Starptautisko darba gadatirgu "Darbs un karjera 2016" Daugavpilī apmeklējuši ap 1000 darba meklētāju

 


Starptautiskais darba gadatirgus „Darbs un karjera 2016”  tika īstenots ESF projekta Nr.7.1.2.1/15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā” aktivitāšu ietvaros.

 

2016.gada 15.septembrī tika organizēts starptautiskais darba gadatirgus "Darbs un karjera 2016" Daugavpilī, kas norisinājās Daugavpils Olimpiskajā Centrā.

 

Tā kā tika saņemts ieteikums no darba devējiem organizēt vakanču gadatirgu vismaz divas reizes gadā, tad tas arī tika ņemts vērā. Nodarbinātības valsts aģentūras (Aģentūras) Daugavpils filiāle sadarbībā ar Eiropas Nodarbinātības dienestu tīklu (EURES) organizēja vakanču gadatirgu šogad jau otro reizi, taču šoreiz tas pirmo reizi norisinājās kā starptautisks pasākums, jo tajā piedalījās ne tikai vietējie darba devēji un organizācijas, bet arī ES/EEZ valstu Nodarbinātības dienestu pārstāvji no Lietuvas, Vācijas, Igaunijas un Čehijas.

 

Izstāde tika rīkota ar mērķi vienuviet sniegt izstādes apmeklētājiem iespēju sameklēt piemērotu darbu, dodot iespēju darba meklētājiem tikties ar Latvijas darba devējiem un ārvalstu darba devēju pārstāvjiem (ārvalstu EURES konsultantiem) darba intervijās. Tāpat izstādes apmeklētājiem bija iespēja saņemt konsultācijas un informāciju par darba iespējām un tiesībām, izglītības un studiju, karjeras un biznesa uzsākšanas iespējām Latvijā un Eiropā.

 

Pasākums tika atklāts ar Aģentūras Daugavpils filiāles vadītāja Valērija Kononova un Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Pētera Dzalbes svinīgu uzrunu.

 

Starptautiskais darba gadatirgus "Darbs un karjera 2016" Daugavpilī vērtējams pozitīvi, jo pasākumu apmeklējuši aptuveni 1000 darba meklētāju.

 

Kā norādījuši pasākuma dalībnieki, tad viņu stendus apmeklējuši 2119 cilvēki. Darba devēji norādīja, ka intervējuši 473 ieinteresēto darba meklētāju, kā rezultātā atlasīja 87 piemērotus darba meklētājus savām vakancēm.

 

Nodarbinātības valsts aģentūras Daugavpils filiāles vadītājs uzskata, ka sasniegtais rezultāts liecina, ka vakanču gadatirgus rīkošana kalpo savam mērķim, jo vienuviet darba devējiem ir iespējams atlasīt tik lielu daudzumu darba meklētāju un veikt darba pārrunas uzreiz, saprotot vai cilvēks ir piemērots konkrētai vakancei. Savukārt, daba meklētāji var iepazīties ar darba devēju vakancēm un pārstāvjiem ne tik saspringtā atmosfērā kā tas būtu uz vietas uzņēmumā. Viens no izstādes dalībniekiem SIA Šafrans meklēja būvniecības speciālistus, piedāvājot 20 brīvās darba vietas, kas varētu liecināt par būvniecības nozares iekustināšanos Daugavpilī. Tāpat daudzi apmeklētāji izteica neizpratni, kāpēc daži lieli Daugavpils uzņēmumi nepiedalās izstādē, jo šie cilvēki būtu bijuši ieinteresēti pieteikties tieši šo uzņēmumu vakancēm. Tādēļ aicināšu darba devējus būt vēl aktīvākiem un pieteikties līdzīgiem pasākumiem nākotnē! Mēs strādājam, lai palīdzētu gan darba devējiem, gan darba meklētājiem un bezdarbniekiem!

 

Savu dalību Starptautiskajā darba gadatirgū "Darbs un karjera 2016" Daugavpilī bija pieteikuši 28 darba devēji un darba meklētājiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas darba devēju 77 pieteiktajām vakancēm jeb vairāk nekā 533 darba vietām gan Daugavpils teritorijā, gan ārpus tās. Dalībnieku vidū, kas ieradās uz pasākumu bija tādi uzņēmumi kā Black Mammut East, SIA Maxima Latvija, SIA AVON Cosmetics, SIA Zepter International Baltic, SIA HR factor, SIA Lielā muca, SIA “ŠAFRANS”, TABLOID Media Solution, SIA “Stream Labs”, SIA "Merkurita LV", SIA Taxi Kurir Latvia, SIA Rimi Latvia, Jeļena Bizunova, pašnodarbināta persona, SIA Homelike, SIA Nemo, SIA Eastcon AG LV, Biedrība “Otrā māja dzīvniekiem”, SIA”TTS(Transportation Technology Systems)”, SIA Auto Welle, SIA “ Pica serviss”- “Čili Pica” picērijas, Zemessardzes 34. Artilērijas bataljons, Latvijas Nedzirdīgo savienības, SIA “LNS DANE”, SIA MS-IDI un SIA Sadzīves pakalpojumi.

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (Aģentūras) stendā papildus bija vēl iespējams iegūt informāciju par vairāk nekā 300 NVA Daugavpils, Krāslavas, Preiļu un Rēzeknes filiālē reģistrētajiem darba piedāvājumiem, kā arī informāciju par dažādiem Aģentūras pasākumiem un pakalpojumiem. Aģentūras darbinieki sniedza konsultācijas par Aģentūras pasākumiem, pakalpojumiem un pieejamām vakancēm vairāk kā 670 personām. Pasākuma apmeklētāji varēja arī saņemt karjeras konsultācijas un palīdzību CV sastādīšanā. Kopumā sniegtas 62 karjeras konsultācijas. Izstādes apmeklētāji varēja piedalīties arī seminārā par CV veiksmīgai darba atrašanai, ko prezentēja NVA JG karjeras konsultants. Šādu iespēju izmantoja 5 personas.

 

Pārsvarā cilvēki interesējās par Daugavpilī pieejamām vakancēm tādās sfērās kā loģistika un transports, tirdzniecības sfēra, ēdināšanas pakalpojumi, rūpniecība, celtniecība, medicīnas nozare, izglītības joma u.c.

 

27 personas apmeklēja Latvijas EURES stendu, kur saņēma konsultācijas par darba mobilitāti saistītiem jautājumiem. Seminārā par Droša darba meklēšanas iespējām ES/EEZ valstīts piedalījās 5 interesenti.

 

ES valstu darba devēju pārstāvji - EURES konsultanti no Igaunijas, Čehijas, Vācijas un Lietuvas - darba gadatirgū piedāvāja vairāk nekā 100 brīvās darba vietas. 266 darba meklētāji apmeklēja Eiropas valstu Nodarbinātības dienestu darba mobilitātes ekspertu – EURES konsultantu stendus, lai uzzinātu par pieejamām brīvajām vakancēm, kā arī darba un dzīvošanas nosacījumiem šajās valstīs. ES EURES konsultanti savu darba devēju vārdā veica 36 darba intervijas ar kandidātiem. 35 personas apmeklēja seminārus par darba un dzīvošanas apstākļiem Igaunijā, Vācijā, Čehijā un Lietuvā.

 

 


Izstāde „Darbs un karjera 2016”
< Atpakaļ

VAKANCES LATVIJĀ

VAKANCES ĀRVALSTĪS

VAKANČU KOPSAVILKUMS

CITI PIEDĀVĀJUMI DARBAM EIROPĀ

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Kāda informācija Jums šobrīd ir svarīga?

  par darba iespējām Latvijā
  par nepieciešamajām darbībām atgriežoties Latvijā
  par sociālās aizsardzības jautājumiem Eiropas Savienībā
  par nodokļu jautājumiem Eiropas Savienībā

VIDEO

FOTO

Pēdējās izmaiņas veiktas 20.04.20120

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv