EURES

 
  
  
http://www.eures.europa.eu EURES ir Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls, kas tika izveidots 1994.gadā, ietverot Eiropas Komisiju un ES dalībvalstu nodarbinātības dienestus, kā arī Eiropas Ekonomikas zonas valstis Lihtenšteinu, Islandi, Norvēģiju un Šveici.

EURES misija ir atbalstīt Eiropas valstu darbaspēka brīvu pārvietošanos.

EURES uzdevumi:
  • sniegt darba meklētājiem konsultācijas un informāciju par nodarbinātības iespējām, kā arī dzīves un darba apstākļiem Eiropas valstīs;
  • palīdzēt darba devējiem atrast vispiemērotākos darbiniekus;
  • nodrošināt pārrobežu reģionu darba meklētājus un darba devējus ar informāciju un konsultācijām.


Latvija kļuva par EURES dalībvalsti pēc valsts pievienošanās Eiropas Savienībai 2004.gada 1.maijā. No Latvijas partnerības EURES var iegūt gan darba meklētāji, gan darba devēji. Ar EURES informācijas tīkla palīdzību internetā katrs apmeklētājs var iegūt informāciju par brīvajām darba vietām, dzīves un darba apstākļiem Latvijā un citās Eiropas valstīs. Tie darba meklētāji, kuriem internets nav pieejams, bet kuriem ir nepieciešama konsultācija, palīdzība vai padoms, tiek laipni lūgti apmeklēt Nodarbinātības valsts aģentūru, kur strādā EURES konsultanti, kas sniedz konsultācijas un palīdz atrast visu nepieciešamo informāciju.

Darba devējiem tiek piedāvāta iespēja ievietot EURES datubāzē informāciju, ka attiecas uz vakancēm viņu uzņēmumos. Turklāt EURES datubāzē darba devēji var arī meklēt darbiniekus no visām Eiropas valstīm. Abi minētie pakalpojumi ir bezmaksas. Darba devēji var iegūt visu aktuālo (operatīvo) informāciju, tai skaitā iespējamo darbinieku dzīves un darba gājumus (CV), kas visprecīzāk atbilst vakancēm, kuras darba devējs ir ievietojis EURES datubāzē. Tādējādi darba devējs ietaupa laiku un naudu, kas būtu nepieciešama brīvo darba vietu publicēšanai laikrakstos.

Nodarbinātības valsts aģentūras dalība EURES tīklā piedāvā plašu iespēju spektru, lai varētu veikt augstas kvalitātes analīzi gan par darba tirgu Latvijā, gan Eiropā.
EURES sniedz iespēju vēl efektīvākā veidā nekā iepriekš piedāvāt un nodrošināt pakalpojumus gan darba meklētājiem, gan darba devējiem.

 

Youtube video par EURES pakalpojumiem darba meklētājiem: https://www.youtube.com/watch?v=HAXkkMT8GuQ

Youtube video par EURES pakalpojumiem darba devējiem: https://www.youtube.com/watch?v=mqpdDxIaYuA

 

 

 

 

 

   

VAKANCES LATVIJĀ

VAKANCES ĀRVALSTĪS

VAKANČU KOPSAVILKUMS

CITI PIEDĀVĀJUMI DARBAM EIROPĀ

AKTUĀLS JAUTĀJUMS

Vai Jūs šobrīd meklējat darbu ārvalstīs vai Latvijā?

  Ārvalstīs
  Latvijā

VIDEO

FOTO

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.02.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv