Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Balvu
filiāle

Gulbenes novads

2018-11-29

Novada mājas lapā:

www.gulbene.lv


Informācija par novadu:
Gulbenes novads atrodas Latvijas Ziemeļaustrumu daļā. Tas robežojas ar Apes, Alūksnes, Balvu, Rugāju, Lubānas, Madonas, Cesvaines, Jaunpiebalgas, Raunas un Smiltenes novadu. Gulbenes novada teritorijā ietilpst Gulbenes pilsēta un 13 pagasti: Beļavas, Daukstu, Druvienas, Galgauskas, Jaungulbenes, Lejasciema, Litenes, Lizuma, Līgo, Rankas, Stāmerienas, Stradu un Tirzas pagasts.

  Datu avots: Nodarbinātības valsts aģentūra un Centrālā statistikas pārvalde

 

Darba iespējas novadā


Nodarbinātība un darba iespējas
Ar Gulbenes novada reģistrētajām vakancēm varat iepazīties ŠEIT 2018.gada 1. pusgadā NVA Gulbenes filiālē tika reģistrētas 239 brīvas darba vietas. No tam kvalificēti strādnieki un amatnieki – 64; vienkāršās profesijas – 57; iekārtu un mašīnu operatori un izstrādājumu montieri – 30; pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki – 29; vecākie speciālisti – 20; speciālisti – 12; vadītāji – 10; kvalificēti lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības darbinieki – 9; kalpotāji – 8.


Ekonomika un uzņēmējdarbības vide
Tradicionālās uzņēmējdarbības jomas ir saistītas ar mežizstrādi, kokapstrādi un pārtikas produktu ražošanu. Līdztekus šiem uzņēmumiem attīstās pakalpojumu nozare. Viena no  nozīmīgākajām novada dabas bagātībām ir lauksaimniecībā izmantojama zeme, kas ir pamats lauksaimniecības produktu ražošanai un pārstrādes nozares attīstībai.


Lielākās nozares novadā pēc nodarbināto skaita ir tirdzniecība, koksnes izstrādājumu ražošana, lauksaimniecība un mežsaimniecība. Aiz tam seko būvniecība, izglītība, partikas ražošana, ēdināšanas un izmitināšanas pakalpojumi.


Lielāki darba devēji novadā ir: SIA “Avoti SWF” ( mēbeļu ražošana), SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” (veselība un sociāla aprūpe), SIA “Vējakalni AV” (mežsaimniecības palīgdarbības), SIA “Dimdini” un AS “Rankas piens” (pārtikas produktu ražošana), SIA “Grantiņi 1” (mežsaimniecība un mežizstrāde).


Strādājošo vidēja darba samaksa Gulbenes novada (bruto 2018. gada 1. ceturksnis, EUR ):

  • Pavisam, bez privāta sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu mazāku par 50 – 850 EUR;
  • Sabiedriskajā sektora – 795 EUR;
  • Pašvaldības sektora - 798 EUR:
  • Privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu virs 50 – 899 EUR.

Datu avots: Centrālā statistikas pārvalde.


Sadzīves apstākļi


Gulbenes novada ir septiņas pirmskolas izglītības iestādes, tajā skaitā trīs Gulbenes pilsētā:
Gulbenes 1. pirmskolas izglītības iestāde, Gulbenes pilsētas pirmskolas izglītības iestāde “Rūķītis”, Gulbenes pilsētas pirmskolas izglītības iestāde “Auseklītis”. Novadā un pilsētā ir vienpadsmit pamat izglītības iestādes un piecas vidējas izglītības iestādes, tajā skaitā trīs Gulbenes pilsētā: Gulbenes 2. vidusskola, Gulbenes novada valsts ģimnāzija, Gulbenes Vakara (maiņu) vidusskola. Profesionālās ievirzes programmas piedāvā Gulbenes novadaBērnu un jaunatnes sporta skola, Gulbenes Mākslas skola, Gulbenes Mūzikas skola. Veiksmīgi Rankas pagasta darbojas Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība.

 

Veselības aprūpes pakalpojumus sniedz SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”.


Sociālos pakalpojumus, sociālās palīdzības un sociāla darba pakalpojumus novadā nodrošina un organizē Gulbenes novada sociālais dienests, kura struktūrā darbojas Gulbenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centrs, Gulbenes novada sociālās aprūpes centrs “Tirza” un Gulbenes novada sociālās aprūpes centrs “Siltais”

Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju iedzīvotajiem un novada viesiem, ir arī pieejama aktuālā informācija uzņēmumiem, t. sk. par biznesa attīstības iespējam novadā un atbalsta programmām. Pašvaldība sniedz informāciju par pieejamām zemēm uzņēmējdarbībai mazstāvu apbūves zemēm, pieejamiem dzīvokļiem un telpām birojam un ražošanai.


Pašvaldība savā mājas lapā ievieto aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādes. Kā arī novada mājas lapā var atrast informāciju parizglītības iespējam novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv