ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
08.04.2020


Eiropas diena un akcija „Valsts pārvaldes Atvērto durvju diena”

 

 

 

EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu un to partneru tīkls, kura galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu tiem darba ņēmējiem un darba devējiem, kuri vēlas izmantot Eiropas darbaspēka mobilitātes iespējas. EURES sniedz atbalstu arī Latvijas valsts piederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijas darba tirgū.

 

EURES tīkls darbojas 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs un Šveicē, Islandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā. Latvija EURES tīklam pievienojās 2004.gada 1.maijā, kad iestājās Eiropas Savienībā. Latviju EURES tīklā pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA).

 

Latvijā darbojas pieci EURES konsultanti NVA filiālēs Rīgā, Liepājā, Cēsīs, Daugavpilī un Rēzeknē, kas ir augsti kvalificēti speciālisti un sniedz plaša spektra konsultācijas dažādām mērķa grupām, kā arī rīko informatīvos pasākumus visos Latvijas reģionos.

 

Eiropas dienu un akcijas „Valsts pārvaldes Atvērto durvju diena” ietvaros 9. maijā NVA Daugavpils filiālē tiks organizēts EURES seminārs  par izglītības un karjeras izaugsmes iespējām, kas, mūsu valstij esot Eiropas Savienības sastāvā, jauniešiem ir pieejamas gan Latvijā, gan citviet Eiropā . Seminārā piedalīsies Eiropas brīvprātīgā darba dienesta un Daugavpils novada domes pārstāvji, viņi informēs semināra apmeklētājus par Eiropas fondu projektiem, kuros var iesaistīties ikviens jaunietis Latvijā. Vairāk informācijas par pasākumu: http://www.nva.gov.lv/eures/index.php?cid=3&mid=3&txt=3537&from=0

 

Eiropas dienu un akcijas „Valsts pārvaldes Atvērto durvju diena” ietvaros  vairākās NVA filiālēs tiks demonstrētas īsfilmas par NVA un EURES paklapojumiem.

Vairāk informācijas:

Youtube video par EURES pakalpojumiem darba meklētājiem: https://www.youtube.com/watch?v=HAXkkMT8GuQ

Youtube video par EURES pakalpojumiem darba devējiem: https://www.youtube.com/watch?v=mqpdDxIaYuA

 

Noderīgi EURES informatīvie materiāli latviešu valodā: 

 

http://www.nva.gov.lv/eures/docs/22_5b3cb964d288b8.65275082.pdf

http://www.nva.gov.lv/eures/docs/22_5b8661ef06f253.94712853.pdf

  • Infografika par ‘’Bezdarbieka pabalsta pārcelšanu’’

http://www.nva.gov.lv/eures/docs/23_5c63fb434adba6.71353734.jpg

 

NVA EURES sagatavotā informācija angļu valodā par dzīves un darba apstākļiem Latvijā ”Living and working in Latvia” būs noderīga tiem, kas nepārvalda latviešu valodu, piemēram, Latvijas valstspiederīgo laulātajiem ārvalstniekiem vai ārvalstīs izaugušajiem un tur izglītību ieguvušajiem Latvijas valstspiederīgo bērniem: http://www.nva.gov.lv/eures/docs/22_5b9a1955738272.63240141.pdf

 

Vairāk informācijas par EURES tīklu Latvijā atrodama mūsu mājas lapā www.nva.gov.lv/eures

 

NVA EURES konsultantu kontakti un darba laiki  http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=639

​