Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes

AKTUĀLI: NVA Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām

 

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs turpinās pieteikšanās dalībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām”, kura ietvaros nodarbinātām un pašnodarbinātām personām tiek piedāvāta iespēja papildināt un pilnveidot darbam nepieciešamās prasmes un zināšanas profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmās.

Atgādinām, ka strādājošie var reģistrēties gan klātienē, gan elektroniski. Valsts atbalstu Mūžizglītības projektā var saņemt tikai tie strādājošie, kuri  visvairāk ir pakļauti bezdarba riskam un kam ir visgrūtāk pielāgoties darba tirgus prasībām: nodarbinātās vai pašnodarbinātās personas, kas vecākas par 45 gadiem, kā arī personas vecumā no 25 līdz 44 gadiem (ieskaitot), ja tām ir noteikta invaliditāte vai apgādībā ir divi un vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem, vai persona ir atzīta par trūcīgu.

Mūžizglītības pasākumos nevar iesaistīties tie strādājošie, kuri ir valsts civildienesta ierēdņa statusā. Mūžizglītības apmācību kuponu nevar saņemt arī tās nodarbinātās personas, kas iepriekš jau bija ieguvušas izglītību NVA profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas, kvalifikācijas paaugstināšanas vai neformālās izglītības programmās vai šādu izglītību ir ieguvušas vismaz pirms gada, tāpat pasākumā iesaistīties nevar tie, kas pēdējo divu gadu laikā jau bija piedalījušies ESF projektā „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” vai „Profesionālā apmācība bezdarba riskam pakļautām personām”.

Piesakoties mūžizglītības pasākumiem klātienē, NVA filiālē jāiesniedz aizpildīts pieteikums, kurš atrodams NVA mājaslapas sadaļā  "Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām", kā arī jāiesniedz dokumentu kopijas, kas apliecina personas atbilstību vienam no minētajiem iesaistes kritērijiem: persona atzīta par trūcīgu, ir noteikta invaliditāte, ir divi vai vairāk bērnu vecumā līdz 18 gadiem. Atbilstību iesaistes kritērijiem apstiprinošo dokumentu oriģināliem jābūt līdz, jo tie būs jāuzrāda.  Gadījumā, ja NVA filiālē būs liels klientu pieplūdums, pretendentam tiks izsniegts klātienes reģistrācijas rindas talons, kurā būs norādīts apmeklējuma datums un laiks.

Saņemot apmācību kuponu, Mūžizglītības pasākuma dalībniekam būs jādodas uz izvēlēto mācību iestādi, lai tā aizpildītu apmācību kuponu. Aizpildīta apmācību kupona oriģināla viens eksemplārs tā derīguma termiņa laikā ir jāiesniedz NVA filiālē. NVA noslēgs līgumu ar izglītības iestādi un Mūžizglītības pasākuma dalībnieku, kuram būs jāuzsāk izglītības iestādes organizētās apmācības.

Maksimālā mūžizglītības apmācību atbalsta  summa vienai personai ir 250 Ls. Apmācību kupona vērtību 100 % apmērā NVA apmaksās personām ar invaliditāti, divu vai vairāku bērnu līdz 18 gadiem vecākiem un trūcīgām personām, kā arī tiem, kam līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai ir atlikuši ne vairāk kā pieci gadi, atbalsta apmērs pārējiem pasākuma dalībniekiem ir 70% no maksimālās apmācību kupona vērtības. Maksimālais apmācību laiks Mūžizglītības pasākumu ietvaros - 6 mēneši.

ESF projekts „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” tiek īstenots kopš 2010. gada jūlija, lai mazinātu bezdarba risku nodarbinātām personām, nodrošinot viņiem iespēju papildināt un pilnveidot darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes, apgūstot ar darbu saistītas profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Kopš projekta sākuma mūžizglītībā tika iesaistītas  18 538 nodarbinātās personas, savukārt šogad NVA plāno mūžizglītības pasākumos iesaistīt aptuveni 6 tūkstošus strādājošo.

Detalizētāka informācija atrodama NVA mājaslapā. Ir pieejams arī  Apmācību monitorings, kurā var iepazīties ar izglītības iestāžu piedāvāto apmācību programmu novērtējumu.

 

Apmācības tiek īstenotas ESF projekta „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” Nr.1 DP//1.2.2.1.2/09/IPIA/NVA/001 ietvaros.  

< Atpakaļ

26 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valmiera (Valka)
Ventspils

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

atkrapies.lv

www.knab.gov.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv