Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Monta un Vikija: Iemācījāmies atbildību pret darbu

 

Tukuma 2. vidusskolas skolniece Monta un Vikija, kura mācās Jelgavas Tehnikumā šovasar strādāja par tirdzniecības zāles darbiniecēm Top veikalu tīklā. Vikija šogad pirmo gadu drīkstējusi strādāt, jo sasniegusi 15 gadu vecumu, un vēlējusies nopelnītu pati savu naudu un nebūtu jāprasa vecākiem. Savukārt Montai, kura NVA vasaras nodarbinātības pasākumā piedalās jau vairākus gadus, svarīgi bijis iegūt darba pieredzi un pierādīt sevi. Viņa uzskata, ka iepriekš gūtā pieredze palīdzējusi iegūt šo darbu un arī darba intervijai nav vajadzējis īpaši gatavoties, jo jau zinājusi, kas sagaida.


Tikmēr Vikija teic, ka nav sastapusies ar nekādiem šķēršļiem uzsākot savu pirmo darbu: ”Es pirmajā dienā aizgāju uz darba vietu un vadītāja bija ļoti pretimnākoša sīki un smalki izstāstīja darba pienākumus”. Meiteņu darba uzdevumi ir bijuši rūpēties par tirdzniecības zāli – pieņemt un izkraut preces, sakārtot plauktus un gādāt, lai tajos nekā netrūktu, izņemt no ledusskapjiem produktus, kuriem tajā dienā beidzās lietošanas termiņš, kā arī apkalpot pircējus. Monta stāsta, ka darbā apguvusi kā komunicēt ar cilvēkiem, bet Vikija uzkata, ka iemācījusies atbildību pret darbu. Viņas labprāt strādātu šajā uzņēmumā atkal, lai gan Vikija gribētu strādāt citā veikalā, lai redzētu kādi ir darba kolektīvi citur, kā saka Monta “Darba pieredzes nekad nevar būt par daudz”. Savu profesionālo nākotni Monta saista ar medicīnu, bet Vikija vēlētos kļūt par pirmskolas vecuma bērnu audzinātāju.

 

Savukārt struktūrvienības vadītāja stāsta, ka Vikija un Monta ir enerģiskas, apņēmības pilnas jaunietes. Brīžos, kad meitenes nogurušas no ikdienas rutīnas un fiziskās slodzes viņas izdevies motivēt ar izrunāšanos, labiem vārdiem un pozitīvu novērtējumu. Abas labi iejutušās kolektīvā un arī nākamvasar labprāt ar viņām sadarbotos, lai redzētu viņu izaugsmi un iemācītu darbu darīt vēl labāk.


SIA „Dekšņi” , kam pieder Top tīkla veikali Tukumā, skolēnus vasaras mēnešos nodarbina jau trešo vasaru. SIA “Dekšņi” Personāla speciāliste Eva Kalniņa stāsta, ka sākotnējā iecere bijusi vasarā nodarbināt darbinieku bērnus, taču atteikts netiekot nevienam – galvenais, lai jaunietis vēlētos strādāt. Kalniņa uzskata, ka šī ir iespēja bērniem veidot izpratni par to, kas ir darbs un kāds tas ir pārtikas veikalos, tādējādi palīdzot uzņēmumam piesaistīt potenciālos darbiniekus. Ir skolēni, kas jau tagad katru vasaru piesakās strādāt šajā uzņēmumā.

 

Viņa stāsta, ka vairākums uzņēmumā strādājušo skolnieku ir izdarīgi, ar vēlmi strādāt un pierādīt sevi. Trūkums esot, ka bērni vēl nav iemācījušies rēķināties ar citiem, bet to varot pārrunāt un rast kompromisu. “Skolēnu priekšrocības noteikti ir viņu vecums, viņiem viss tikai sākas un šobrīd tiek piedāvāti dažādi projekti un iespējas, lai skolēns izvēlētos sev vispiemērotāko profesiju, ka atliek tikai iesaistīties un piedalīties” saka Kalniņa. Savukārt vecākus aicina biežāk runāt par darbu un audzināt viņos atbildības sajūtu.

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv