Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Megija: Patīk bērni, tāpēc izvēlējos strādāt par skolotāja palīgu

 

Lutriņu pamatskolas skolniece Megija vēlējās vasarā strādāt, lai nopelnītu naudu. Tā kā viņai patīk bērni, meitene izvēlējās darbu pirmskolas izglītības iestādē “Graudiņš”, kur strādāja par skolotāja palīgu. Lai gan iepriekšēja darba pieredze Megijai nebija bijusi, viņa stāsta, ka visu uzdoto jau iepriekš pratusi – palīdzējusi ar dažādiem darbiem, piemēram, klājusi galdus, mazgājusi veļu, uzkopusi telpas, ģērbusi bērnus. Visvairāk paticis spēlēties un vērot bērnus dažādās situācijās. Skolniece vēlētos pie šī darba devēja strādāt arī turpmāk.

 

Pirmskolas izglītības iestādes “Graudiņš” vadītāja Vita Vītola stāsta, ka NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā iesaistījās, jo vasaras mēnešos, kad bērnudārzu apmeklē salīdzinoši mazāk bērnu, ir daudz jāpaveic un visu paveikt saviem spēkiem nevar paspēt, tāpēc ir darbiņi ko varētu padarīt, bet ikdienā nākas atlikt. No skolēniem tiek gaidīta spēja saprasties ar bērniem un pielāgoties darbam ar dažādām vecuma grupām.

 

“Graudiņš” skolēniem iespēju strādāt vasarā piedāvāja jau pagājušajā gadā, salīdzinot Vītola atzīst: “Katram iet savādāk, cits pie visa pierod un apgūst ātrāk, citam tas neiet tik raiti. Grūtāk ir iekļauties ritmā un tikt līdzi ar darāmajiem darbiņiem, bet prakses beigās jau skolēns visu ir apguvis un droši tiek galā arī bez citu palīdzības. Ar skolēnu darbu esam apmierināti un motivācijas viņiem netrūkst. Viņiem ir lieliska iespēja izmēģināt ko jaunu savā dzīvē un par to saņemt samaksu, kā arī iespēja iepazīt pieaugušo darbu un ikdienu.” Viņa aicina pedagogus un vecākus skolēnus iedrošināt nebaidīties darīt un nekļūdīties.

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv