Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Ārvalstīs dzīvojošie latviešu jaunieši tiekas ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti

 
Rīt, 1.augustā, pl.14:00 Ministru kabineta ēkā, Brīvības bulvārī 36, ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti tiekas septiņi latviešu izcelsmes jaunieši no ārvalstīm, kuri pieteicās Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajā pilotprojektā „Vēlies izaicinājumu? Piesakies vasaras nodarbinātības pilotprojektam Latvijā!”.

Savukārt pl.16:00 Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta (ĪUMSILS) telpās, Elizabetes ielā 20, plānota tikšanās ar Īpašu uzdevumu ministru sabiedrības integrācijas lietās Oskaru Kastēnu.

Sarunu laikā, uzklausot projekta dalībniekus, plānots pārrunāt konkrētās jauniešu nodarbinātības iniciatīvas aktualitāti un LM izstrādātās ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes jauniešu nodarbinātības programmas pilnveides un paplašināšanas iespējas.

Projekta mērķis ir nodrošināt iespēju ārvalstīs dzīvojošajiem latviešu izcelsmes jauniešiem praksē iepazīties ar Latvijas darba tirgus izaicinājumiem un iespējām. Projektā varēja pieteikties jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Šāda veida projekts Latvijā tiek realizēts pirmo reizi.

Līdz šī gada 1.jūnijam Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) tika saņemtas anketas no 8 pretendentiem, un tika meklēti jauniešu interesēm atbilstoši darba devēji. Viens pretendents atsauca savu iesniegumu un atteicās no piedāvāta darba sakarā ar nepieciešamību gatavoties studijām.

Jaunieši Latvijā ir ieradušies no četrām valstīm – ASV (2), Krievijas (3), Kanādas (1) un Zviedrijas (1). Pēc NVA direktora Ringolda Beinaroviča iniciatīvas jauniešiem tika piedāvātas prakses un darba vietas gan valsts pārvaldē, gan privātajā sektorā – ķīmijas, arhitektūras, sabiedrisko attiecību, tūrisma specialitātēs un valsts aizsardzības jomā. Jaunieši uzsāka darbu 16.jūlijā, un turpinās strādāt vienu mēnesi – līdz 15.augustam. Projekta noslēgumā plānota jauniešu aptauja, kas sniegs iespēju iepazīties ar jauniešu atsauksmēm par savu pieredzi Latvijas darba tirgū.

Lai veicinātu ārzemju latviešu jauniešu interesi par Latviju un Latvijas darba tirgus iespējām, jauniešiem ir nodrošināta iespēja ne tikai strādāt, bet plānotas arī kultūras aktivitātes – Brīvdabas muzeja un Siguldas ievērojamāko vietu apmeklējums.

Pilotprojekts ir ietverts LM izstrādātajā vasaras nodarbinātības pasākumu programmā un izstrādāts sadarbībā ar Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu (ĪUMSILS) un Izglītības un zinātnes ministriju.


Informāciju sagatavoja:
NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilona Jurševska
Tālr. 7021812; 6110065
Aplūkot e-pastu


NVA Starptautisko attiecību departamenta projektu vadītāja Ilze Haberlinga,
Tālr. 6 7333331
Aplūkot e-pastu

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv