Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Lote un Elza: Vēlējāmies nopelnīt naudiņu

 

Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieces Lote un Elza vasarās strādā un izvēlas brīvlaiku šādi pavadīt, lai nopelnītu naudu un gūtu darba pieredzi. Šovasar viņas strādāja par viesnīcas pakalpojumu speciālistēm – sveica viesus, ierādīja viņiem numuriņus, rūpējās par tīrību un kārtību gan viesnīcas telpās, gan pagalmā. Attiecības ar kolēģiem bijušas ļoti draudzīgas. Darba devējs vienmēr parādījis, kā konkrētais darbs ir jādara, palīdzējis, ja ko nesaprata. Meitenes saka, ka iemācījušās visus tīrīšanas noslēpumus un nu spēj šo darbu daudz ātrāk un efektīvāk. Elza atzīst, ka reizēm nogurusi no darba uzdevumu vienveidības, taču no otras puses rutīna palīdzējusi izstrādāt paņēmienus kā darbiņus izdarīt ātrāk un labāk.


Elza savu nākotni saista ar tūrisma vai ēdināšanas jomu. Viņa gribētu atvērt savu kafejnīcu vai restorānu. Par šovasar nopelnīto nopirks sev nepieciešamās lietas un varbūt kaut kur aizbrauks. Savukārt Lote vēlētos kļūt par ugunsdzēsēju, bet nopelnīto naudu viņa izmantos, lai iegūtu autovadītāja apliecību.


SIA “Rex Enterprises” un SIA “Saules kvartāls” valdes loceklis Jānis Saulītis stāsta, ka vēlējās palīdzēt skolēniem gūt pirmo darba pieredzi un saprast, kā tas ir - diendienā doties uz darbu un veikt uzdotos pienākumus. Tāpat bijuši nepieciešami darbinieki un skolēnus ir vieglāk apmācīt, jo viņi ir atvērtāki un ieinteresēti apgūt jauno, tāpēc visu apgūst daudz ātrāk. No skolēniem tika gaidīta ne tikai prasme mācīties un vēlme strādāt, bet arī komunikablitāte, kārtīgums un valodu zināšanas. Ar šovasar nodarbinātajiem bērniem labprāt sadarbotos arī turpmāk, jo viņiem varētu iemācīt vēl ko jaunu bez šogad jau apgūtā un uzticēt papildus pienākumus.

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀTJAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv