Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Arturs: Strādājot uztrenēju muskuļus

 

 

Babītes vidusskolas skolnieks Arturs vasarā gribēja gūt darba pieredzi un nopelnīt naudu, tāpēc strādāja par pārdevēja palīgu SIA ‘’LM Jūrmala’’ piederošajā veikalā ‘’TOP’’. Viņš NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā piedalās jau otro gadu un arī pērn strādāja šajā veikalā. Puisis uzskata, ka viņam darbu iegūt palīdzējusi gan iepriekšējā darba pieredze, gan skolā komerczinībās mācītais, gan arī tas, ka viņš jau ir pilngadīgs. Arturs strādājis veikala tirdzniecības zālē, dzērienu nodaļā, kur viņa pienākumi bija izlikt preci tirdzniecības zālē, ik pa laikam jau izvietotās preces sakārtot un palīdzēt veikala apmeklētājiem. Jautāts vai darbs bijis patīkams vai grūts viņš atbild: “Darbs ir darbs... uztveru to kā procesu, kas ir jādara, ja vēlies nopelnīt naudiņu. Ja esi uzņēmies pienākumu, tad tas arī jāpilda. Patīk tas, ka dzērienu nodaļā ir iespēja fiziski pastrādāt un vienlaicīgi uztrenēt muskuļus. Grūtības sagādāja nepieciešamība ātri orientēties dzērienu plauktos.” Ar šovasar nopelnīto viņš ir ļoti apmierināts un ieplānojis daļu naudas izmantot, lai nopirktu skolai jaunus sporta apavus un jaunu portatīvo datoru. Arī turpmāk viņš neatteiktos strādāt šeit, jo darba kolektīvs ir draudzīgs un izpalīdzīgs. Bet studēt Arturs plāno LLU, lai apgūtu mežziņa profesiju – viņa skolā viesojies Latvijas valsts mežu pārstāvis, kura stāstītais jaunieti ieinteresējis.

SIA ‘’LM Jūrmalas’’ valdes loceklis Indulis Zeps stāsta, ka vasarā ir vairāk klientu, līdz ar to nepieciešams vairāk darbinieku. Skolēnu nodarbinātības pasākumu viņš vērtē kā ļoti labu: “Skolnieki ļoti labi tiek galā ar viņiem uzticētiem pienākumiem. Vēlos, lai jaunieši gūst pirmo darba pieredzi un tā būtu pozitīva.”
Zeps teic, ka galvenā prasība jaunajiem darbiniekiem ir vēlme strādāt un apgūt visu jauno un skolēni, lielākoties, esot motivēti strādāt: ”Enerģija un atdeve bieži vien ir lielāka nekā pamatdarbiniekiem. Nav rutīna, procesu sapratne ir labāka.” Kā ēnas puses uzņēmuma pārstāvis min pieredzes trūkumu, kas dažiem bērniem sagādājis grūtības strādāt komandā un justies atbildīgiem, taču šīs problēmas esot atrisinātās un beigās abas puses bijušas apmierinātas.

 

Šovasar uzņēmumā, ieskaitot Arturu, strādāt atgriezušies četri skolēni, kuri jau piedalījušies 2017.gada vasaras nodarbinātības pasākumā. Viņiem atlasē dota priekšroka un, protams, arī nākamvasar skolēni, kuri uzņēmumā jau strādājuši tiek gaidīti atpakaļ.


< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRSPēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv