28.janvārī Rīgā notiks seminārs "Kā ar ģimeni un bērniem pārvietoties ES droši?"

 

Kas jāievēro, dodoties ceļojumā vai ilgstošā prombūtnē uz kādu citu ES valsti kopā ar savu ģimeni un bērniem? Kā saņemt palīdzību ārkārtas situācijās ārzemēs? Kādi riski jāizvērtē, dodoties strādāt uz ārzemēm? Uz šiem un citiem jautājumiem par drošu pārvietošanos Eiropas Savienībā atbildēs eksperti informatīvā seminārā, kas notiks 28.janvārī no plkst.16.00 līdz 18.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

 

Viena no Eiropas Savienības pamatbrīvībām ir iespēja ceļot, mācīties, kā arī strādāt ES un Eiropas Ekonomikas Zonas teritorijā. Brīvas pārvietošanās tiesības ļauj īstenot Šengenas nolīgums, kas paredz, ka iedzīvotāji var pārvietoties visā Eiropā, nesaskaroties ar birokrātiskiem šķēršļiem pie iekšējām robežām.

 

Informatīvā semināra „Kā ar ģimeni un bērniem pārvietoties ES droši?” ievadā Gunārs Puriņš, Valsts robežsardzes vecākais inspektors, stāstīs, kas jāievēro, lai nerastos šķēršļi Latvijas bērniem šķērsot valsts robežu un lai nerastos problēmsituācijas, bērniem uzturoties citās ES valstīs. Kādi dokumenti, pilnvaras nepieciešamas, dodoties ārpus Latvijas? G.Puriņš arī ieteiks, kā izvairīties no pārkāpumiem,kad bērni izceļo no valsts patstāvīgi vai personu, kuras nav bērna vecāki, pavadībā.

 

Turpinājumā Olga Cepurīte, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta pārstāve, stāstīs, kas ikvienam noteikti būtu jāzina, dodoties uz ārzemēm, un ieteiks, kā rīkoties ārkārtas situācijās, kā nepieciešamības gadījumā saņemt konsulāro palīdzību.

 

Semināra noslēgumā Līga Baufale, Nodarbinātības valsts aģentūras EURES konsultante, informēs, kādi riski jāizvērtē, meklējot darbu ārvalstīs. Kas jāņem vērā, dodoties strādāt uz ārzemēm, un kā pielāgoties jaunai darba videi?

 

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pieteikties semināram jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

 

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

< Atpakaļ

VAKANCES LATVIJĀ

VAKANCES ĀRVALSTĪS

VAKANČU KOPSAVILKUMS

CITI PIEDĀVĀJUMI DARBAM EIROPĀ

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Vai Jūs šobrīd meklējat darbu ārvalstīs vai Latvijā?

  Ārvalstīs
  Latvijā

VIDEO

FOTO

Pēdējās izmaiņas veiktas 16.09.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv