ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
25.05.2020


Cēsīs veiksmīgi norisinājies pasākums „Sezonas darba dienas”

Šī gada 20.martā Cēsīs veiksmīgi norisinājās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un EURES rīkotais pasākums „Sezonas darba diena”.

Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja saņemt informāciju par sezonas darba piedāvājumiem, darba un dzīves apstākļiem Eiropas Savienības dalībvalstīs - Lielbritānijā, Vācijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Lietuvā un Latvijā. Pasākumā piedalījās un apmeklētājiem sniedza informāciju iepriekš minēto valstu EURES konsultanti, kā arī pārstāve no Akadēmiskā informācijas centra Nacionālā Europass centra.

Pasākumu kopumā apmeklēja ap 300 interesentu. Apmeklētājiem bija iespēja:
  • satikt Lielbritānijas, Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Lietuvas un Latvijas EURES konsultantus;
  • saņemt padomus par sezonas darba meklējumiem Eiropā;
  • noskaidrot, kā ir dzīvot un strādāt citā Eiropas valstī;
  • iepazīties ar sezonas darba iespējām.


Darba meklētāju vecums bija ļoti atšķirīgs, sākot no skolu absolventiem, beidzot ar pensijas vecuma darba meklētājiem. Uzrunātie cilvēki atzina, ka par sezonas darbiem interese viņiem ir un viņi ieradušies, lai uzzinātu ko vairāk par attiecīgās valsts piedāvātajām darba iespējām. Galvenokārt cilvēki ir gatavi veikt dažādus vienkāršos darbus, strādāt lauksaimniecībā, lopkopībā, būvniecībā, viesnīcu un restorānu pakalpojumu jomā. Kā atzina Lielbritānijas EURES konsultante Maie Willbern - darba meklētajiem pirms došanās uz ārzemēm vajadzētu zināt un papildināt angļu valodas zināšanas, piemēram, apmeklējot sarunvalodas kursus, jo labākas būs angļu valodas zināšanas, jo cilvēks jutīsies pārliecinātāks un drošāks, iebraucot svešā valstī, turklāt spēs ar laiku virzīties pa karjeras kāpnēm.