Iepirkumi
Izsludinājumi
Darbiekārtošanas pakalpojumi
NVA privātuma politika
Noderīgas saites
Biežāk uzdotie jautājumi
Sīkdatnes
Trauksmes cēlējs

Alūksnes
filiāle

NVA aicina darba devējus pieteikties dalībai Vakanču gadatirgū Smiltenē

2019-09-23
Projekts Nr.9.1.1.2/15/I/001 „Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem”


Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties dalībai Vakanču gadatirgū, kas šī gada 31.oktobrī no plkst. 12.00 līdz 15.00 norisināsies Smiltenes pilsētas Kultūras centrā (Gaujas iela 1, Smiltene).

Vakanču gadatirgus ir lieliska iespēja darba devējiem atrast vajadzīgos darbiniekus, klātienē un vienuviet informējot darba meklētājus par brīvajām darba vietām, darba nosacījumiem un izaugsmes iespējām savos uzņēmumos, kā arī veicot pirmās darba intervijas ar piemērotākajiem kandidātiem. Dalība NVA Vakanču gadatirgū ir bez maksas!

Pieteikties NVA Vakanču gadatirgum Smiltenē darba devēji var līdz šī gada 11.oktobrim, aizpildot anketu un nosūtot to uz e-pastu:

Aplūkot e-pastu
vai sazinoties ar NVA Valmieras filiāles Valmieras klientu apkalpošanas centra nodarbinātības organizatori Antru Tomu (tālr. 64220764, mob. 26480777, e-pasts:
Aplūkot e-pastu
NVA Valmieras filiāles Smiltenes klientu apkalpošanas centra nodarbinātības organizatori Unu Eglīti (tālr. 64714006, mob. 26195698, e-pasts:
Aplūkot e-pastu
vai NVA Valmieras filiāles Valkas klientu apkalpošanas centra vadošo nodarbinātības organizatori Lindu Ščerbani (mob. 25685261, e-pasts:
Aplūkot e-pastu

Lai darba devējiem palīdzētu atrast vajadzīgos darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu, NVA ik gadu organizē Vakanču gadatirgus visos valsts reģionos. Šogad NVA rīkotie Vakanču gadatirgi ir notikuši Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Jēkabpilī, Preiļos, Rēzeknē un Rīgā, savukārt sadarbībā ar Igaunijas bezdarba apdrošināšanas fondu Valgā tika rīkots “Livonijas darba gadatirgus 2019”. 26.septembrī Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES projekta ietvaros notiks tiešsaistes darba diena “Darbs un karjera Latvijā 2019”, kurā piedalīsies Latvijas darba devēji un darba meklētāji, kas dzīvo gan Latvijā, gan citviet pasaulē, tas būs arī sava veida tilts, kas savienos darba devējus Latvijā un Latvijas valstspiederīgos, kuri šobrīd dzīvo un strādā ārvalstīs, taču vēlas atgriezties Latvijā.

 

 


NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

2019-07-04

ESF projekts “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” Nr.9.1.1.1/15/I/001


 

Vairākas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs līdz šī gada 15. jūlijam pieņem darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, nodarbinot subsidētajās darba vietās NVA reģistrētos bezdarbniekus.

 

Izveidojot subsidēto darba vietu NVA reģistrētam bezdarbniekam, darba devēji saņem dotāciju nodarbināto bezdarbnieku un darba vadītāju atalgojumam, kā arī noteiktos gadījumos dotāciju valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no bezdarbnieka darba algas dotācijas daļas. Ja subsidētā darba vieta izveidota bezdarbniekam ar invaliditāti, darba devējs var saņemt vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai.

 

Pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei pieņem NVA filiāles Aizkrauklē, Alūksnē, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā un Valmierā. Pieteikties var komersanti (izņemot ārstniecības iestādes, kurās valsts vai pašvaldības daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50%, kā arī izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana), lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, pašnodarbinātās personas, nodibinājumi vai biedrības (izņemot politiskās partijas).

 

NVA īstenotā ESF projekta „Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” ietvaros tiek nodarbināti bezdarbnieki ar invaliditāti, ilgstošie bezdarbnieki, kuri bijuši bez darba vismaz 12 mēnešus, bezdarbnieki vecumā virs 55 gadiem, kā arī bezdarbnieki ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.


Kā darba devējam pieteikties valsts līdzfinansēto darba vietu izveidei?
1. solis:

Jāizdrukā pieteikuma forma, kas pieejama NVA mājaslapas sadaļā „Darba devējiem”“Pasākumi noteiktām personu grupām”.
2. solis:
Jāaizpilda pieteikuma forma un jāpievieno prasītā informācija.
3. solis:
Līdz 2019.gada 15. jūlijam aizpildītais pieteikums jāiesniedz klātienē vai jānosūta pa pastu NVA filiālei, kuras apkalpošanas teritorijā plānots veidot subsidēto darba vietu. Pieteikumu var nosūtīta arī elektroniski, ja tas ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.

 

Detalizētāka informācija par pasākumiem, to nosacījumiem un dotāciju apmēriem pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā „Darba devējiem”“Pasākumi noteiktām personu grupām” un NVA filiālēs. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Kontakti”.

 Alūksnes filiālē aizritējušas NVA Karjeras dienas darba meklētājiem

2019-04-18

No 8. līdz 12.aprīlim norisinājās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcija “Karjeras dienas darba meklētājiem 2019”. Visas nedēļas garumā NVA filiālēs visā Latvijā bija iespēja piedalīties darba interviju treniņos, uzzināt par darba iespējām savā reģionā, tikties ar potenciālajiem darba devējiem, kā arī uzzināt par iespējām saņemt atbalstu uzsākot pašam savu biznesu. Piedāvājam ieskatu "Karjeras dienu" norisē NVA Alūksnes filiālē:

  

Par Karjeras dienām Alūksnes filiālē rakstīja arī "Alūksnes un Malienas Ziņas":
"Pagājušajā nedēļā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Alūksnes filiālē notika Karjeras dienas. Tajās piedalījās gan potenciālie darba meklētāji, gan vecāko klašu skolu jaunatne. Tā bija iespēja uzzināt par darba un tālākās izglītības iespējām mūsu novadā, gan arī ieklausīties veiksmes stāstos, realizējot savas biznesa idejas.

 

Trenējas darba interviju simulācijās

 

Pirmajā Karjeras nedēļas dienā aģentūras Alūksnes filiālē viesojās Sociālā aprūpes centra “Pīlādži” vadītāja Liene Ūbele, pastāstot par darba iespējām jaunatvērtajā aprūpes centrā.

 

Vēlāk klātesošos uzrunāja Latvijas Universitātes Alūksnes filiāles direktore Anita Pētersone, informējot jauniešus par studiju iespējām un jaunajām studiju programmām tepat, mūsu pilsētā.

 

Pēc tam notika “Darba interviju simulācijas” - praktiskais treniņš, kad jaunieši pārmaiņus iejutās gan darba devēja, gan potenciālā darba ņēmēja lomā, lai saprastu, kam šo procedūru veikt ir vieglāk – darba devējam vai darba ņēmējam. Treniņus individuāli un grupā vadīja NVA Alūksnes filiāles karjeras konsultantes Sanita Rušķe un Kristīne Virka.

 

Ieklausās veterinārārstes pieredzē

 

Trešdien aģentūras filiālē viesojās Alūksnes novada vidusskolas 12. klases skolēni, un vispirms viņi noskatījās filiāles nodarbinātības organizatores Anitas Muratovas sagatavoto prezentāciju par NVA pakalpojumiem komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai.

 

Tikties ar jauniešiem un dalīties savā pieredzē todien bija uzaicinātas arī vairākas alūksnietes, kuras savu karjeru spējušas uzsākt, vispirms piedaloties gan pašvaldības, gan NVA rīkotajos projektu konkursos. Aģentūras pasākuma “Komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai” dalībniece veterinārārste Sarma Ločmele saistoši un interesanti jauniešus iepazīstināja ar viņas izveidoto biznesa projektu “Veterināro pakalpojumu sniegšana”. Sarma kādu laiku bijusi bezdarbniece un šajā laikā apmeklējusi dažādus kursus, tajā skaitā arī mācījusies projektu rakstīšanu. Pēc kursu pabeigšanas, A. Muratovas aicināta un iedrošināta, Sarma uzrakstījusi minēto biznesa projektu, kas ticis atbalstīts. Tā sava biznesa uzsākšanai S. Ločmele ieguvusi starta kapitālu - divus tūkstošus eiro. Viņa atzina, ka projektu uzrakstīt nebija grūti, taču vispirms jāzina, kādu mērķi vēlies sasniegt, kādā jomā strādāt, un tas, vai saražoto produkciju vai sniegto pakalpojumu spēsi arī pārdot. “Priecājos, ka toreiz man bija drosme rakstīt un iesniegt šo projektu. Dalība tajā ir beigusies, bet es uzsākto darbu turpinu. Protams, veterinārija ir smags un nopietns bizness, bet man tā ir sirdslieta, tādēļ arī pirms tam studēju sešus gadus klātienē, lai apgūtu šo profesiju. Veterinārārstam jābūt arī mobilam, tas nav tikai darbs uz vietas, dažreiz dienā nobraucu vairākus simtus kilometru, lai nokļūtu pie saslimušā dzīvnieka, jo gotiņu neviens pie ārsta nevedīs. Tas arī sadārdzina darba izmaksas, kas jāņem vērā, rakstot projektu,” atklāja S. Ločmele.

 

Sveces lej joprojām 
Una Tetere-Teterovska vidusskolēniem pastāstīja par savu pieredzi, startējot Alūksnes novada pašvaldības projektu konkursā “Jauniešu biznesa ideju konkurss komercdarbības uzsākšanai Alūksnes novadā”. Arī Una guvusi atbalstu savai biznesa idejai, un tā viņai bijusi sveču liešana. “Domājot par savu biznesu, to nedrīkst uzsākt ar domu dzīties pēc naudas, bet mēģināt darīt to, kas patīk pašam. Arī es biznesā pārvērtu savu hobiju,” saka Una. Viņa atceras, ka bērnībā bieži lējusi sveces, vēlāk jau to darījusi kopā ar draugu, lai gatavotu dāvanas vecākiem. Kādu laiku Una pavadījusi Rīgā, bet, kad atgriezusies Alūksnē, viņai nav bijis darba. Tad pēc kārtējiem Ziemassvētkiem un viņas izlietajām svecēm draugi mudinājuši šo nodarbi pārvērst biznesā. Tā arī viss sākās, 2012. gadā Una ieguva atbalstu jauniešu biznesa ideju konkursā un par šo naudu iegādājās vaska kausējamo katlu un citu šai nodarbei nepieciešamo. Kaut arī U. Tetere – Teterovska nu jau ieguvusi pastāvīgu darbu pašvaldībā, viņa turpina arī šo nodarbi.
 

Audzē “Igaunīšu zemenes” 
“Tolaik man bija 16 gadi, un ļoti gribējās nopelnīt savu naudu. darbs “Maximā” mani nevilināja, bet pie zemniekiem mani māte strādāt nelaida,” tā savu veiksmes stāstu sāk Sintija Ilsjāne. Viņa, lai nopelnītu savu naudu, sākusi audzēt zemenes, bet 2012. gadā startējusi pašvaldības rīkotajā biznesa ideju konkursā. Ideja tikusi atbalstīta, meitene reģistrējusies par saimnieciskās darbības veicēju un lēnām virzījusies uz priekšu. 2015. gadā viņa uzrakstījusi nākamo projektu, ko iesniegusi Lauku atbalsta dienestā, tur iegūstot 15 tūkstošus eiro, lai paplašinātu mazo lauku saimniecību. Par iegūto naudu iegādājusies darba rīkus, ieguvusi augstāko izglītību lauksaimniecības jomā. “Projektus rakstīju pati, īpašu priekšzināšanu man nebija, vajadzīgo meklēju internetā, bet izpratnei par to jomu, kur cilvēks vēlas darboties, gan ir jābūt. Sākumā man bija četras govis, tad truši, bet tas bizness man nepatika. Lai gan ieguldījums bija liels, atdeves nebija, tomēr pie tā neapstājos. Visā šajā neveiksmē man ieguvums bija zināšanas, pieredze, bet vēlāk tas ir darbs, darbs, darbs un vēlreiz darbs. Tagad man jau ir plaši zemeņu lauki, un visi manas zemenes pazīst kā “Igaunīšu zemenes”,” stāsta Sintija, kura paralēli tagad strādā arī par vecāko inspektori Valsts robežsardzē.

 

Šuj lelles un sedziņas bērniem 
Madara Zaķe Alūksnes novada pašvaldības izsludinātajā ideju konkursā piedalījās 2017. gada nogalē, viņas projekts tika apstiprināts un tam piešķirts finansējums. Arī pašlaik viņa vēl ir projektā, sniedz atskaites un aktīvi darbojas. Madara šuj rotaļlietas mazākiem un lielākiem bērniem. Projektu uzsākusi tad, kad no Rīgas Alūksnes novadā atgriezusies pēc ilgākas prombūtnes.

 

Rotaļlietas Madara vispirms sākusi šūt savam bērnam, tad arī dāvināt draugu mazuļiem. Iedvesma aizrauties ar šo nodarbi biznesa līmenī tad arī nākusi no draugiem. Doma tālāk raisīties Madarai sākusi pēc projektu vadības kursiem, kurus viņa apmeklēja, būdama bezdarbniece.

 

Sākumā Madara uzšuvusi sešas lelles un dažas bērnu sedziņas un ar šo produkciju devusies uz gadatirgu, kur viņai neko nenopirka. Tā sākumā bijusi ļoti traumējoša pieredze. Tomēr, lai gan jutusies ļoti bēdīga, viņa nemeta visu pie malas, bet devās atkal uz nākamo tirdziņu. Madara laika gaitā uzlabojusi savas prasmes un tagad izstrādājumus pārsvarā šuj pēc pasūtījumiem internetā.

 

Stāsta par brīvprātīgā darba pieredzi 
Ilze Zvejniece trešajā Karjeras dienā potenciālajiem darba meklētājiem pastāstīja par savu pieredzi, strādājot gan Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā, gan biedrībā “Alūksnes un Apes novada fonds”. Viņa atklāja, ka brīvprātīgais darbs var būt laba iespēja satikt cilvēkus un izveidot jaunus kontaktus, pierādīt sevi kā labu un uzticamu darbinieku un kolēģi. “Tā ir ne tikai pieredze, ko ierakstīt CV, bet reālas iespējas atrast darbu. Cilvēkus ietekmē apkārt notiekošais un dažkārt viņi no tā, ka “man nekas nesanāks” vai “man tas neizdosies”, nemaz nemēģina atrast un saskatīt iespējas – bet katrā cilvēkā mīt potenciāls!” uzsvēra I. Zvejniece. Viņa stāstīja arī par to, ka pirmo soli uz pārmaiņām spert ir visgrūtāk, un novēlēja visiem klātesošajiem nebaidīties to darīt un iziet ārpus savas komforta zonas, lai mēģinātu dzīvot savādāk.

 

Savukārt Aleksandra Rakstiņa dalījās pieredzē par savu dalību NVA ESF projektā “Apmācība pie darba devēja” un to, kā caur šo projektu viņa kļuvusi par grāmatvedi – ar minimālām zināšanām grāmatvedībā pirms sešiem mēnešiem uzsāka dalību projektā un tagad jau ir pilntiesīga SIAIA “Millennium” grāmatvede. A. Rakstiņa atzina, ka ir ļoti pateicīga par šo iespēju nodarbinātības aģentūrai. Aleksandra startējusi arī pašvaldības rīkotajā “Jauniešu biznesa ideju konkursā komercdarbības uzsākšanai Alūksnes novadā” ar savu biznesa projektu “Kalifornijas slieku audzēšana un biohumusa ražošana”. Pašlaik gan ar to vairāk nodarbojas viņas vīrs, izmantojot saražoto biohumusu graudkopībā savā bioloģiskajā saimniecībā.

 

Visas trīs Karjeras dienas bija piesātinātas ar pozitīvu un rosinošu informāciju. Skolēni atzina, ka bijis saistoši dzirdēt šos veiksmes stāstus tieši no vietējiem jauniešiem, cilvēkiem, kas nesen vēl bijuši bezdarbnieki, bet tagad, pateicoties iespējai startēt projektu konkursos, realizē savas biznesa idejas."

 


Tavai izaugsmei! NVA Karjeras dienas darba meklētājiem Alūksnes filiālē

2019-04-03

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no 8. līdz 12. aprīlim visā Latvijā rīko akciju “Karjeras dienas darba meklētājiem”, lai visiem interesentiem, kuri meklē darbu, sniegtu atbalstu darba meklēšanā un karjeras veidošanā. Izmanto šo iespēju!

 

 Uzzini par Karjeras dienu plāniem tavā filiālē: FILIĀLES KARJERAS DIENU PLĀNS

 

Ja esi darba meklētājs: 

  • piesakies "DARBA INTERVIJU SIMULĀCIJĀM" (darba intervijas sagatavošanas treniņiem) profesionālu karjeras konsultantu vadībā.

 

Izvēlies grupu vai individuālo treniņu!

 

Grupu treniņš:

  • prezentācija un vērtīgi profesionāļa padomi;
  • noderīgi izdales materiāli (darba intervijas jautājumi, CV un motivācijas vēstuļu paraugi);
  • darba interviju simulācijas - lomu spēles.

Individuālais treniņš:

  • atbalsts efektīvā CV un motivācijas vēstules sagatavošanā izvēlētajai darbavietai;
  • darba intervijas modelēšana ar karjeras konsultantu, komunikācijas stila veidošana;
  • individuālās rekomendācijas - kam pievērst uzmanību, gatavojoties reālajai darba intervijai.

 

Paņem līdzi izvēlētajai vakancei sagatavoto CV un motivācijas vēstuli!
Piesakies savlaicīgi - vietu skaits ir ierobežots!

 

KONTAKTI: 
 Sanita Rušķe, t.64322441,
Aplūkot e-pastu
 
  • apmeklē aktivitāti "DARBA IESPĒJAS MŪSU REĢIONĀ": tiecies ar reģionā nozīmīgajiem nozaru pārstāvjiem un darba devējiem un atrod sev piemērotu darbu!
  • "IZVEIDO SAVU DARBAVIETU PATS!" – ja piedalīsies šajā aktivitātē, uzzināsi, kāds atbalsts tavā reģionā pieejams komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai.

 

 

  Dalība Karjeras dienu aktivitātēs ir bez maksas!

Pasākumā var notikt filmēšana vai fotografēšana NVA darba atspoguļošanai un turpmākai analīze

Notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde

2019-04-03

 

 

NVA Alūksnes filiālē, Helēnas ielā 52, Alūksnē, 2019.gada 10.aprīlī plkst. 10.00 notiks darba devēju izvēles komisijas sēde, kurā tiks izvērtēti darba devēju pieteikumi dalībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tiks izvērtēti darba devēju pieteikumi, kas iesniegti līdz 09.04.2019.


Notiks aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas sēde

2019-04-03
NVA Alūksnes filiālē, Helēnas ielā 52, Alūksnē, 2019.gada 08.aprīlī plkst. 10.00 notiks darba devēju izvēles komisijas sēde, kurā tiks izvērtēti darba devēju pieteikumi dalībai aktīvajā nodarbinātības pasākumā Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Tiks izvērtēti darba devēju pieteikumi, kas iesniegti līdz 03.04.2019.

25 NVA FILIĀLES LATVIJĀ

Aizkraukle
Alūksne
Balvi (Gulbene)
Bauska
Cēsis
Daugavpils
Dobele
Jēkabpils
Jelgava
Jūrmala (Tukums)
Krāslava
Kuldīga
Liepāja
Limbaži
Ludza
Madona
Ogre
Preiļi
Rēzekne
Rīgas reģionālā
Saldus
Sigulda
Talsi
Valmiera (Smiltene, Valka)
Ventspils


ELEKTRONISKIE PAKALPOJUMI

JAUNUMU KALENDĀRS
Pēdējās izmaiņas veiktas 06.10.2222. RSS


Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapas tehniskie uzlabojumi, interaktīvās iespējas, vieglās valodas sadaļa, sadaļu tulkojumi angļu un krievu valodās nodrošināti ar
Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstu.

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005.-2016. Izstrādāts: CraftW.
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, tālr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv