Darbs Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē

 

 

  Uzmanību, noderīga informācija Eiropas Savienības pilsoņiem saistībā ar BREXIT: https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families


 Vakances Lielbritānijā -->

Buklets par darba un dzīves apstāķļiem Ziemeļīrijā angļu valodā (Living and working in NI ) (izdots 2017.gadā)

Galvaspilsēta – Londona (~ 7,8 miljoni iedzīvotāju)
Iedzīvotāju skaits valstī ~ 62,3 miljoni
Teritorija – 243 610 km2.
Eiropas Savienības dalībvalsts kopš 1973.gada
Valūta
– AK sterliņu mārciņa (GBP) (1EUR = ~0,77 GBP) 
Valsts valoda – angļu valoda
Starptautiskais tālruņa kods 00 44 

 

Informatīvs materiāls – 4 lietas, kas jāzina vecākiem Lielbritānijā (saite uz ārēju vietni)

 


 

 

KĀ MEKLĒT DARBU APVIENOTAJĀ KARALISTĒ?

PIEKĻUVE DARBA TIRGUM

UZTURĒŠANĀS NOSACĪJUMI

KĀ PIETEIKTIES DARBĀ?

PIRMS DOTIES UZ APVIENOTO KARALISTI

IERODOTIES APVIENOTAJĀ KARALISTĒ

GALVENIE DARBA LĪGUMA NOTEIKUMI

NODOKĻI

DZĪVESVIETA

RĪCĪBA PĒC NODARBINĀTĪBAS PERIODA BEIGĀM

RĪCĪBA, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

NODERĪGAS ADRESES

 

 

KĀ MEKLĒT DARBU APVIENOTAJĀ KARALISTĒ?

 

Lai veiksmīgi atrastu darbu Apvienotajā Karalistē, ir nepieciešamas angļu valodas zināšanas vismaz sarunvalodas līmenī. Ieteicams sākt darba meklēšanu, pirms dodaties prom no Latvijas.

 

Galvenās darba meklēšanas iespējas:

 

AK valsts Nodarbinātības dienesti:

 • Jobcentre Plus – Anglijā, Velsā un Skotijā https://www.gov.uk/contact-jobcentre-plus

  Lielbritānijā reģistrēto darba piedāvājumu tiešsaistes meklēšana portālā "Find the job" https://findajob.dwp.gov.uk.

  Padomi un cita noderīga informācija darba meklētājiem Lielbritānijas valsts pakalpojumu portālā www.gov.uk.

   

 • Jobs and benefits office – Ziemeļīrijā www.jobcentreonline.com - Ziemeļīrijā reģistrēto darba piedāvājumu tiešsaistes meklēšana. Vakances, kuras darba devēji ir norādījuši kā piemērotas ieceļotājiem ir īpaši izceltas. Padomi un cita noderīga informācija darba meklētājiem. Noderīga informācija pieejama arī Ziemeļīrijas valsts pakalpojumu portālā www.nidirect.gov.uk

 

Eiropas darba mobilitātes portāls

www.eures.europa.eu  - ieteikumi darba meklētājiem, CV tiešsaistē, informācija par brīvajām darbavietām, kā arī dzīves un darba apstākļiem Apvienotajā Karalistē un pārējās Eiropas Ekonomikas zonas valstīs un Šveicē.

 

Privātās darba aģentūras

Meklējot darbu ārvalstī, Jums ir tiesības vērsties pie privātām darba aģentūrām Latvijā vai ārpus tās, piemēram, Apvienotās Karalistes darba aģentūrās. Noteikt maksu darba meklētājiem par darbā iekārtošanās pakalpojumiem Lielbritānijā ir pretlikumīgi, jo par darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanu aģentūrai maksā darba devējs, nevis darba meklētājs. Darbiekārtošanas aģentūru kontaktinformācija ir atrodama tīmekļa vietnēs:

www.rec.uk.com – Rekrutēšanas un nodarbinātības konfederācija

www.nva.gov.lv – Latvijā reģistrētās privātās darbiekārtošanas aģentūras; meklējiet sadaļu Darbiekārtošanas pakalpojumi.

Ņemiet vērā, ka Latvijā darba sameklēšana ir bezmaksas pakalpojums un privātās darba aģentūras klientiem-darba meklētājiem nedrīkst uzspiest savus maksas pakalpojumus, piemēram, CV sastādīšana, kā obligāto daļu no darba meklēšanas pakalpojuma.

 

Laikraksti

Bieži vien darba sludinājumi tiek ievietoti laikrakstos. Vieni no populārākajiem, kuros tiek publicēti darba piedāvājumi, ir atrodami arī internetā.

 

Internets

Darba piedāvājumu meklēšanai citviet internetā var izmantot specializētos darba meklēšanas portālus.

Esiet uzmanīgi un ņemiet vērā, ka bieži vien šie portāli neuzņemas atbildību par tajos ievietotās informācijas saturu.

 

Pašnodarbinātība AK

Ja plānojat uzsākt patstāvīgas darba gaitas vai vēlaties nodibināt savu uzņēmumu Apvienotajā Karalistē, noteikti apmeklējiet šo tīmekļa vietni www.gov.uk/browse/business

Te atrodama praktiska informācija par nodokļiem, grāmatvedības, likumdošanas un citiem saistošiem jautājumiem.

 Uz sākumu>>

 

PIEKĻUVE DARBA TIRGUM

 

Latvijas pilsoņiem darbam Apvienotajā Karalistē nav nepieciešama darba atļauja


Jums ir jānoformē sociālās apdrošināšanas numurs (ang. National Insurance Number – NIN), lai iekļautos valsts sociālās apdrošināšanas shēmā un iegūtu tiesības uz sociālajām garantijām. Numura saņemšanai piesakieties  Valsts nodarbinātības dienestā  (Jobcentre Plus) pēc dzīvesvietas vai pa tālruni 0345 600 0643 (Lielbritānija) vai tālruni 0300 200 3500 (Ziemeļīrija). Glabājiet izsniegto numuru drošībā un nepazaudējiet to. Sociālās apdrošināšanas numurs ir jāuzrāda darba devējam, lai par Jums tiktu atskaitīti sociālie maksājumi. Pašnodarbinātās personas patstāvīgi veic sociālos maksājumus.

 

Ja vēlēsieties kļūt par pašnodarbināto, Jums ir jāreģistrējas Viņas Majestātes ieņēmumu un muitas pārvaldē (ang. HM Revenue & Customs – HMRC) https://www.gov.uk/government/organisations/hm-revenue-customs

 

Ja plānojat strādāt celtniecības nozarē kā pašnodarbinātais, Jums ir jāreģistrējas HMRC un Celtniecības nozares reģistrā (ang. Construction Industry Scheme – CIS) https://www.gov.uk/topic/business-tax/construction-industry-scheme

 

Latvijas nepilsoņiem darbam Apvienotajā Karalistē ir nepieciešama darba atļauja (ang. entry clearance). Papildus informācija AK Robežu aģentūrā https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration vai pie kvalificētiem imigrācijas konsultantiem, kuru darbu reglamentē Imigrācijas pakalpojumu komisāra birojs (ang. The Office of the Immigration Services Commissioner – OISC), kā arī Apvienotās Karalistes vēstniecībā Latvijā   www.gov.uk/government/world/organisations/british-embassy-riga.lv

 Uz sākumu>>

 

UZTURĒŠANĀS NOSACĪJUMI

 

Latvijas pilsoņi kā ES/EEZ valsts pilsoņi drīkst brīvi uzturēties Apvienotajā Karalistē līdz pat 3 mēnešiem. Ja uzturēšanās periodā meklējat darbu, Jūs drīkstat uzturēties Apvienotajā Karalistē līdz pat 6 mēnešiem, nepiesakoties reģistrācijas apliecības saņemšanai. Tomēr, ja ir nepieciešamība saņemt  reģistrācijas sertifikātu, tad jebkurā laikā var vērsties AK Robežu aģentūrā, lai to saņemtu. Informācija: https://www.gov.uk/apply-for-a-uk-residence-card

 

Latvijas nepilsoņi drīkst iebraukt un uzturēties Apvienotās Karalistes teritorijā tikai ar vīzu. Tie nepilsoņi, kuri dodas līdzi vai vēlas pārcelties pie sava ģimenes locekļa pilsoņa Apvienotajā Karalistē var pretendēt uz EEZ ģimenes atļauju. Tā ir noformējama tāpat kā vīza. Papildus informācija AK Vīzu un migrācijas aģentūrā https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration vai pie kvalificētiem imigrācijas konsultantiem, kuru darbu reglamentē Imigrācijas pakalpojumu komisāra birojs (ang. The Office of the Immigration Services Commissioner – OISC)

 

Plaša informācija par uzturēšanās nosacījumiem, iebraucēju tiesībām un pienākumiem ir atrodama AK Vīzu un migrācijas aģentūras mājas lapā https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration

 Uz sākumu>>

 

KĀ PIETEIKTIES DARBĀ?

 

Darba devēji parasti ir ieinteresēti saņemt CV un pieteikuma vēstules, taču nav izslēgts, ka Jums vajadzēs aizpildīt darba devēja sastādītu pieteikuma veidlapu darbam. Pirmais kontakts mēdz notikt arī pa tālruni. Lasiet uzmanīgi darba sludinājumus, tajos ir iekļauta informācija par pieteikšanās kārtību.

 

Pēc CV satura darba devēji izlemj, kādi kandidāti tiks uzaicināti uz pārrunām. CV, pieteikuma vēstule vai pieteikuma veidlapa ir jāiesniedz angļu valodā, ja nav minēts citādi. CV optimālais apjoms ir 1 A4 formāta lapa. Ja CV ir garāks, vēlams lai tas nepārsniedz 2 A4 formāta lapas.

 

Apvienotās Karalistes Nacionālā Karjeras dienesta mājas lapā https://nationalcareersservice.direct.gov.uk/ ir informācija un atbalsts par karjeras veidošanu Apvienotājā Karalistē

 

CV noteikti ir jāatspoguļo personas dati, iegūtā izglītība un kvalifikācija, darba pieredze, darbā izmantojamās prasmes un atsauksmes. CV sastādīšanai var lietot Eiropas standarta CV – Europass CV.

www.europass.lv - Europass CV paraugi, veidlapas 27 valodās un ieteikumi CV sastādīšanai

 

Rekomendācijas vēstules parasti netiek pieprasītas, taču, ja tās ir sastādītas angļu valodā un pierāda Jūsu piemērotību darbam, varat tās pievienot pieteikumam.

 

Ja Apvienotajā Karalistē vēlaties strādāt reglamentētā profesijā, Jums noteikti būs jāveic profesionālās kvalifikācijas atzīšanas procedūra Nacionālajā akadēmiskās informācijas centrā – UK NARIC www.naric.org.uk

 Uz sākumu>>

 

PIRMS DOTIES UZ APVIENOTO KARALISTI

 

Ja vēlies strādāt Apvienotajā Karalistē, tad iepazīsties ar informāciju, ko būtu jāzina pirms doties peļņā uz ārzemēm Latvijas EURES mājas lapā, Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas mājas lapā un uzzini vairāk par dzīves un darba nosacījumiem Apvienotajā Karalistē:

 

Noderīgs rīks, lai pārliecinātos par savu gatavību doties uz ārzemēm, ir Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izveidotā interneta vietne brauktvainebraukt.lv.

 

Ja dodaties uz Apvienoto Karalisti darba meklējumos, studēt vai atpūtas braucienā noformējiet Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), lai Apvienotajā Karalistē varētu saņemt bezmaksas neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību. EVAK bez maksas iespējams saņemt Nacionālajā veselības dienestā www.vmnvd.gov.lv. Ņemiet vērā, ka Latvijā izsniegtā EVAK pārstāj darboties, līdz ar pirmo darba dienu ārvalstī.

 

Ja nepieciešams, Jūs varat iegādāties brīvprātīgo veselības un dzīvības apdrošināšanas polisi vai ceļojumu apdrošināšanas polisi. Informācija par apdrošināšanas sabiedrībām atrodama Latvijas Apdrošinātāju asociācijas tīmekļa vietnē www.laa.lv.

 

Ja nepieciešams, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) noformējiet Eiropas sociālās apdrošināšanas sistēmas koordinācijas U dokumentus (U1 dokuments – par nodarbinātības periodu Latvijā; U2 dokuments – bezdarbnieka pabalsta eksporta gadījumā).

Plašāka informācija: www.vsaa.lv

 

Ja esat reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) un dodaties prom no Latvijas, informējiet par šiem plāniem savu nodarbinātības aģentu tajā NVA filiālē, kur esat reģistrējies.

 

Ja nepieciešams, paziņojiet Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par nodomu strādāt Apvienotajā Karalistē, vai noskaidrojiet, kā nodokļu maksājumus un nodokļu saistības ietekmēs darbs Apvienotā Karalistē, informācija www.vid.gov.lv

 

Ja uzturēsities ārpus Latvijas ilgāk par 6 mēnešiem, Jums ir pienākums paziņot savas dzīvesvietas adresi ārvalstī Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. To iespējams izdarīt, atrodoties Apvienotajā Karalistē. Atgriežoties atpakaļ, Jums ir jādeklarē dzīvesvieta Latvijā. Informāciju par savu dzīvesvietu ārvalstī var paziņot arī izmantojot Latvijas valsts pakalpojumu portālu www.latvija.lv.

 

Ja vēlaties strādāt Apvienotajā Karalistē, Jums, iespējams, vajadzēs panākt, lai oficiāli atzītu jūsu profesionālo kvalifikāciju. To, vai jūsu profesija Apvienotajā Karalistē ir reglamentēta, varat pārbaudīt reglamentēto profesiju datubāzē http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/regprof/. Šī datubāze piedāvā ziņas, kuras profesijas ir reglamentētas, kurās valstīs un kādas iestādes tās reglamentējušas. Ja savu profesiju datubāzē neatrodat, varat sazināties ar Apvienotās Karalistes ENIC- NARIC centru http://www.naric.org.uk/naric/  

 

Bez tam līdzi būtu jāņem:

 • Derīga pase
 • Dzimšanas apliecība
 • Autovadītāja apliecība
 • Laulības apliecība
 • Vismaz 2 fotogrāfijas dokumentiem
 • Bankas norēķinu kartes
 • Pietiekamā apmērā iztikas līdzekļi dzīvošanai vai mājupceļam
 • CV un rekomendācijas vēstules angļu valodā
 • Izglītības dokumenti
 • Uz papīra izrakstīta radu, draugu kontaktinformācija
 • NIN, P45, P60 un citus Apvienotajā Karalistē iepriekš izsniegtus dokumentus un kartes, ja tādas ir.

 Uz sākumu>>

 

IERODOTIES APVIENOTAJĀ KARALISTĒ

 

Ja vēlaties saņemt palīdzību darba meklēšanā, reģistrējieties vietējā Jobcentre Plus (Anglijā, Velsā un Skotijā); informācija: www.gov.uk/contact-jobcentre-plus vai JobCentre NI (Ziemeļīrijā) www.nidirect.gov.uk

 

Ja vēlaties turpināt saņemt Latvijā piešķirto bezdarbnieka pabalstu, kamēr uzturaties un meklējat darbu Apvienotajā Karalistē, septiņu dienu laikā pēc izbraukšanas no Latvijas reģistrējieties vietējā AK Nodarbinātības dienestā (t.i. Jobcentre Plus vai JobCentre NI), iesniedzot U2 dokumentu.

(Parūpējieties savlaicīgi noformēt U2 dokumentu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā Latvijā! www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/pakalpojumi-eiropas-savieniba)

 

Piesakieties Valsts nodarbinātības dienestā sociālā apdrošināšanas numura (ang. National Insurance Number – NIN) saņemšanai. Sociālās apdrošināšanas numuram jāpiesakās, uzsākot darba attiecības, vai arī, kļūstot par pašnodarbinātu personu, tas ir nepieciešams.

 

Ja uzsākat patstāvīgu darbu, Jums ir jāreģistrējas Viņas Majestātes ieņēmumu un muitas pārvaldē (ang. HM Revenue & Customs – HMRC) www.hmrc.gov.uk/individuals  

 

Ja plānojat strādāt celtniecības nozarē kā pašnodarbinātais, Jums ir jāreģistrējas HMRC un Celtniecības nozares reģistrā (ang. Construction Industry Scheme – CIS)

 

Lai savas uzturēšanās un nodarbinātības laikā Apvienotajā Karalistē saņemtu veselības aprūpi, reģistrējies pie ģimenes ārsta. Lai to izdarītu, sazinieties ar AK veselības dienestu: http://www.nhs.uk/

 

Uzsākot darbu AK, Jums būs nepieciešams atvērt bankas kontu, kur varētu tikt pārskaitīta alga. Bankās Jums tiks lūgts uzrādīt vairākus dokumentus, kā, piemēram, personas apliecinošu dokumentu un dokumentu, kas apliecina dzīvesvietas adresi, kā arī būs jāaizpilda pieteikuma iesniegums.

 

Ja Jums piederēs televizors, Jums būs nepieciešams maksāt par televīzijas licenci.

 

Ja Jums pieder autotransportlīdzeklis, jums būs jāmaksā autotransportlīdzekļa nodoklis, būs nepieciešams iegūt tehniskās apskates sertifikātu un apdrošināšanu.

 

Ja uzturaties ārpus Latvijas ilgāk par 6 mēnešiem, paziņojiet jauno dzīvesvietas adresi Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei www.pmlp.gov.lv

 Uz sākumu>>

 

GALVENIE DARBA LĪGUMA NOTEIKUMI

 

Ikvienam ES pilsonim ir tiesības strādāt citā ES dalībvalstī ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi attiecas uz šīs valsts pilsoņiem. Vienas ES dalībvalsts pilsonim, kas strādā citā ES dalībvalstī, darba nosacījumu ziņā (piemēram, alga, atbrīvošana no darba un atjaunošana darbā u.c.) ir tiesības uz tieši tādu pašu attieksmi, kādu saņem viņa kolēģi, kas ir attiecīgās valsts pilsoņi.

 

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes darba likumdošanu, tiklīdz tiek uzsāktas darba attiecības, tiek uzskatīts, ka starp darba devēju un darba ņēmēju ir noslēgts darba līgums. Nav noteikts, ka tam ir jābūt noslēgtam rakstveidā, tomēr darba ņēmējam ir tiesības saņemt darba līgumu rakstveidā, kas angļu valodā tiek saukts par „Terms of Employment Contract”. Noteikti pieprasiet un saglabājiet savu eksemplāru.

 

Apvienotajā Karalistē svarīgi saprast, kādā statusā esat nodarbināts, - kā strādnieks (ang. worker), vai kā darbinieks (ang. emlpoyee). Darbiniekiem parasti ir labvēlīgāki darba apstākļi un plašākas tiesības. Papildus informācija pieejama tīmekļa vietnēs

www.worksmart.org.uk un

www.gov.uk/employment-status vai  

www.nidirect.gov.uk/information-and-services/employment-terms-and-conditions/employment-contracts-and-conditions

 

Darba līgumā jāiekļauj informācija par atalgojumu un tā izmaksāšanas biežumu.  Informācija par minimālo algu pieejama www.gov.uk/national-minimum-wage-rates

 

Vidēji maksimālais darba laiks ir 48 stundas nedēļā. Jums ir tiesības vienoties ar darba devēju par garāku darba laiku, noformējot to rakstveidā (ang. opt-out agreement). Valstī nav noteikta virsstundu uzskaitīšanas un apmaksas kārtība, par to ir jāvienojas ar darba devēju individuāli un jāatspoguļo darba līgumā.

 

Minimālais apmaksātais ikgadējais atvaļinājums pilna laika strādājošiem ir 28 kalendārās dienas. Atvaļinājuma ilgums tiek aprēķināts izmantojot 5,6 koeficienta principu.

 

Lauksaimniecībā nodarbinātiem nosaka atšķirīgus darba un atpūtas laika, atalgojuma un citus darba apstākļu nosacījumus. Pie tam šie nosacījumi atšķiras arī dažādās Apvienotās Karalistes daļās.

 

Darba tiesisko attiecību strīdu vai pārkāpumu  gadījumā jāvēršas Konsultāciju, izlīguma un šķīrējtiesas servisā – Acas (Advisory, Conciliation and Arbitration Service)

Informācija: www.acas.org.uk un www.gov.uk/solve-workplace-dispute

 

Papildus informācija par nodarbinātības nosacījumiem pieejama Apvienotās Karalistes valsts pārvaldes portālos www.gov.uk un www.nidirect.gov.uk

 Uz sākumu>>

 

NODOKĻI

 

Nodokļu gads sākas 6.aprīlī un beidzas nākošā gada 5.aprīlī.

 

Ienākuma nodokļus un sociālās apdrošināšanas maksājumus administrē ar PAYE (Pay As You Earn) sistēmas palīdzību saskaņā ar progresīvo nodokli atkarībā no ienākumu lieluma. Informācija par spēkā esošām nodokļu likmēm ir atrodama Viņas Majestātes ieņēmumu un muitas pārvaldes (ang. HM Revenue & Customs – HMRC ) tīmekļa vietnē.

 

Uzrādiet darba devējam P45, ja esat iepriekš strādājis Apvienotajā Karalistē. Par nodarbināto nodokļu nomaksu ir atbildīgs darba devējs. Ja esat pašnodarbinātais, nodokļi un sociālās apdrošināšanas maksājumi ir jāveic patstāvīgi.

www.gov.uk/self-employed-national-insurance-rates

www.gov.uk/browse/business

Noskaidrojiet, vai esat tiesīgs saņemt nodokļu kredītus (ang. tax credits) www.hmrc.gov.uk/taxcredits

 

Plaša informācija par nodokļu sistēmu, nodokļu veidiem, to nomaksas un atgriešanas kārtību ir atrodama arī Apvienotās Karalistes valsts pārvaldes portālos www.gov.uk/browse/tax un www.nidirect.gov.uk/taxes, kā arī www.gov.uk/tax-come-to-uk

 Uz sākumu>>

 

DZĪVESVIETA

 

Vēlams atrast dzīvesvietu pirms došanās uz Apvienoto Karalisti, jo dažos apvidos sameklēt mājokli var izrādīties sarežģīti. Lai noīrētu mājvietu ir jārēķinās, ka var būt nepieciešams iemaksāt drošības naudu viena līdz divu mēnešu apmērā.

 

Mājokļu īres sludinājumus var meklēt internetā  un vietējos laikrakstos.

 

Mājokļa meklēšanas jautājumā var palīdzēt nekustamo īpašumu aģentūras. Kontaktinformāciju meklējiet:

www.tpos.co.uk – Nekustamā īpašuma tiesībsargs

www.naea.co.uk – Nacionālā nekustamā īpašuma aģentu asociācija

 

Sākotnēji var apmesties hostelī, viesnīcā vai kempingā. Adreses meklējiet:

www.yell.com – „dzeltenās” lapas, kā arī AK Tūrisma pārvaldes tīmekļa vietnēs zemāk sadaļā Vispārēja informācija par Apvienoto Karalisti

 Uz sākumu>>

 

RĪCĪBA PĒC NODARBINĀTĪBAS PERIODA BEIGĀM

 

Jāsaņem un jāsaglabā visi dokumenti un izziņas, kas apliecina legālu nodarbinātību Apvienotajā Karalistē, tajā skaitā:

 • P45 (izbeidzot darba attiecības) un P60 (ikgadējs) – nodokļu nomaksas apliecinājums, kuru izsniedz darba devējs;
 • U1 dokuments par nodarbinātības un apdrošināšanas periodiem AK vai U2 dokuments par AK piešķirto bezdarbnieka pabalsta eksportu uz citu ES/EEZ valsti.

 

Lai uzzinātu, vai Jums ir tiesības uz kādu no pabalstiem, vērsties tuvākajā Apvienotās Karalistes valsts Nodarbinātības dienestā. To kontaktinformācija un skaidrojumi par pabalstiem ir atrodama Apvienotās Karalistes valsts pārvaldes portālos www.gov.uk un www.nidirect.gov.uk

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) Latvijā atgādina, ka bezdarbnieka pabalsts jāpieprasa tajā ES dalībvalstī, kurā Jūs pēdējo reizi bijāt nodarbināts!

 Uz sākumu>>

 

RĪCĪBA, ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

 

Ja vēlaties saņemt palīdzību darba meklēšanā, reģistrējieties tuvākajā Valsts nodarbinātības aģentūrā (NVA) www.nva.gov.lv

 

Ja vēlaties turpināt saņemt Apvienotajā Karalistē piešķirto bezdarbnieka pabalstu, kamēr uzturaties un meklējat darbu Latvijā, septiņu dienu laikā reģistrējieties vietējā NVA, un iesniedziet U2 dokumentu VSAA.

www.nva.gov.lv

www.vsaa.lv

 

Ja vēlaties apliecināt savu nodarbinātības un apdrošināšanas periodu AK, iesniedziet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā U1 dokumentu.

www.vsaa.lv

 

Ja uzturējāties ārpus Latvijas ilgāk par 6 mēnešiem, pēc atgriešanās  deklarējiet savu dzīvesvietu pašvaldībā vai elektroniski portālā www.latvija.lv , izmantojot PMLP e-pakalpojumu "Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana"

www.pmlp.gov.lv

 

Ja Apvienotajā Karalistē ir gūti ienākumi, Valsts ieņēmumu dienestā nav obligāti jāiesniedz iedzīvotāju gada ienākumu deklarācija par iepriekšējo gadu. Ieņēmumu deklarācija ir jāiesniedz pēc nepieciešamības.

www.vid.gov.lv/lv/latvijas-rezidenti-arvalstis 

 Uz sākumu>>

 

NODERĪGAS ADRESES

 

Valsts pārvalde, saistītās institūcijas un iestādes

 • Apvienotās Karalistes pārvaldes portāli

www.gov.uk

www.nidirect.gov.uk

 • Latvijas vēstniecība AK

www.mfa.gov.lv/london

 • AK Vīzu un migrācijas aģentūra (ang. UK Visas and Immigration)

www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration

 • Ārlietu un Sadraudzības valstu ministrija (ang. Foreign and Commonwealth Office)

www.gov.uk/government/organisations/foreign-commonwealth-office

 • Viņas Majestātes ieņēmumu un muitas pārvalde (ang. HM Revenue & Customs – HMRC)

www.gov.uk/government/organisations/hm-revenue-customs

 • Veselības aizsardzības un darba drošības pārvalde (ang. Health and Safety Executive)

www.hse.gov.uk

www.hseni.gov.uk

 • Arodbiedrību kongress

www.tuc.org.uk

www.worksmart.org.uk

 • Nacionālie veselības pakalpojumi – NHS

www.nhs.uk


Nacionālais akadēmiskās informācijas centrs – UK NARIC

www.naric.org.uk

 

Noderīga informācija darba meklētājiem 

www.migrantsrights.org.uk

www.citizensadvice.org.uk

 

Transports

Gaisa satiksme

www.britishairways.com

www.ryanair.com

 

Ūdens satiksme

www.ferrybooker.com

www.ferrycrossings-uk.co.uk

www.britinfo.net/travel

 

Dzelzceļa satiksme

www.nationalrail.co.uk

www.rail.co.uk

www.raileurope.co.uk

 

Autobusu satiksme

www.coach-tours.co.uk

www.nationalexpress.com

 

Vispārēja informācija par Apvienoto Karalisti

www.visitbritain.com

www.visitscotland.com

www.visitwales.com

www.discovernorthernireland.com

Uz sākumu>>

Informācija šajā rakstā atjaunota 2017.gada novembrī

VAKANCES LATVIJĀ

VAKANCES ĀRVALSTĪS

VAKANČU KOPSAVILKUMS

CITI PIEDĀVĀJUMI DARBAM EIROPĀ

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Vai Jūs šobrīd meklējat darbu ārvalstīs vai Latvijā?

  Ārvalstīs
  Latvijā

VIDEO

FOTO

Pēdējās izmaiņas veiktas 21.10.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv