Kā atbraukt uz Latviju

 
Ceļotāji Latvijā var nokļūt ar automašīnu, autobusu, prāmi, lidmašīnu un vilcienu.
 
Autoceļi un autobusu satiksme

Latvijā ir labi attīstīts autoceļu tīkls, kura savienojumi ar kaimiņvalstīm nodrošina autopārvadājumus jebkurā virzienā. Starp lielākajām Latvijas pilsētām ir nodrošināta regulāra autobusu kustība. No Rīgas ar autobusu ir iespējams nokļūt uz lielākajām Eiropas pilsētām. Šādus reisus piedāvā pasažieru pārvadājumu kompānijas „Eurolines” un „Ecolines” . Informāciju par autobusu satiksmi Jūs varat atrast - www.autoosta.lv; www.1188.lv .

 

Vilcienu satiksme

Starp lielākajām Latvijas pilsētām, kā arī Rīgas reģionā ir nodrošināta regulāra pasažieru vilcienu satiksme. Tiek piedāvāti arī starptautiskie maršruti no Rīgas uz Maskavu un Sanktpēterburgu..
Informāciju par vilcienu satiksmi Jūs varat atrast - www.ldz.lv; www.1188.lv.

 

Gaisa satiksme

Latvijā ir vairākās lidostas, no kurām lielākā ir ”Starptautiskā lidosta Rīga”, kura atrodas Latvijas galvaspilsētā - Rīgā, desmit kilometru attālumā no pilsētas centra. Mazākas lidostas ir Liepājā un Ventspilī. Latvijas nacionālā aviokompānija „AirBaltic” piedāvā reisus uz lielākajām Eiropas pilsētām, kā arī sadarbībā ar partnerkompānijām - uz Tālajiem Austrumiem un ASV.
Informāciju par „AirBaltic” piedāvātajiem reisiem Jūs varat atrast - www.airbaltic.lv

 

Prāmju satiksme

Rīgas, Liepājas un Ventspils ostās pieejama regulāra prāmju satiksme uz Zviedrijas un Vācijas pilsētām. Informācija par prāmju kustību līdz Rīgai pieejama internetā -  www.tallink.lv; līdz Ventspilij - www.home.lv/travel/pramis.html; līdz Liepājai - www.terrabalt.lv

 

Pilsētu sabiedriskais transports

Lielākajās Latvijas pilsētās ir nodrošināta regulāra pilsētas sabiedriskā transporta kustība. Pilsētu brauciena biļetes var iegādāties preses tirdzniecības vietās vai pie transporta līdzekļa vadītāja vai konduktora. Rīgā braukšanai tramvajos, autobusos un trolejbusos ir ieviesta elektroniskā norēķinu sistēma un norēķināties par braucienu var ar „e-talonu”. „E -talonu” iespējams iegādāties transporta uzņēmuma „Rīgas satiksme” biļešu tirdzniecības vietās. Tāpat pie transportlīdzekļa vadītāja iespējams iegādāties vienreizējo braukšanas biļeti.Kas var uzturēties un strādāt Latvijā?


Ieceļošana Latvijā

Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts un Šveices pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kuriem ir Savienības dalībvalstī izsniegta derīga Savienības pilsoņa ģimenes locekļa uzturēšanās atļauja, ir tiesīgi ieceļot Latvijā, ja viņiem ir derīgi ceļošanas dokumenti.
 
Augstākminētām personām ir tiesības uzturēties Latvijā bez uzturēšanās atļaujas 90 dienas pusgada laikā, skaitot no pirmās ieceļošanas dienas.
 
Lai strādātu Latvijā, ES dalībvalsts vai EEZ valsts un Šveices pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem nav nepieciešama darba atļauja un viņiem ir brīva piekļuve Latvijas darba tirgum.
Uzsākot darbu darba devējam darbinieks jāreģistrē Valsts ieņēmumu dienestā, kā nodokļu maksātājs un jānoformē nodokļu maksātāja numurs.

Uzturēšanās Latvijā
Ja Latvijā esat atradis pastāvīgu dzīvesvietu, tad vietējā pašvaldībā vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāveic savas dzīves vietas deklarēšana.
 
Ja ES vai EEZ valsts un Šveices pilsoņi un viņu ģimenes locekļi plāno uzturēties Latvijā ilgāk par 90 dienām pusgada laikā, skaitot no pirmās ieceļošanas dienas, viņiem jāreģistrējas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē un jāsaņem uzturēšanās atļauja.
 
Sakarā ar darba līgumu tiek izsniegta uzturēšanas atļauja uz nodarbināšanas periodu, bet ne ilgāk kā uz 5 gadiem. Kā pašnodarbinātai personai uzturēšanās atļauja tiek izsniegta uz 1 gadu.
 
Ja esat nepārtraukti uzturējies Latvijas Republikā ar termiņuzturēšanas atļauju vismaz 5 gadus Jums ir tiesības pieteikties uz pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanu. Ja Jums nav ES, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices pilsonības, Jums ir tiesības pretendēt uz Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijas Republikā, vēršoties ar iesniegumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.
 
Papildus informācija Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā: www.pmlp.gov.lv

Ierodoties Latvijā Jums ir:
Jāreģistrējas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē un jāsaņem uzturēšanās atļauja, ja vēlaties uzturēties Latvijā ilgāk par 3 mēnešiem pusgada laikā: www.pmlp.gov.lv
 
Vietējā pašvaldībā vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāveic savas dzīves vietas deklarēšana, ja plānojat Latvijā uzturēties ilgāk par 3 mēnešiem vai vēlaties reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā.
 
Jāreģistrējas Nodarbinātības valsts aģentūras filiālē, ja meklējat darbu un vēlaties saņemt palīdzību darba meklēšanā, kā arī eksportēt bezdarbnieka pabalstu uz Latviju: www.nva.gov.lv
 
Ja esat atradis darbu, jāveic reģistrācija Valsts ieņēmumu dienesta filiālē, kā nodokļu maksātājam. Šo reģistrāciju veiks Jūsu darba devējs: www.vid.gov.lv


Personas dokumenti

Pirms doties uz Latviju, nedrīkst aizmirst par sekojošiem dokumentiem:

  • derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, identifikācijas karte),
  • CV (curriculum viate) tulkots latviešu valodā,
  • izglītības dokumentus, ieteikuma vēstules,
  • personas dokumentu kopijas,
  • laulības apliecību un bērnu dzimšanas apliecības, ja ir,
  • vairākas savas fotogrāfijas (3 x 4),
  • darba līgumu, darba izsaukumu,
  • ieteicams paņemt arī kredītkartes.

< Atpakaļ

JAUNĀKĀS VAKANCES

VAKANCES

VAKANČU KOPSAVILKUMS

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Vai šobrīd meklējat darbu?

  Meklēju darbu Latvijā
  Meklēju darbu citās ES valstīs
  Meklēju darbu citur pasaulē
  Nemeklēju darbu

VIDEO

FOTO

Pēdējās izmaiņas veiktas 24.10.2014

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv