Biežāk uzdotie jautājumi EURES konsultantiem

 
UZDOT JAUTĀJUMU EURES KONSULTANTIEM ->>

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI:

 

 

Kādas ir iespējas atrast darbu ārzemes?

Jūsu iespējas atrast darbu ārvalstīs lielā mērā ir atkarīgas no Jūsu svešvalodu zināšanām un iegūtās specialitātes. Jums jāņem vērā, ka vairums darba piedāvājumu ir publicēti vietējās valsts valodā, kā arī vairums darba devēju pieprasa atbilstošas vietējās valsts valodas zināšanas.

 

 

Kur meklēt darba piedāvājumus ārzemēs un informāciju par darba iespējām ārzemēs?

Darba piedāvājumus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs (ES/EEZ) varat meklēt EURES - Eiropas darba mobilitātes portālā: www.eures.europa.eu - sadaļā " Esmu darba meklētājs"/"Meklēt darbu". Ja ir atrasts piemērots darba piedāvājums, jums ir jāsazinās ar darba devēju, lai vienotos par darba iespējām un darba uzsākšanu.

Arī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapas EURES sadaļā: www.nva.gov.lv/eures ir iespēja iepazīties ar ES/EEZ valstu darba devēju piedāvātajām vakancēm.

 

NVA EURES mājas lapas sadaļas „darba meklētājiem” kreisajā stūrī atrodama konsultantu sagatavotā informācija par darba un dzīvošanas nosacījumiem Eiropas valstīs, darba meklēšanas iespējām, nepieciešamajiem dokumentiem un reģistrācijas procedūrām, dodoties darba meklējumos vai strādāt uz Eiropas valstīm.  

 

 

Vai NVA iekārto darbā ārzemēs?

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) neveic darbā iekārtošanu ārvalstīs.

 

Sertificēti NVA EURES konsultanti sniedz daudzpusīgus padomus un atbildes uz dažādiem jautājumiem par darba un mācību iespējām Eiropā, starpvalstu/ārvalstu sociālās aizsardzības un nodokļu jautājumiem, diplomu atzīšanu, dzīves un darba apstākļiem (darba tiesības, reģistrācijas procedūras, dokumentu noformēšanas procedūras, dzīvesvietas atrašana u.c.).

 

Pamatinformācija par nodarbinātības iespējām, darba un dzīvošanas nosacījumiem Eiropas valstīs ir pieejama NVA EURES mājas lapas: www.nva.gov.lv/eures sadaļā „Darba meklētājiem”.

 

 

Kā notiek vakanču meklēšana EURES portālā?

Eiropas darba mobilitātes portāla – www.eures.europa.eu – galvenajā lapā, noklikšķinot uz izvēlni “Meklēt darbu” sadaļā “Esmu darba meklētājs”, atveras vakanču meklēšanas lapa.

Vakances iespējams meklēt uzstādot vairākus vakanču atlases kritērijus, piemēram, profesiju, līguma veidu, valsti vai apvienot vairākus meklēšanas kritērijus. Obligāti aizpildāmi lauki ir „1. Darba piedāvājumu kritēriju izvēle” (jānorāda interesējošā darba sfēra vai profesija) un „3. Kur Jūs vēlaties strādāt?” (jāizvēlas viena vai vairākas valstis, kurā meklējat darbu; ja izvēlaties vienu valsti, papildus var norādīt reģionu).

Uzstādot interesējošos vakanču atlases kritērijus un noklikšķinot uz pogas “Meklēšana”, tiks veikta atbilstošu vakanču atlase. Meklēšanas rezultāti tiks atspoguļoti kārtojumā pa valstīm. Ja pēc Jūsu izvēlētajiem kritērijiem vakances netiek piedāvātas, tad uz doto brīdi portālā nav atbilstošu vakanču, bet Jūs varat mēģināt vēlreiz meklēt vakances pēc citiem vakanču atlases kritērijiem.

 

Jūs varat izmēģināt arī jauno EURES – Eiropas darba mobilitātes portāla vakanču meklēšanas sistēmu (BETA), ar kuru iespējama vakanču meklēšana pēc atslēgas vārda visās ES/EEZ valodās un izmantojot dažādus filtrus (interesējošās valstis, pieredze, darba līguma veids, EURES karoga vakances u.c.).

 

Bez tam Jūs varat bezmaksas reģistrēsies EURES portālā”, kas ļaus izveidot un saglabāt meklēšanas profilus un saņemt e-pasta brīdinājumus, ja kļūst pieejami darbi, kuri atbilst profilam. EURES CV tiešsaiste, pieejama visās ES valodās, sniedz Jums iespēju ievietot savu CV un padarīt to redzamu EURES padomdevējiem un reģistrētiem darba devējiem.

 

Portālā darba meklētājiem pieejams arī jauns rīks- Prasmju pase, Darba meklētājs var norādīt (pagaidām tikai viesmīlības un tūrisma nozarē) iegūtās prasmes un kompetences. Atlasītās prasmes automātiski tiek pārtulkotas jebkurā darba devējam piemērotā Eiropas valodā, tādējādi darba devējs var vienkārši orientēties un saprast, kas tieši ir darīts un apgūts iepriekšējās darba pieredzes vai mācību laikā.  

 

EURES portālā netiek publicētas Eiropas Savienības iestāžu vakances. Tās meklējiet Eiropas Kopienu personāla atlases biroja (EPSO) tīmekļa vietnē http://epso.europa.eu


 

Ko darba meklētājam dod reģistrācija EURES portālā?

Portāla CV datubāze piedāvā darba meklētājiem iespēju publicēt savus CV tiešsaistē un izveidot savu prasmju pasi (pagaidām tikai viesmīlības un tūrisma nozarē) , bet darba devējiem – meklēt un apskatīt iespējamo kandidātu CV un prasmju pases.

 

Darba meklētāji un darba devēji var kļūt par reģistrētiem EURES portāla lietotājiem bezmaksas. Reģistrēti darba meklētāji var augšupielādēt savu CV tiešsaistē un izveidot prasmju pasi, lai to varētu meklēt tūkstošiem darba devēju no visas Eiropas, kas reģistrējušies EURES. 

 

Reģistrētie lietotāji var izveidot un saglabāt meklēšanas profilus, tikt brīdināti ar e-pasu un/vai īsziņu, ja ir parādījušās darba vakances vai CV, kas atbilst profilam un parakstīties uz informatīvajiem materiāliem un citu informāciju.

 

Reģistrējoties EURES portālā – www.eures.europa.eu, Jums būs pieejamas šādas papildus iespējas:

 • izveidot un apstrādāt Jūsu CV dažādās valodās un saglabāt tos dažādos formātos (.doc, .pdf, Europass CV);
 • izveidot un apstrādāt darba meklēšanas profilu turpmākajiem darba meklējumiem;
 • saņemt darba piedāvājumus uz Jūsu norādīto e-pastu;
 • saņemt ziņojumus uz e-pastu par jauniem darba piedāvājumiem, kas atbilst Jūsu profilam;
 • atbildēt uz darba devēju piedāvājumiem;
 • saņemt "EURES un Jūs" informatīvo biļetenu.

 

 

Kur var atrast licencēto darbiekārtošanas aģentūru sarakstu?

Aktuālais licencēto darbiekārtošanas aģentūru saraksts, kā arī ieteikumi sadarbībai ar šīm aģentūrām ir pieejami Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapā: www.nva.gov.lv sadaļā – Darbiekārtošanas pakalpojumi.

 

Kādi ir nosacījumi darbam Norvēģijā un kur meklēt darba piedāvājumus?

Norvēģijā vairums darba piedāvājumu ir publicēti norvēģu valodā, kā arī darba devēji darbam prasa atbilstošas norvēģu valodas vai vismaz angļu valodas zināšanas.

 • Piedāvātās vakancēs Norvēģijā, kā arī citās Eiropas valstīs ir atrodamas Eiropas darba mobilitātes portālā: www.eures.europa.eu  sadaļā – „Esmu darba meklētājs”/”Meklēt darbu.
 • Norvēģijas Nodarbinātības dienesta (NAV) www.nav.no aktuālos darba piedāvājumus varat apskatīt sekojot saitei: Ledige stillinger (Darba piedāvājumi). Darba piedāvājumus iespējams atlasīt pēc darba nozares un reģiona, kā arī pēc profesijas – ierakstot ailē Søk etter stillinger...meklējamās vakances profesijas nosaukumu norvēģu vai angļu valodā. Lai apskatītu darba piedāvājumus, kuri ir publicēti angļu valodā, meklēšanas ailē Søk etter stillinger...ierakstiet English. Nospiediet meklēšanas taustiņu – Søk.
 • Darba meklēšanai papildus varat izmantot Norvēģijas personāla atlases aģentūras, internetu un laikrakstus. Adreses meklējiet: Darbs Norvēģijā

 

Kur var meklēt darbu Lielbritānijā?

Piedāvātās vakances Lielbritānijā, kā arī citās Eiropas valstīs ir atrodamas Eiropas darba mobilitātes portālā: www.eures.europa.eu  sadaļā – „Esmu darba meklētājs”/”Meklēt darbu.

Lielbritānijas nodarbinātības dienesta datu bāzē https://www.gov.uk/jobsearch ir pieejams lielākais vakanču skaits.  

Iespējams izmantot arī Lielbritānijas privāto darbā iekārtošanas aģentūru pakalpojumus, bet, pirms to darīt, vēlams apmeklēt Lielbritānijas Personāla atlases un Nodarbinātības konfederācijas mājas lapu http://www.rec.uk.com/home, kurā iespējams atrast šo pakalpojumu sniedzējus dažādās nozarēs.

Darba meklēšanai papildus varat izmantot internetu un laikrakstus. Adreses meklējiet: Darbs Lielbritānijā.

 

 

 

Kā kļūt par pašnodarbinātu personu Lielbritānijā

Reģistrēt sevi kā pašnodarbinātu personu  Apvienotajā Karalistē var gan pa tālruni, gan pa pastu, gan internetā, kā arī ierodoties personīgi. Reģistrācija jāveic savlaicīgi, lai izvairītos no soda piemērošanas. Kas jādara:

- Jāveic reģistrācija Apvienotās Karalistes Nodokļu un Muitas administrācijā (HM Revenue & Customs, www.gov.uk/government/organisations/hm-revenue-customs),

- Ja nepieciešams, jāsaņem uzņēmējdarbības atļaujas vietējā pašvaldībā,

- Vietējā pašvaldībā jānoskaidro, vai ir jāmaksā kādas noteiktas valsts nodevas.

Lai saņemtu konsultāciju par sava biznesa uzsākšanu, zvaniet uz kādu no palīdzības tālruņiem,

Plaša informācija par pašnodarbinātā statusu un uzņēmējdarbības uzsākšanu pieejama sekojošās mājas lapās:

Vienotais valsts pārvaldes portāls- https://www.gov.uk/ukwelcomes

Portāls „Tava Eiropa” - http://europa.eu/youreurope/business/index_lv.htm

UK Trade and Investment (UKTI)- www.gov.uk/government/organisations/uk-trade-investment

Skotija - www.bgateway.com

Velsa – www.business.wales.gov.uk

Ziemeļīrija- www.investni.com

 

 

Kā saņemt Nacionālo Apdrošināšanas numuru Lielbritānijā?

Ja plānojat strādāt vai reģistrēties kā pašnodarbināta persona, tad ir jāsaņem Nacionālais Apdrošināšanas numurs (National Insurance number). Lai to saņemtu, ir jāsazinās ar Lielbritānijas nodarbinātības dienestu (Jobcentre Plus) pa tālruni 0845 600 0643 darba dienās  no plkst. 8.00 līdz 18.00.  Pēc tam tiks noteikta intervija numura saņemšanai, kuras laikā tiks pārbaudīta jūsu identitāte un tiesības strādāt Lielbritānijā. Informācija pieejama: www.gov.uk.

 

 

Vai Latvijas Republikas nepilsoņiem ir tādas pašas tiesības ieceļot un strādāt Lielbritānijā kā ES pilsoņiem?

Latvijas Republikas nepilsoņiem nav tiesību ieceļot un strādāt Apvienotajā Karalistē bez speciālas atļaujas, kas angļu valodā tiek saukta par “entry clearance”! Lai saņemtu šo atļauju, ir jāreģistrē savs konts un tiešsaistē jāiesniedz pieteikums vīzas saņemšanai, un jānomaksā nodeva. Pēc šī procesa jānozīmē tikšanās ar vīzu pieteikumu centru Latvijā. Vairāk par šo procesu lasiet: imigrācijas dienesta (ang. UK Visas and Immigration) mājas lapā https://www.gov.uk/apply-uk-visa un vīzu pieteikumu centra Latvijā  mājas lapā http://www.ge2lv.tpcontact.co.uk/

 

Plašāka informācija par ieceļošanas noteikumiem Apvienotajā Karalistē pieejama imigrācijas dienesta mājas lapā (ang. UK Visas and Immigration) https://www.gov.uk/government/organisations/uk-visas-and-immigration.

 

Informācija par vēstniecībām, kas atrodas Latvijā, pieejama LR Ārlietu ministrijas mājas lapā http://www.am.gov.lv/lv/vestniecibas-parstavniecibas/  

 

 

Kur vērsties, ja Lielbritānijā tiek pārkāptas darba tiesības?

Jāvēršas Konsultāciju, Samierināšanas un Arbitrāžas birojā (angļu val. ACAS - Advisory, Conciliation and Arbitration Service), kas sniedz bezmaksas pakalpojumus, kas saistīti ar darba tiesību pārkāpumiem, strīdiem darba vietā un citiem jautājumiem. Visas konsultācijas ir konfidenciālas.   
ACAS kontaktinformācija:

Tālrunis: 0300 123 1100
Mājas lapa: http://www.acas.org.uk/helplineonline

 

 

Vai varu strādāt par šoferi ārzemēs ar savām Latvijā iegūtajām auto tiesībām?

Jā. Latvijā iegūtā autovadītāja apliecība ir derīga lietošanai jebkurā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstī, kā arī Šveicē līdz ir derīgs tās lietošanas termiņš. Bet jāņem vērā, ka katra valsts var piemērot tās nacionālos tiesību aktus attiecībā uz:

 • apliecības derīguma periodu;
 • medicīniskajām pārbaudēm (jāatkārto tikpat bieži, kā attiecīgās dalībvalsts pilsoņiem);
 • nodokļu noteikumiem (saistībā ar apliecības turēšanu);
 • sodiem (piemēram, ja ir soda punktu sistēma);
 • apliecības ierobežošanu, apturēšanu, atņemšanu vai anulēšanu.

Tāpēc, ja plānojat ilgstoši uzturēties ārvalstī, sazinieties ar šīs valsts atbildīgo iestādi, lai noskaidrotu Jūsu situāciju par autovadītāja apliecību un citiem saistošiem jautājumiem.

Plašāka informācija ir atrodama Tava Eiropa tīmekļa vietnē: http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/index_lv.htm.

 

 

Kur var uzzināt ārvalstu vēstniecību kontaktinformāciju?

Ārvalstu vēstniecību kontaktinformācija ir pieejama Latvijas Ārlietu ministrijas mājas lapā sekojot saitei: http://www.mfa.gov.lv/vestniecibas-un-parstavniecibas un izvēloties Jūs interesējošo valsti.

 

 

Vai var atgūt nodokļus ja ir strādāts Dānijā, ja var, kur un pie kā jāgriežas, lai to varētu izdarīt?

Strādājot ārvalstīs iespējams, ka personai ir iespēja atgūt daļu no nomaksātā ienākuma nodokļa summas. Personas tiesības uz ienākuma nodokļa atgriešanu nosaka attiecīgās valsts nodokļu institūcija un tās ir atkarīgas no gūtajiem ienākumiem, samaksātajiem nodokļiem, darba ilguma un citiem faktoriem.

 

Attiecībā uz nodokļu atgūšanu Dānijā, Jums vismaz divas nedēļas pirms izceļošanas no valsts jāsazinās ar Dānijas nodokļu institūciju (SKAT) (www.skat.dk) , kuras speciālisti izskatot Jūsu nodokļu datus noteiks tiesības uz nodokļu atmaksu un veiks atmaksājamās summas aprēķinu. Ja Jums būs tiesības uz nodokļa atmaksu, tad atmaksājamā summa tiks izmaksāta viena mēneša laikā.

 

Vai Latvijas uzņēmums var nosūtīt savus darbiniekus darbam Norvēģijā? Gribētu Latvijas strādnieku brigādi nosūtīt uz būvniecības objektu, kas pieder Norvēģijas uzņēmumam.

Latvijas darba devējam ir tiesības nosūtīt savus darbiniekus darbam uz citu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas Zonas valsti. Vairāk informācijas par darbinieku nosūtīšanu atradīsiet šeit.

Jums jāņem vērā, ka attiecībā uz nosūtīto darbinieku (posted workers) nodarbinātības (darba stundas, atpūtas laiks, atvaļinājums u.c.) un atalgojuma nosacījumiem ir jāņem vērā vietējās valsts likumdošana, Jūsu gadījumā - Norvēģijas likumdošana. Attiecībā uz atalgojumu Jums darbiniekiem ir jāmaksā vismaz minimāla Norvēģijā būvniecības nozarē noteiktā alga.

 

Norvēģijas Darba inspekcija (Arbeidstilsynet)  darbojas kā koordinācijas birojs, kas var sniegt informāciju  par darba noteikumiem un nosacījumiem, kas attiecināmi uz norīkotajam darba ņēmējam.

 

Papildus informāciju attiecībā uz nodarbinātības un atalgojuma nosacījumiem var saņemt Norvēģijas Darba inspekcijā (Arbeidstilsynet) (www.arbeidstilsynet.no)

 

Ierodoties Norvēģijā darbinieki jāreģistrē Norvēģijas nodokļu institūcijā (Skatteetaten) (www.skatteetaten.no).

 

Lai Norvēģijā strādātu celtniecības sfērā darbiniekiem būs nepieciešams saņemt identifikācijas karti (byggekort).

Informācija par identifikācijas kartēm angļu valodā pieejama Norvēģijas darba inspekcijas (Arbeidstilsynet) mājas lapā sekojot saitei: ID-cards

Identifikācijas karšu pieteikšana: www.byggekort.no

 

Ja darbiniekiem būs nepieciešams strādāt un uzturēties Norvēģijā ilgāk par 3 mēnešiem, tad būs nepieciešams saņemt uzturēšanās sertifikātu. Pieteikšanās sertifikāta saņemšanai notiek Norvēģijas imigrācijas direktorāta mājas lapā sadaļā ,Application portal Norway”, aizpildot attiecīgo pieteikumu. Pēc pieteikuma aizpildīšanas noteiktā datumā būs jāierodas vietējā policijas iecirknī www.politi.no.

 

Ja darbinieki tiks nosūtīti darbam uz Norvēģiju uz laiku, kas nepārsniedz 24 mēnešus, tad viņi kā sociāli apdrošinātas personas var palikt arī Latvijā, t.i., Jūs, kā darba devējs par šiem darbiniekiem sociālās iemaksas varēsiet veikt Latvijā. Šajā gadījumā par nosūtāmajiem darbiniekiem (posted workers) Jums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) nepieciešams saņemt A1 sertifikātu. Lai saņemtu A1 sertifikātu darba devējam pirms darbinieka nosūtīšanas VSAA ir jāaizpilda iesniegums.

 

Darbinieki, saņemot A1 sertifikātu, var vērsties Nacionālajā veselības dienestā un saņemt S1 veidlapu, kas apliecinās, ka persona un tās ģimenes locekļi var saņemt visa veida veselības aprūpi citā ES/EEZ valstī, šajā gadījumā Norvēģijā. Papildus informācija par S1 veidlapu un tās saņemšanu un lietošanu pieejama šeit. Nacionālajā veselības dienestā iespējams saņemt arī Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), kas dodoties komandējumā vai biznesa darījumu braucienā apliecinās tiesības ārvalstīs saņemt neatliekamo un nepieciešamo medicīnas palīdzību. Papildus informācija par EVAK pieejama šeit.

 

Papildus informācija par darbinieku nosūtīšanu īslaicīgam darbam uz ārvalstīm un A1 sertifikātu atradīsiet VSAA mājas lapā sekojot saitei: Darbs citā ES/EEZ valstī

 

Papildus: http://ec.europa.eu/social/BlobServlet?docId=4944&langId=lv - EK praktisks informatīvs materiāls "Tiesību akti, kas piemērojami darba ņēmējiem ES/EEZ un Šveicē".

 

 

Mana specialitāte ir medicīnas masa. Ja es vēlos strādāt Zviedrijā par māsu kādus dokumentus ir jākārto?

Lai strādātu citā valstī medicīnas sfērā, ir nepieciešams veikt Latvijā iegūtās kvalifikācijas un diplomu saskaņošanas procedūru.

 

Zviedrijā atbildīgā institūcija medicīnas/veselības personāla sertifikācijai ir Zviedrijas nacionālā veselības un labklājības pārvalde (Socialstyrelsen).

Socialstyrelsen interneta mājas lapā sekojot saitei: http://www.socialstyrelsen.se/english   ir pieejama informācija angļu valodā attiecībā uz noteikumiem dažādu profesiju veselības personāla, ieskaitot medicīnas māsu profesijā, kvalifikācijas saskaņošanai un licencēšanai, kā arī nepieciešamās pieteikuma formas.

 

Jums jāņem vērā, ka darbam veselības nozarē Zviedrijā tiek prasītas atbilstošas zviedru vai kā minimums labas angļu valodas zināšanas.

 

Izceļojot no Latvijas ieteiktu Jums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) saņemt U1 dokumentu par nodarbinātības/apdrošināšanas periodu. Tas noderēs, ja Jums būs nepieciešamība ārvalstīs apliecināt nodarbinātības/apdrošināšanas periodu par Latvijā nostrādāto laiku.

 

 

Vai ir iespējams atrast sezonas darbu ārzemēs?

Sezonas darbiem lauksaimniecībā ir specializējušās Nīderlande un Beļģija.

Nīderlandēwww.seasonalwork.nl

Nīderlandes Nodarbinātības dienesta un Nīderlandes EURES piedāvātās sezonas darbu iespējas lauksaimniecībā un lopkopībā.

Beļģijā www.vdab.be/seizoenarbeid

Beļģijas Nodarbinātības dienesta un Beļģijas EURES piedāvātās sezonas darbu iespējas un darba piedāvājumi lauksaimniecībā.

 

Sezonas darbu piedāvājumi citās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs varat meklēt EURES - Eiropas darba mobilitātes portālā: www.eures.europa.eu - sadaļā "Esmu darba meklētājs"/"Meklēt darbu". Lai portālā atlasītu sezonas darbus Jums pie izvēlnes – „Līguma darbības laiks” jāizvēlas – „Pagaidu”. Ja ir atrast piemērots darba piedāvājums, jums ir jāsazinās ar darba devēju, lai vienotos par darba iespējām un darba uzsākšanu.

 

Jāņem vērā, ka bezdarbniekam ir tiesības saglabāt bezdarbnieka statusu, strādājot sezonas vai pagaidu darbu Latvijā vai ārvalstīs līdz 2 mēnešiem. Atceries 3 darba dienu laikā paziņot NVA par šāda darba uzsākšanu: www.nva.gov.lv


 

Kādi dokumenti un lietas būtu jāņem līdzi dodoties strādāt vai dzīvot uz ārvalstīm?

Noderīgi dokumenti un lietas dodoties strādāt vai dzīvot uz ārvalstīm:

 • Derīga pase;
 • Nacionālajā veselības dienestā noformējiet bezmaksas Eiropas Veselības apdrošināšanas karti (EVAK), lai ārvalstīs saņemtu bezmaksas neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību. Uzsākot darbu EVAK karti nepieciešams atgriezt Nacionālajā veselības dienestā. Plašāka informācija: www.vmnvd.gov.lv sadaļā "Eiropas Savienība" - "Latvijas iedzīvotājiem" - EVAK

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) noformējiet Eiropas sociālās apdrošināšanas sistēmas koordinācijas U dokumentus un E veidlapas:

 •  U1 veidlapu, lai Jūs varētu apliecināt ārvalstīs savu Latvijas nodarbinātības un apdrošināšanas periodu;
 • U2 dokumentu, lai Jūs ārvalstīs varētu turpināt saņemt Latvijā piešķirto bezdarbnieka pabalstu;
 • E 104 veidlapu - ja, pēc nodarbinātības Latvijā, esat nodarbināts citā ES/EEZ valstī un vēlaties pieprasīt slimības, maternitātes vai apbedīšanas pabalstus). Plašāka informācija - www.vsaa.gov.lv pietiekamā apmērā iztikas līdzekļi dzīvošanai vai mājupceļam;

Pēc nepieciešamības noderīgi var būt arī:

 • izglītības dokumenti (diplomi, profesionālās kvalifikācijas sertifikāti un apliecības u.c.) un to tulkojumi attiecīgās valsts vai citā piemērotā valodā;
 • CV attiecīgās valsts vai citā piemērotā valodā;
 • iepriekšējo darba devēju rekomendācijas attiecīgās valsts vai citā piemērotā valodā;
 • autovadītāja apliecība;
 • juridiskie dokumenti, kuros norādīta Jūsu personīgā situācija (laulības apliecība, civillietas spriedums, pierādījums, ka Jūs esat pabeidzis militāro dienestu utt.) un to tulkojumi;
 • statusa apliecinājums Jūsu ģimenes locekļiem vai Jūsu apgādājamiem (parasti dokuments, ko izsniedz kompetentā mītnes valsts iestāde, apliecinot, Jūsu apgādībā esošās personas vai ka tās dzīvo ar Jums vienā mītnē);
 • nesen izdota medicīniskā izziņa vai personīgi medicīniska rakstura dokumenti (lai atvieglotu ārvalstu ārsta darbu);
 • bankas norēķinu kartes;
 • dokumentu formāta fotogrāfijas;
 • Jūsu bankas paziņojumi par kontu stāvokli, lai ērtāk varētu noteikt Jūsu finansiālos apstākļus.

 UZDOT JAUTĀJUMU EURES KONSULTANTIEM

 

!!! Tehnisku problēmu dēļ šobrīd uzdot jautājumu nav iespējams. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Lai iegūtu atbildes uz Jūs interesējošajiem jautājumiem, lūdzu rakstīt uz e-pastu eures@nva.gov.lv

Lūdzu, aizpildiet šos laukus. Jūsu jautājums tiks nodots EURES konsultantiem Latvijā, kuri tuvāko dienu laikā to izskatīs un nosūtīs Jums nepieciešamo atbildi uz e-pastu.

Ar zvaigznīti (*) atzīmētie lauki aizpildāmi obligāti!

Visi lauki nav aizpildīti pareizi!

1. Personas dati


Vīrietis Sieviete2. Lūdzu, aprakstiet šeit konkrēto problēmu pēc iespējas sīkāk

Lūdzu, aprakstiet problēmu vai situāciju, minot visus būtiskos datus, lai EURES konsultanti spētu labāk izprast lietas būtību un sniegt Jums nepieciešamo informāciju.

Kādiem Jūsu profesionālās un/vai personiskās situācijas elementiem varētu būt svarīga nozīme problēmas risinājuma meklēšanā? Kādus pasākumus esat jau veicis pirms sazināšanās ar mums?

Mēs garantējam ka Jūsu personas dati tiks izmantoti tikai atbildes sagatavošanai un netiks izpausti trešajām presonām.

CAPTCHA

JAUNĀKĀS VAKANCES

VAKANCES

VAKANČU KOPSAVILKUMS

CITI PIEDĀVĀJUMI DARBAM EIROPĀ

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Šajā mājas lapā sadaļā "DARBA MEKLĒTĀJIEM" satura ziņā informācijas (1 atbildes variants)

  ir pietiekoši un tā ir viegli uztverama
  ir pietiekoši, bet tā ir grūti uztverama
  ir pārāk daudz, būtu jāsaīsina
  ir pārāk maz, būtu jāpapildina
  es nelasu informāciju šajā sadaļā

VIDEO

FOTO

Pēdējās izmaiņas veiktas 16.10.2018

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv