Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes

Alūksnes
filiāle

 

2016-01-28

Novada mājas lapa:    www.aluksne.lv

 


Iedzīvotāju skaits: 17 623 (datums 01.01.2015)


Iedzīvotāji darbaspējas vecumā:

 

11 571   (datums 01.01.2015)
Skaits izteikts uz 01.01.2015
Plašāku informāciju var iegūt www.pmlp.gov.lv
Sadzīves apstākļi:
Novada teritorija atrodas Latvijas Republikas ziemeļaustrumos un robežojas ar Igaunijas Republiku, Krievijas Federāciju, kā arī Apes, Gulbenes, Balvu un Viļakas novadiem. Novadā apvienota Alūksnes pilsēta un 15 pagasti: Alsviķu, Annas, Ilzenes, Jaunalūksnes, Jaunannas, Jaunlaicenes, Kalncempju, Liepnas, Malienas, Mālupes, Mārkalnes, Pededzes, Veclaicenes, Zeltiņu un Ziemeru pagasts. Alūksnes
novads atrodas 200km attālumā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas un 120 km attālumā no Vidzemes reģiona nozīmes pilsētām Valmieras un Cēsīm.

Alūksnes novada iedzīvotājiem ir iespēja iegūt visu pakāpju izglītību (pirmsskolas, pamatizglītību, vispārējo vidējo un augstāko izglītību), profesionālo izglītību, interešu un profesionālās ievirzes izglītības programmas. Novadā darbojas vairāk kā 15 sporta klubi, kas dod iespējas iedzīvotājiem aizvadīt sporta nodarbības un piedalīties sacensībās. Iedzīvotāji iecienījuši un piedalās basketbola, volejbola, orientēšanās, futbola, riteņbraukšanas, džudo, slēpošanas, vieglatlētikas, galda spēļu, ūdens moto sporta u.c. sporta sacensībās. Primāro veselības aprūpi novada teritorijā nodrošina 23 ārstniecības iestādes: 14 primārās aprūpes ārstu prakses, 8 feldšeru punkti un 1 lauku ambulance. SIA „Alūksnes slimnīca” darbojas kā lokālā neatliekamās palīdzības daudzprofilu slimnīca, kas nodrošina 24 stundu neatliekamo palīdzību.
 
Ekonomika un uzņēmējdarbības vide:
Lielāko novada teritorijas daļu aizņem izteikti paugurains reljefs. Pēc zemes izmantošanas veidiem 57,1% aizņem meži, 29,3% lauksaimniecībā izmantojamā zeme, 3,8% purvi un 9,4% pārējās zemes. No derīgajiem izrakteņiem sastopami kūdra, dolomīts, kaļķakmens, ģipšakmens, sapropelis.

Novada teritoriju ziemeļu daļā šķērso starptautiskas nozīmes transporta koridors Eiropas ceļa E77 posms virzienā līdz Sanktpēterburgai, kas ir arī valsts galvenais autoceļš A2 (Vidzemes šoseja). Alūksnes novadā atrodas valsts aizsardzībā esošs kultūras piemineklis – šaursliežu dzelzceļš Gulbene-Alūksne, pa kuru notiek regulāri pasažieru pārvadājumi.

Alūksnes novada ekonomiskā specializācija ir lauksaimniecība, mežsaimniecība un mežistrāde, koka izstrādājumu ražošana, tūrisms, transporta un kravu pārvadājumi, atjaunojamās enerģijas ražošana. Galvenās uzņēmējdarbības nozares ir lauksaimniecība, tirdzniecība, kokapstrāde, būvniecība un mežsaimniecība.

Novada nozīmīgākie uzņēmumi:
Kokapstrāde – SIA „Almo Hardwood”, SIA „Kaivos”, SIA „Deiwoss”, SIA „Abio”, SIA „Taides”, SIA „JM Grupa”, SIA „Lāzberģa Muižnieks”, SIA „JB Serviss”, SIA „Ozoli AZ”, SIA „Jaunlaicenes industrija” u.c.
Mežizstrāde – SIA “Meža zemes”, SIA “Mežusili”, SIA “Funārs”, z/s “Klajalkšņi” u.c.
Piena un gaļas lopkopība – z/s “Rīti”, z/s “Lazdas”, z/s “Lejaskļaviņi”, z/s “Liepas”, z/s “Siveci 1”, z/s “Madaras”, z/s „Blāzmas”, z/s „Lauri”, z/s „Jaunsvari”, z/s „Guldupji”, z/s „Gorbāni”, z/s „Juri”, z/s „Tīlāni”, z/s „Tortuži”, z/s „Ķaktiņi”, z/s „Jānīši” u.c.
Graudkopība – z/s „Sapnīši”, SIA „Romelkas”, SIA „Gravas”, z/s „Upeslīči”, z/s „Aizupes”, z/s „Priežumājas 2”, z/s „Kraukļi” u.c.
Augkopība – z/s „Dzirnavu 8”, z/s „Kadiķi M.A”, z/s „Kalnāji”, z/s „Grundas”, z/s „Mežgaļi”, z/s „Jaunceriņi”, z/s „Slobodka”, z/s „Puncene”, z/s „Skujas”, z/s „Grāvnieki” u.c.
Aitkopība – z/s „Kavaci”.
Kūdras ieguve – SIA „Bērtne”,
Zivsaimniecība – SIA „Kanskas”, SIA „GEB”, SIA „FAPS”,
Dekoratīvo stādu audzētava – SIA „Gravas”,
Galdniecība – SIA „Ram un J”,
Ogu audzēšana – SIA „G.A.S.”
Salmu brikešu ražošana – SIA „EkoGran”
Bruģa ražotne – SIA „Alūksnes bruģakmens”
Kokogļu ražošana – SIA „KRK Vidzeme”
Autopārvadājumi – SIA „MV Auto”,
Tūrisma pakalpojumi – SIA „Jaunsētas tūrisms”, SIA „Euro Building Corporation”,
Siltumapgāde un siltumtīkli – A/S „Simone”,
Energobūvniecība – SIA „Alūksnes Energoceltnieks”, SIA „MCD”,
Celtniecība – SIA „Pamati”, SIA „Ozolmājas”, SIA „Valdis”
Ceļu būve – SIA „Sorma”
 
Nodarbinātība un darba iespējas:
Ar Alūksnes novadā reģistrētajām vakancēm varat iepazīties ŠEIT.

Novada uzņēmumi ir izvietojušies pa visu teritoriju, kas ir priekšnoteikums teritorijas vienmērīgai attīstībai. Alūksnes pilsētā vairāk koncentrējušies uzņēmumi, kas nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu. Lielākie darba devēji ir Alūksnes novada pašvaldība, SIA „ALTA S”, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skola, SIA „Alūksnes slimnīca”, SIA „4 PLUS”, SIA „Ozoli AZ”, SIA „VALDIS”, SIA „Alūksnes energoceltnieks”.

Ar strādājošo skaitu virs 50 ir apmēram 10 uzņēmumi. Ar apgrozījumu virs EUR 1 422 872 (1 miljons Ls) minami SIA „Jaunlaicenes industrija”, SIA „Silvis”, SIA „Ozoli AZ”, SIA „Ozolmājas”, SIA „Alūksnes energoceltnieks”, SIA „ALTA S”, SIA „VALDIS”, SIA „SORMA”, SIA “Taides”, SIA „Verners un draugi”, SIA „TORNIS DT”, SIA „Alūksnes slimnīca”.

Reģionālās attīstības indikatora moduļa (RAIM) datu apkopojumā 2013.gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa novadā ir 497 EUR (bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu mazāk par 50 darbiniekiem) un 468 EUR (privātā sektora komersanti ar nodarbināto skaitu vairāk par 50 darbiniekiem).

Pēc Uzņēmumu reģistra datiem, ekonomiski aktīvo tirgus sektora statistikas vienību skaits, kas ietver sevī pašnodarbinātas personas, individuālos komersantus, komercsabiedrības, zemnieku saimniecības, kopā Alūksnes novadā 2015.gadā 1. Septembrī bija 1534 vienības.

Plašāka informācija:
Novada mājas lapā var iegūt aktuālo informāciju uzņēmējiem, iedzīvotājiem un novada viesiem. Pašvaldība savā mājas lapā ievieto aktuālo informāciju par vakantajām amata vietām pašvaldības uzņēmumos un iestādēs. Kā arī novada mājas lapā var atrast vairāk informācijas par izglītības iespējam novadā, sociālo un veselības aprūpi un citu aktuālo informāciju.

28 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Gulbene
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Tukums
Valka
Valmiera
Ventspils

SKOLĒNU VASARAS DARBS

Reģistrēto skolēnu skaits
pa reģioniem

KOPĀ:
 
11296
Rīgas reģ.:
 
4795
Vidzeme:
 
1126
Kurzeme:
 
2066
Zemgale:
 
1576
Latgale:
 
1733

ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

DER ZINĀT

JAUNUMU KALENDĀRS

atkrapies.lv
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv