

Prognožu sagatavošanas shēma

 


 

Darba tirgus īstermiņa prognozes:

 

Darba tirgus prognožu izmantošana, apmācību vajadzību noteikšana

 

Darba tirgus prognozes tiek izmantotas galvenokārt, lai noteiktu apmācību vajadzības darba tirgū, kā arī, lai izstrādātu jaunus pasākumus un pakalpojumus un veiktu karjeras konsultēšanu. Apmācību saraksta apstiprināšana notiek vismaz vienu reizi gadā Labklājības ministrijas organizētajā komisijā, kurā ir arī sociālo partneru, citu ministriju pārstāvji un nozares eksperti.

Lai noteiktu apmācību vajadzības, tiek izmantoti vairāki datu avoti, proti, ESF projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras darba tirgus prognozēšanas un uzraudzības sistēmas attīstība” ietvaros sagatavotās darba tirgus īstermiņa prognozes, NVA informācijas sistēmā uzkrātie un katru mēnesi analizētie statistikas dati, citu institūciju sagatavotie statistikas dati saistībā ar darba tirgu, kā arī Ekonomikas ministrijas gatavotās darba tirgus vidējā un ilgtermiņa prognozes.

Apmācību vajadzību noteikšanas shēma

 


28 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Gulbene
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīga
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valka
Valmiera
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

APTAUJA

Vai Jūs plānojat apmeklēt e-prasmju nedēļas pasākumus?

  Jā – tai skaitā NVA organizētos
  Jā – bet tie nebūs NVA organizētie pasākumi, ko apmeklēšu
 
  Nezināju par e-prasmju nedēļu

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: nva@nva.gov.lv